Korkularım var

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
ve Aleykum Selam Gonul sizim hocam,acilangul1

Sizden ve diger admin kardeslerimden Allah (c.c) RAZI olsun,duaa..

En buyuk korkum, Allah korusun dini konularda bilgi edinmeye calisirken, bilmeden bid'at olabilecek bir seyi ogrenmek ve uygulamak. -Bu konuda cok cok ihtiyatli davranmamiz gerektigini dusunuyorum.- Internet ortaminda o kadar cok yanlis -sirke dusurebilecek- bilgiler dolasiyor ki, cok dikkatli davranmak gerekiyor. Ben de bir konu arastirirken kolay kolay her okuduguma inanmam, ikna olmak icin onlarca yazi okurum. Bunlari niye anlattim? Su yuzden;

Yine bir bilgi ararken rastladim bu siteye. Gordum ki, paylasimlar cok guzel, bilgiler cok dogru aktarilmis BID'AT konusunda cok hassas davraniliyor ve herseyden onemlisi sadece ALLAH (c.c) RIZASI icin yapiliyor...

Ogrenmek istedigim konulari ilk bu sitede arastirir oldum. Basta uye olmak gibi bir niyetim yoktu, sizin ruya yorumlarinizi okuyunca uye olmak istedim. Sonra sizin derin birikiminiz, ictenliginiz ve samimiyetiniz, adminlerin her konudaki ehemniyetli yaklasimlari vs... Kisacasi bu Gonul dostlugunun icinde olma arzusu kacinilmaz oldu bende ve acizane bir parcasi olmak istedim. Belki benim cevremin biraz sig olmasindan kaynakli ama, sizinle ayni dili konusan, ayni amac icin (Allah RIZASINI kazanmak) biraraya gelmis Gonul dostlari ile iletisim halinde olmak, paylasimlarda bulunmak cok buyuk bir nimet. Ben cok uzun suredir boylesi bir paylasimin sancilari icindeyken Rabbim (hamd olsun) sizi cikardi karsima. Allah (c.c) sizden, adminlerden ve paylasimlari ile bizi bilgilendiren tum uyelerden RAZI olsun.

Okul ve is dolayisi ile 2 haftadir korkunc yogunum, yuregim buradan cikmak istemiyor; okumak istedigim cok guzel yazilar, paylasmak istedigim konular ve sorularim var ama vakit bulamiyorum maalesef. Uzun zamandir cok ilginc de bir sey oluyor; gun icinde ne zaman bir konu aklima takilsa, "ben bunu bir derinlemesine arastirayim" desem, akabinde o gun burada merak ettigim soru ile ilgili bir paylasim oluyor...vvcc..

Gonul sizim hocam, benim de sormak istedigim ruyalarim oluyor, o kadar cok ruya yorumu yapiyorsunuz ki, sormaktan vazgeciyorum, size kiyamiyorum...:tamam:.acilangul1

Ben inaniyorum ki insAllah, diger kardeslerimiz de bir noktadan sonra rahatsiz olacaklardir ve sadece ruya tabiri ile kalmayip bu Gonul dergahinda paylasimlar da yapacaklardir.

Rabbim Yar ve Yardimciniz olsun.
Selam ve dua ile...duaa..

melekgündüz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Alaykum selam hocam,

RABBIM hepmizin YAR VE YARIMCINIZ OLSUN..
Bende Deruni kardesimiz gibi dini konularda birseyler ögrenmeye calisirken bidat, olabilecek konu eklemek istemiyorum..
Ben rüya yorumu icin internette gezinirken bu siteyi buldum ve üye oldum,Allahima sükür iyiki bulmusum..Cünku burda hersey dogru ve güvenilir Allah rizasi icin yapiliyor, normalde nette cok durmam bilgi amacli girerim yani fazla aram yok ,ben üye oldugumdan beri burdan cok seyler ögrendim;
basörtüsü takmayan ben, kapandim sükürler olsun..:)
ALLAH SIZDEN ve ADMIN KARDESLERIMDEN RAZI OLSUN..
SIKINTIDA OLAN KARDESLERIMIZE AKLIMA GELDIKCE ISIMLERIYLE DUA EDIYORUM..
BIRBIRIMIZE ETTIGIMIZ DUALAR DAHA MAKBULMUS;insallah dualarda kardeslerimizi unutmayalim..
Elimden geldgince bilgim dahilinde insAllah foruma katkida bulunacagim..
Rabbim her iki cihanda huzur nasip etsin size hocam..
Allah herzaman mutlulukla güzellikle sevincle imtihan etsin sizi..:)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah Sizden RAZI olsun aslinda bu hizmette bir çağrı ve bir imtihan ve dertlesme babinda Gönülden samimi bir uyari, yardim ve Gönül Köprülerini kurar iken ilk olarak kim icabet edecegini de merak etmistim..
Bildiginiz gibi Gurbet Diyarinda Gurbet icinde Gurbetti yasiyan bir muhacirim..
Ve Hamd olsun meslegim ve konumum ile insan , yasam, duygu ,iliskiler ve ruh ,ruyalar aleminde oldukca bir bilgi birikimim de var..
Ama bir gun Serdar baskanin dedigi gibi Sizden istifade edilme konusu da Nasip, Kismet meselesi...
Kimi Ruya sorar ve hemen cekip gider..tessekuru bile yazmiyan Duasini ve O ruya vesilesi ile daha bir cok sey ogrenebilir iken ayrilir...
kimiside kalir ve Ensar-Muhacir Gönül kopruleri kurar ve Dua ile ilmini, tecrubemden faydalanip bir Dostluk temeli atariz..
iste Siz de bunlardan birisisiniz Hamd olsun..
Ben de Sizden cok sey ogrendim desem.. mesela pismanligi, vefayi, kul HAKKININ inceligini, dostlugu..Allah cc. Sizden RAZI olsun.. bu da benim bu aksam ki Cuma gunu Duam olsun.. amin
Allah a c.c. Emanet olun.
..

Ruhlaralemi

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykum Selam Gönül sızım hocam

Düşüncelerinize katılıyorum, Allah c.c. Emeklerinizi sevaplandırsın ve sevaplarımızı bereketlendirsin inşallah.

Forumumuzda ki konuları inceleyip, neler paylasabilirim diye değerlendirmeler yapacagım inşallah, inanıyorum ki ben ve her kesin paylaşabileceği, katkıda bulunabileceği tecrübeleri olacaktır, hiç bişey yoksa paylaşabileceğimiz ortak sevgilerimiz var, ortak sevgililerimiz var.

Allah a c.c. Emanet olun.

Üst Alt