• Receb-i Şerif ayında yapılacak zikirler:  ⚪Receb ayının ilk 10 günü: Hergün 100 defa ; Sübhanel Hayyil Kayyûm سُبْحَانَ الْحَيَّ الْقَيُّو مِ (Hayy ve Kayyum (gerçekte tek diri ve her şeyin yegane yöneticisi) olan Allah-u Te'ala'yı tesbih ederim!)

Kısmet açmak için dua

K

Kısmetsiz

Kayıtsız
Misafir
Selamünaleyküm arkadaşlar. İnternette biraz araştırdım, kısmet açmak için dua diye bazı yerlerde dualar var. Bu dualar acaba doğru mudur? Yani dinimizde kısmet açmak, kısmet kapamak veya bunun için dua etmek diye bir şey var mıdır? Ben kendim kısmetsiz olduğuma inanıyorum. Ben bu duaları okursam kısmetim açılır mı? acaba diye düşünmeye başladım. Yani bu gibi şeyler duaya mı bağlıdır.

Hatta bir yerde bir dua okudum. Güçlü kısmet açma duası diyor!
Onlar için Ahsenül hüsna (Allah’ın Zat’ına ulaşmak) ve ziyadesi (daha fazlası, Allah’ın cemalini görmek) vardır. Onların yüzlerini bir keder kaplamaz ve bir zillet (küçük düşme, hakirlik) yoktur. İşte onlar, cennet halkıdır. Onlar, orada devamlı kalanlardır.

Bu duanın arapçasını da yazmışlar, ben eklemedim. Duayı okudum. Fakat bu duanın kısmet açmakla ne alakası var anlayamadım!

Sonra kilit açma, kısmeti kapalı genç kızların kısmetini açma, kısmet kapılarını aralama v.s şeklinde yazılmış bir çok dualar var. Bunlara inanayım mı?

Yine bir yerde gördüm, arapça dua yazıyor, bu dua cuma günü imamın hutbe okuduğu sırada miski amber mürekkebiyle yazılacak ve üzerinde taşınacak diyor. Çok fazla daralmaya başladım. Bunlar gerçek mi? değil mi? anlayamıyorum.

Çünkü biliyorum ki,
“Bunalıp darda kalan kulunu, sıkıntıya düşüp çaresizlik içinde kıvranıp duran kimseyi duâ edip yalvardığında imdadına yetişip yardım eden, (kulunu düşmüş olduğu sıkıntıdan, elem ve kederden kurtaran) ancak ve ancak Allâhü Teâlâ’dır.”

Bu durumda, benim kendi bildiğim şekilde mi, yoksa çeşitli yerlerde yazılanlar gibi mi dua etmem gerek? Buradaki dua hangi manaya geliyor? Neye inanacağımı bende şaşırdım! Bilgisi olanlar varsa lütfen paylaşsın. Kısmet açmak için gerçekten okunacak bir dua var mı?
 
K

kendinibulanadam

Kayıtsız
Misafir
İş kısmeti, evlilik kısmeti, baht kapalılığı sonucu kısmetlerin hepsi kapalı olma sonucu şu başlıca belirtiler görülebilir: "Takıntı, depresyon, zorlayıcı akıldan çıkmayan düşünceler, kafa karışıklığı, mantık parçalanması, ölüm ve intiharı isteme, hayattan zevk almama, nefsi emmareden kurtulamama, nefsin firavunlaşması, hayali görüntüler, istimna(mastürbasyon), gaipten sesler duyma, evlenememe, çalışamama, değersizlik hissi, hayellerin gerçeğin aslı olmaması, eşini veya kısmetini çirkin görme, ümitsizlik, karamsarlık, asabi olma, cinnet geçirme, düşüncelerin okunduğu hissi, davranışların dış dünya ile bağlantıları olduğunu hisstetme, şüphecilik, kıskançlık, dışardan duyulan konuşma sesleri, seneryo yazma ve yaşama, yaşanmamış olayları yaşanmış gibi görme, gerçekçi olmayan düşünceler, çevreden huzursuzluk, başka kişilere özenme, doğa üstü güçlere inanma, sakinlik yaşayamama, aldatılma korkusu, hataya düşme korkusu, harekete geçememe, ibadet etmekte zorlanma, gerçeklerden uzaklaşma, kafanın içerisinde bir yaşantı, bayılma yani sara, iffetsiz kadınlardan hoşlanma, kara sevda, kin gütme veya haset etme. Bunlar başlıca cin tutma belirtileridir. Elinizden geldiği kadar kendiniz müdahale etmeyin, sorununuz ciddileşebilir. Cin öldürmenin vebali ağır olabilir. Cin müslüman olarak terk etmelidir. Nasıl ameliyat yanlış olursa bunun sonucu felaketse, yanlış müdahalenin sonucuda ağır olabilir. En güveniler yöntem, namazlardan sonra bir namaz tesbihatı ve tesbihat duaları içeren kitap alıp bunu namazlardan sonra okumaktır. Diğer bir yöntem ise mübah rukyedir. İhlas suresi, Felak suresi, Nas suresi bu surleri üçer kez elleri açıp okuyup daha sonra üfleyip sağ el ile elinin yettiği yerleri mesh etme ve bunu üç kez tekrarlama. Yatmadan önce yapılmalıdır. Vesvese duası okunabilir.

Hz.Enes(r.a)'den rivayetle,Allah'ın Resulü (s.a.v)buyurdu: "İblisin fil hortumu gibi bir hortumu vardır. Onu ademoğullarının kalbine yerleştirir. Onun içinde şehvet ve lezzetler bulunur. Hortumunu yerleştirdiği kalbe vesvese verip Rabbi hakkında şüpheye düşürür. Kul: *Eûzü billâhis semíıl alími mineş şeytânirracîm* Ve eûzü billâhi en yahdurûn* İnnellâhe hüves semîul alîm* Manası:"Huzurdan kovulmuş olan şeytanın şerrinden her şeyi bilen ,duyan Allah'a sığınırım.Şühhesiz Allah,hem her şeyi duyan ve bilendir."derse,hortumunu kalpten çekiverir.

Not:"Duaya başlamadan evvel "Sübhâne Rabbiye'l Aliyyi'l A'la'l Vehhab" diye duaya başlayıp en az iki salevat getirerek duayı tamamlayın. Salevatı kısa olarak "Allâhümme salli alâ Muhammed" diyerek getirebilirsiniz. Bu dua takıntı,vesvese,sanrısal ses duyanlar için etkilidir. Ama hastalığın nüks göstermesi gerekebilir. Kimyasal ilaç kullanılmış ise altı ay sonra vesvese duasası etki gösterir." Bitki olarak sarı kantaron ve kedi otu bitkisi tedaviye yardımcı olarak çörek otu yağı kullanılabilir. Sarı kantaron çayı öğlenden önce bir kez beş dakika kaynatılarak içilir.Kedi otu çayı geceleri beş dakika kaynatılarak içilir. Çörek otu yağı bir çay bardağı suya üç damla damlatılarak günde bir kez içilir. Çaylar bal ile şerbet yapılarak tatlandırılıp içilir. İlk iyileşme belirtileri iki ay sonra görülür ve üç ay kullanılır. Tekrarlayan hastalık yine aynı şekilde tedavi edilir. Ayva yaprağı ve alıç çayı kombine edilerekte kullanılabilir. Ayva yaprağı çayı üç ayva yaprağı 15- 20 dakika kaynatılıp bir bardak balla tatlandırılarak içilir. Alıç çayı beş dakika kaynatılıp balla tatlandırılıp içilir. Sabah yada akşam içilebilir veya sabah akşam içilebilir. Daha farklı çözüm yollarıda bulabilirsiniz. Ama musallat olan cini öldürmeyin. Yada bilinçsiz tedavi olmayın.
 
Üst Alt