Kışın Bol Meyve Kilo Yapar

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
852020110326124745420.jpg

Uzmanlar, kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirmek için bol miktarda tüketilen meyvenin fazlasının kilo alımına sebep olabilir dedi.

Kış aylarında C vitamini almak için bol miktarda tükettiğimiz meyveler içeriğinde bulunan kalori miktarından dolayı kilo alımına neden olabiliyor. Diyetisyen Duygu Deniz kış aylarında formunu korumak isteyenlere, meyvenin kilo aldırmayacağı inancının yanlış olduğu uyarısında bulundu.

Kilo alımının önüne geçmek için bitki çaylarını öneren Deniz şu şekilde konuştu: “İçinde şeker olduğu için porsiyonlarımızı yüksek tuttuğumuz zaman ister istemez ya kilo artışı olacaktır ya da belki de kilo vermek istiyoruz bu dönemde kış döneminde yine kendilerinin kilolarını korumak isteyenlerin veya kilolarını korumak isteyenler kişiler olabilir bu dönemde meyveye hani bizde hastalıklara karşı korusun diye fazla tüketirsek bu seferde kiloya yol açacak.

C vitamininden zengin portakal mandalina bu tarz meyveler aynı zamanda hafif de liflide meyvelerdir. Porsiyon miktarlarını küçük almalarını tavsiye ederim ama alternatif olarak dediğim gibi hem kilomuzu korumak hem de ideal kilomuza ulaşma dönemindeysek, zayıflamak istiyorsak C vitamininden zengin bitki çayları kullanabiliriz.”

Özellikle ıhlamur, zencefil, ekinezya çaylarını öneren Deniz, bunun yanı sıra bol su tüketimine de dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti. Deniz, kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirmek için yeşil yapraklı sebzeler, mantar, brokoli, lahana, düzenli protein alımı, pekmez, günlük birkaç adet badem, ceviz ve fındık tüketilmesi tavsiyesinde bulundu.
Alıntı..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Diyetisyen Duygu Deniz fazla meyve kilo yapar demiş:) doğrusu ben inanmıyorum. Çünkü her önüne gelen birşeyler söylüyor. Ben bildiğim birşeyi söyliyeyim. Her bünye farklıdır. Mesela elma bana çok fayda sağlarken, bir başkasına faydalı olmayabilir. Bu bütün yiyecek ve içecekler için geçerli. Rabbim hepsini insanlar için yaratmıştır. Her şeyin fazlası zarardır. sadece yiyecekler için mi geçerli. Herşeyden kararınca yenmeli. Hiç tahmin etmediğimiz bir yiyecek. Hiç bilmediğimiz bir hastalığımızı tedavi ediyor olabilir. Bu nedenle etkileri kesin kanıtlanmış şeyler hariç, diğerlerine kulak asmayın derim...

Üst Alt