• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Kaygı bozukluğu nasıl iyileşir

Kelebek83

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm sevgili islamiforumlar ailesı. Ben yedi yildır kaygı bozuklugu hastaligiyla uğraşıyorum, tabi bu hastaligi tetikleyici faktörler oldu çoğu kez. Kullanmadığım ilaç çeşidi kalmadı, tam 6 ay her hafta terapiye gittim. Yok olmadı ben ne yapacağımı şaşırdım artık doktora dahi gitmek istemiyorum hep aynı şeyler. Yahu bu kaygı bozukluğunu tedavi edemeyen tıp neyi tedavi ediyor anlamadım. Bazen diyorum ki tıpta değil bende iş yok, ben bu kadar içler acısı durumdayım heralde diyorum. Birde hamileyim şuan ki tüp bebek tedavisi ile gebe kaldım Allaha çok şükür hamdolsun Rabbime bana lütfetti canım Allahım. Ama zor bir gebelik geciriyorum tabı ilaç da kullanmıyorum, fiziksel hastalıklarım kaygımı tetikliyor, aslında kendi adıma değil şuan bebiş için korkuyorum. Allah aşkına yokmu bunun bir şifası? Bende de vardı şunu yaptım geçti diyen. Şu doktora git, şu yatıra git ne biliyim yokmu birisi?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, daha öncede aynı konuda sorular olmuştu, bilgisi olan yazar belki. Yine de alttaki linki okuyabilirsin.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim Allah şifa versin.
Gebelikten bulantilar dan dolayida, cok rahat olmazssin. Aşırı bulantin ve kusma varsa tabi.
Söylemiştim sana, akşamları yatarken Fatiha, Ayetel kursi, Nas, Felak, Amener resulu ve 200 kere selavat çekip uyu kardeşim.
Gün içinde sürekli selavat ile meşgul ol.
Burada yapilmasi gerekeni Allah rızası için paylaşıyoruz, başımıza geldiği için az da olsa acı tecrubemizden yardımcı olalim.
Benim söylediklerimi bana Mahmut efendi hazretlerinin talebesi söyledi, bana iyi geldi.
Selavat, zikir ve namaz ile meşgul olursan düzelir .
Sen bir kurani Hatim et bakalım, geçiyor mu geçmiyor mu ? Bir süre geçer sonra yine tekrarlar. Tekrarlamamasi için namaz ve zikiri birakmamalisin. Şimdi bu aksam zikir çekerken bir dene bakalım kaygı ve endişen oluyor mu ?
Olmaz, dusunemezsin zikir çekerken kendini ya düşüncelere ya da zikire vermen gerekir ikisi bir arada olmaz.
Eyüp Sultan hazretlerini de ziyaret et kardeşim. Orada bulunan mubarekler yardimci oluyor.
Aklını, kalbini ve ruhunu temizle bu dönemde, bir zaman sonra doğum yaklaşınca büyük streslerin,lohusalik başlayacak.
Kurani Hatim et, zikir ile ilgilen, namazini kıl.
Ben sana günlük çektiğim zikirleri de yazayım.
Niyet Ettim Allahım senin Rızan için şifa niyetine zati ilahiyeni zikretmeye ve cemii hatalarım için de.
300 Estağfurullah
500 Lailaheilalllah
500 selavat
Bunlari 5 vakite bolebilirsin sabah, öğle ve yatsı.
Hiç bişey yapamazsan Bakara süresini aç yüksek ses ile dinle, o bile seni rahatlatır.

Antidepresan ilaçların kullanilmasini ben doğru bulmuyorum.
En iyi ilaç Kurani Kerim, namaz ve zikir dir.
Beynimizi uyuşturmamizin bize faydası yok, kaygı yüzünden yeterince beynimiz uyuşuyor.
Allah şifa versin kardeşim selametle.

Esss

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam kardeşim. Bir yerde okumuştum sebepler perdedir. Eğer tedavi sadece tıpla olsaydı şifa ayetleri iner miydi hiç. Herşeyin sahibine sığının kur'anı kerim okumasını biliyorsanız okuyun, bilmiyorsanız internetten açın dinleyin. Bildiğiniz sureleri okuyun, zikir yapın. Ki dilimizle yaptığımız zikri yüreğimizde de yapabilirsek zaten saygılarımızla ortadan kalkacaktır. Okuduğunuz her sureyi, her zikri meali ve anlamıyla idrak edip yapmalıyız. Dini sohbetleri içeren videolar var kardeşim aç izle. Hem ilim öğrenmiş olursun hemde öğrendiklerini sayesinde yol bulursun. Bizler kulluk vazifelerimizi yaptıkça Rabbim daha çok huzur ve güzellikler lütfediyor. Namazını kılıyor musun kardeşim, Rabbimize şükür ve zikirde bulunuyor musun? Eğer ki vazifelerini yapmıyorsan bunlardan başlamalısın. Unutulmamalıdır ki kalp ancak Allah'ı zikretmekle, ibadet etmekle huzur bulur. İbadetten yoksun, kur'anı kerim den uzak, zikirsiz bir dille ruh aç kalır ve insan bu açlığı neye sahip olursa olsun gideremez. Sen Rabbim'ize yaklaştıkça ruhun doyacak ve inşallah şifa bulacaksın.

Kelebek83

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun. Tozduman ve Esss arkadaşlar sağolun Teşekkür ederim.

Üst Alt