Kavak yeli

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
koşardık

koşardık

selam güzel insanlar. elbetteki bizler . şu ene denizinde her şeyin en güzelini yemek, giymek ve en güzel gıdalarla beslenmek isteriz. geliş yolundaki toprak,hava, ateş, su ,nebadat, vede hayvanat. bu gıdalarla beslenen bedenlerimiz. cenin ,cin ve ruhu insan olmak için üç hakikat denizini geçer. bu besinler kalbinizi bas ettiğinde . onlar suret giymek için bedenlerimizi kuşatırlarken. bu 7alem ve bedendeki 7 sema da sizlere şahit kılınan melekütül aleminden habersiz.olduğunuz için bir çoğumuz şehevi arzularla günah denizine düşeriz. bunu bedendeki suret giymek isteyen ceninlerin beden arzlarınızı bas ettiğinden haberi olmayan insanlar çok kolay bir şekilde bu hataya düşer. işte hakikat şudurki yaradış fıtaratındaki hakikat ve anlamı bilmiş olsak bizde silahlarımızı kuşanır evliysek besmele kapısında eşlerimize bekarsak sabır ve imanla namaza koşardık aeo

tüm yazılarım alıntı değildir

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
ademde nerdeyim

selam güzel insanlar . esmaül hüsnada errahim esmasının altında yanlız müminlere mahfiret edilir yazılıdır. şimdi bu noktada idrakım beni besmele kapısına davet ettiğinde. allahın besmeleye olan tecellisi ile errahim esmasının tecellisine mashar olan hz havvadan yani o beyti mukaddesten bulunduğum noktaya geldiğim aşikardır şimdi burası dünyamı ahiretmi sorusu insanın aklına ister istemez geliyor. eyer burası ahiret ise allahı allah lütfetmiştirki cennetimde cemalimi mümin kuluma gözterecem buyurmuştur. şimdi mahluku beşere baktığımda tek idrak noktası açık olan ve efal,sıfat ve zat cennetlerine giren insanın beden arzı cennetmi acaba. ref ref adı verilen kumaşla örtülen beden arzı . acaba dünyaya gelmek için ademi bas eden cinlerin yurdumu acaba. eyer bu beden cennet ise onun bu mülkünde allemlerden alemlere geçerek hakikatı seyrü sülük eden . arzın ve arşın sureti olan ademde nerdeyim .ve suret i adem olan beden beni ahirette karşılayan neyin hakikatı. aeo

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
dört kitabta manası nedir bildin mi aceb?
Din vicdandır,batın allah adı....
Vicdan-sızlamadan kainat huzur bulamaz...
Adl ol,hak ol -hadi olan ...yarab...

AŞK DOĞDU GÖNLE ,AKIL GİTTİ ATTAYA....
RUH DİRİLDİ YÜKSELDİ, KANATSIZ UÇTU Bİ ÇARE...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Neyim ?Kimim Ben? nerden ne için geldim ve nereye çekiliyorum ?bu kalabalık gölgelerde tıpkı bana benziyorlar ama kılıfları farklı...
beyinleri,kalpleri nefislerini delip yureklerini..ruhlarini goremiyorlar..Yardim et Allahim..
Bu gölgeler icinde kendimi cook yanliz hissediyorum..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kavak yeli almış başını gidiyor. Bir deli esiyorki onun yüreğine yetişmek .fikrin kalbinde çağlayan zikir gibi.anlatmak yaşamaktan zor. Yağmurun unuttuğu toprağa .acımasızca güneşin kavurduğu bir çöl. Bir damla suyun hayellerde saklandığı gündü. Bir kadın topukları kumun sıcaklığından alev alev yanarken .yüreğinde bedenindeki bu ateşten haberi bile olmadan .evladına sefa ve merve tepelerinin arasında bir yudum su bula bilmek için koşuyor. Kader onu hayatın içinde bir damla suyun içine saklamıştı. Onun kaderi kainatı mahsunca kuşatmış.oğlu ismail o kaderin içinde saklandığı bir damla su olmuştu. Bir damla suyun hayallerde saklandığı o günde. Allah cebraile seslendi oku .hz cebrail emrin azametinden öyle bir silkelendiki. Hz israfil suru üflediğinde hz mikail hz ibrahimin kabesinin. Göklerdeki arşından arza . Azrailin cinlere beratlarını verirken cennetin kapısında lailahe illallah yazar sakın unutmayın dediğine şahid oluyordu. Aeo

tüm yazılarım alıntı değildir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun mubarek simdiye kadar okudugum en guzel yazilardan biri ..

"Kavak yeli almış başını gidiyor. Bir deli esiyorki onun yüreğine yetişmek .fikrin kalbinde çağlayan zikir gibi....
anlatmak yaşamaktan zor. Yağmurun unuttuğu toprağa .acımasızca güneşin kavurduğu bir çöl...
Bir damla suyun hayellerde saklandığı gündü. Bir kadın topukları kumun sıcaklığından alev alev yanarken .yüreğinde bedenindeki bu ateşten haberi bile olmadan .evladına sefa ve merve tepelerinin arasında bir yudum su bula bilmek için koşuyor....
Kader onu hayatın içinde bir damla suyun içine saklamıştı. Onun kaderi kainatı mahsunca kuşatmış.oğlu ismail o kaderin içinde saklandığı bir damla su olmuştu... "

oğlu ismail o kaderin içinde saklandığı bir damla su olmuştu... "

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aldığımız son soluk gibi.. Hani eser ya kavak yelleri ...
Oysa benim başında esiyor ölüm sessizliği ... Nereye gidiyor çocuklarımız,nereye böyle ...
Soyle Kavak yelleri..?
evladına sefa ve merve tepelerinin arasında bir yudum su bula bilmek için koşuyor bir Kutsal Anne..
Ya bizler evladlarimiz icin nerden nereye koşuyoruz....hic dusundunuz mu?

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
oğlu ismail o kaderin içinde saklandığı bir damla su olmuştu... "

ÇÖLE İNEN O SU HAYATIN İÇİNDE YOLUNA DEVAM EDECEK . VE O SUYUN NURA DÖNÜŞÜP .O ÇÖLE BİR GÜNEŞ GİBİ DOĞARKEN HAYALLERDE SAKLANIN ALLAHIN KEMALATININ SURETİ HZ MUHAMMED O SUYUN HAKİKATINDAN ZUHUR EDECEK . ONUN HALKİYETİN KALBİNDE BATMAYAN BİR GÜNEŞ OLUŞUNU BU SEFER HZ CEBRAİL BERATINI ALAN CİNLERE LA İLAHE İLLALLAH EHAD YA RESULULLAH DEDİĞİNE EL EMİNLER ŞAHİD OLUYORDU.

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kul hakkı

BEDİR MUHAMMED ALİ BİN LA
beden kabrinde kalbi ölü olan bir kişi. zaten cehennemdedir .azalarına dayanarak yaşar. ruhunu teslim ettikten sonra gideceği mekan tabiat cehennemidir. bu gün insanların çoğunluğu ruhsal bunalımdadır. çünki insanların sahiplenme arzısu bitip tükenmeyen hırsları adil olmayan bir gelir düzeninin içinde yaşıyoruz. milyon dolarlarla eşlerine hediye alanlar. bu hayatın içinde nefes alıp her biri bir köşeyi tutarken . babayiğit delikanlı 700 tl askeri ücretle çalışıp 600 tl evkirası verip 100tl ile ailesini geçindirmeye çalışıyor. ve hayat elinden eşide dail hepsini birer birer alırken . önce sevdiklerini sonra imanını ve dinini elinden alıp zalimler yurdunda intaharın kapısına geliyor. kalbi delik olan bir çocuğun annesi hastanede rehin kalırken . bir emekli çocukları tarafından dövülüp maaşı elinden alınıyor.hükümet milletin kalbidir kalp hırsız olursa halk hırsız olur.hiç kimse anasından hırsız doğmaz . hırsıza hırsızlığı onun hakkını çalan zengin hırsızlardan öğrenir .kimse durup dururken katil olmak istemez . ama ülkemizde hergünvatan evlatları birer birer öldürülüyor. kendinizi kandırmayın. aç kalan ekmeğe saldırır . çünki çöpe ekmeği atanların bilmediği o ekmeğin kokusu başkadır. biz komşusu açken tok yatanlardan . değiliz dediği bir dine iman ederken .komşusu tanımayan apartmanlarda yaşayıp . restoranlarda iftar açanlarız . illede bir günah arıyorsanız . giden güne ah bu günde allah için bir şey yapamadık . akıl kalem olmuş nevse yazıyor. yiğitsen bir yol kenarında sende dilen. başara bilecekmisin dilenmeyi. bu ülkede yokluktan herşeyini kaybedip şuurunu yitirip ahlaksız bir hayatın içine düşen binlerce aile var. utanacak ve bu günahların hesabı sorulacak birileri varsa onlardan hesap sorulmalı . günah deyip kelamlarla bu iş bitmiyor. islam dininin halifeleri bir çadır ,bir sedirle devletleri yönettiler . intahar elbette günahtır . hemde acıların en büyüğü . ama ondanda büyüğü var kul haklarını yiyenler . aeo.

YAZILARIM ALINTI DEĞİLDİR

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allahın rızası

BEDİR MUHAMMED ALİ BİN LA
Bismillahirahmanirrahim
hz allahın kulundan razı olduğu nasıl anlaşılır. Zumer suresi ayet 63- göklerin ve yerin anahtarları hz allahındır. Gayp hazineleri ,hayır ve bereket kapılarına yanlız hz allah malik ve sahip olur. Dilediği kimseye, esmai hüsnası ile kapıları açar. Hakikat şudurki esmasından her isim .zatının vucudundan , bir hazinenin anahtarıdır ki hazinenin kapıları ancak o isim ile açılır. Hazinede bulunan rahmet ve hidayet feyzini zair ve batın nimetlerini o kimseye gönül kabı dolana kadar verir.sonsuz bir rahmet denizidir .vellezine keferu biayatillahi ülaike hümülhaşirun. Yaradılışınızdaki beden arzınızdak semaları geçerken . Bedeninizde size hizmet eden melekütül alemlerinden habersiz olduğunuzdan. Hakkın sıfat ve efal nurlarından mahçup olup size ait olmayan bedenlerinizi nefislerinize mal ederek azalarınıza zulmedenler .rabbinizi beden arzınızdan gayrıda arıyarak bilmeden şirke düşen gaflet ehilleri . Esmaül hüsnada kendilerine lütfedilen kilitlerin anahtarlarını zayetmişlerdir. Hz allahın onlardan razı olması mümkünmüdür. Evet mümkündür hz kuran bunun için indirilmiştir. Islam allahta fani olmak, beden arzlarımızın ona aid olduğuna iman edip yazılan kaderleri yaşarken feryat ve isyan etmeden kadere razı olmaktır.burası rıza makamıdır demirden bir leblebi güç yetmiyor kırmağa. Eyer hz allah kulundan razı ise ona hideyet ve rahmet kapıları açılıp esmaül üsnanın anahtarını ve sırlarını verecekse. Bakın ne diyor. Zumer suresi ayet 22 fehüve ala nurinmin rabbihi. Rabbinin nur üzre cemalül denizine davet edilen kişi. O nur ile rabbini yaşarken ayeti kübrasını görecektir. Mümtehine suresi ayet -3- len tenfe,aküm erhamüküm ve la evladüküm. Eyer allah kulundan razı ise onu kendine dost seçti ise . Yevmelkıyameti yafsılü beyneküm. O bedende kıyameti sügra kopar. Ve kişinin sevdikleri ve ana, baba,kardeş ,eşinden ve evlatlarından ayırır. Bu bir imtahandır. Nur denizine girişin önündeki nefsin hz allaha teslim edilişidir. Işte allah kulundan razı ise böyle sıkıntı ve dertlerle kuşatarak kulunu sabrı cemil kapısına davet edip orada onu selamette kılarak ahiret hayatını muhafaza altına alır.işte allah kulundan razı ise bu haller zuhur eder. Ilim tabiki önemlidir. Imam etmek eyer bedenlerimiz hz allaha ait ise . Iman demek allah o bedende kulunun kurtulmasını diliyor demektir.bu bir müjdedir. Kalp çilehanesinde rabbime hep şu soruyu sordum yarabbi bura nere ben nerdeyim. Insanlar buraya dünya diyor. Ben neden buranın ahiret olduğunu düşünüyorum . Işte bu soru beni bu günki noktaya getirdi. 18 yaşından beri yollardayım hakka yürürken .şeriat, tarikat ,marifet ve hakikat kapılarına geldiğimde.sadece yaşarken onun arzında la makamına vardığımı anladım . Işte bu noktadan sonra. şu anda sizlere anlatmaya çalıştığım kevseri muhammediye zuhur etti. Karanlıkta olan bedenim bu son 4 yılda huzur buldu ve inanıp 40yıl öğrenmeye çalıştığım ilimler sadece hz muhammedin el emin isminin tecellisi olan bu ilme bir hazırlık dönemi imiş . Kendi hayatımda tabuları yıkarak rabbime yüzümü çevirip ve onun habibinin nefsinin nasıl düşündü ise onun nefsi ve aklından indirilen leri anlaya bilmek için bedenimi kul değil kül olması gerektine iman ettim. Cehennemi geçmeden cennete varılmaz.güzel hak dostları nereden zuhur edeceği bilinmezmiş gerçektende doğru bunu yaşıyorum. Inanç ve iman kişinin allah ile arasındadır. aeo

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
548337_420753451273351_100000161009201_1863271_1796014613_n.jpg

SENDİN ALEMLERDE SEYRETTİĞİM,
SENDİN TÜM LİSANLARDA SESLEDİĞİM...
ANLADIM Kİ GÖNLÜMDE ,VİCDAN-SIZIM DA BULDUM MEVLAM SENİ....
NE TEN-İ CANIM ÇEKTİ,
NE CAN-IN KIYMETİ KALDI,
AŞK-IN İLE HADIM ETTİN BEN-İ, HÜRYAN OLUP BULDUM MEVLAM SENDEN TEK RIZANI ISTIYORUM HUU....

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
ey toprak

Ey toprak. Güneş seni yaktıkça .yağmurlar senin hasretinde bilesin. Rüzgarlar delice esmek istiyor. Yağmur damlaları sana kavuştuğunda çiçeklerin bayramı o gün. şarkılar söyleyecek mor menekşeler . Papatyalar nazlı nazlı sallanacak. Zalimlerin kalbinde allah sevgisi doğarken. Rahmet kainatı kuşatacak o gün. Sevgililer sevgi dolu gözlerle birbirlerine bakıp . Allahım onu bana bağışla derken . Allah sevenlerin kalbi benim avuçlarımda diyecek. Bedir muhammed ali bin la

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Mehmet akif ersoy

Yoktur gök kubbede el eminlerden bir iz . Ağlarım halime sessiz sessiz .mehmet akif ersoy

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Duvarı nem insanı gam çürütür.

Balıkların Gözyaşları Denizde Belli Olmaz

Her insanın bir ayıbı vardır derler.
Evet beklide bu yüzden bende diğer insanlar gibi, bir ayıbımı örtmek için böylesine düşlere dalıyorum.

Öyle ya bende çok kereler görmüşümdür yürüyemeyen insanlar genelde kollarını duyamayanlar gözlerini, göremeyenler kulaklarını ve çok zeki olmayanlarda çenelerini iyi kullanarak onlara göre ayıp ve de kusur olan bu yanların örtmeye çalışırlar.
Onlar ağlamazlar ağlasalar da, belli etmezler.

Ayıp örtülmeye, kusur saklanmaya çalışıldıkça kusur olur.
Göz yaşı içine akıtıldıkça deniz olur.
Bırakın göz yaşlarınızı dışarı aksın.

Belki balıklarda göz yaşların saklamak için girmişlerdir denize. Belki de balıkların gözyaşlarıdır denizler.
Eğer öyleyse, ne çok ağlamış pul pul dökülen gözler.

Gözleriniz delinse, derya olsa da göz yaşlarınız.
Vazgeçmeyin ağlamaktan ki, nemlenmesin gamlanmasın yüreğiniz.

Duvarı nem, insanı gam çürütür.
Buluşma noktamız, hayallere başlandığınız an olsun olsun
ALLAH yar ve yardımcımız olsun.duaa..

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Bir zaman gelirki

Bir zaman gelirki.kul rabbaniyetinde hak olur. Bir dem tutarki vucudu arzında kul olur. Kul kulluk derecesine inerse arşında hak ile genişler.kul arşında rab olursa hayatı daralır . Hak esmaül hüsna ile onu kuşatıp teklik evine hapseder . Bir kıyameti sügra koparki .hak kimse ile onu paylaşmaz. Erham ile arasını ayırır. El kuddüs esmasının içinde hayatını yaşar.aeo

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Bismillahirahmanirrahim

Hayatı anlamak ve anladıklarımı yazmak için erenlerin akıl sarayına misafir oldum . Bana ikram edilen üç şey . Biri göz yaşı. Biri dua. Biri sevgi. önümde beyaz bir kağıt. Elimde nurdan bir kalem. Tek kelimede üçünü anlat dediler.
Bismillahirahmanirrahim .

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah Razi olsun...ikram edilen bu üç nimetti Ikram edene Hamd olsun.. ikram ihtiyac olunanlara ihtiyaci olanlara bizim gibi gafil olanlara..verilir!
cunku biz bu üç nimetti unuttuk...
Biz Allah icin gözyasi dokmeyi birbirimizi Allah icin Sevmeyi ve birbirimize Dua etmeyi unuttuk....

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ey insan oğlu

Yasin .ey insan oğlu. Sizler azalarınıza amir. Vahdetde tevhidi tebliğ etmekle memur kılındınız. Sizin en hayırlınız. Esmaül hüsnada allahın güzel isimlerini her zerrede yaşayandır.

Bedir muhammed ali

Üst Alt