karşımdaki insan yeni bi HAYIRLI beraberlige hazır mi

• Konuyu başlatan Pinar
  • Başlangıç tarihi
P

Pinar

Kayıtsız
Misafir
Selamun Aleykum,

Iysinizdir umarim..

Benim kafam cok karisik hani bir soz vardir derler ya bazi anlar bazilari seni senden daha iyi anlar ama cogu zaman seni sen gibi anlamiyanlar var.

Ben bundan yaklasik 1 sene once birisiylen cidi bir anlamda tanistim o kiside beni daha yakindan tanimak istedigini soyledi. konusuyorduk ama ben bu cocugu tanimadan once birini cok sevdim ama olmadi allah nasip etmedi kismet degilmis ailem karsi cikti ve olmadi. Bu olaydan dolayi azda olsa biraz korkuyordum belki yine olmaz diye.. Konusuyorduk iste ama ben bu cocugun ustune biraz variyodum hemen cidi yani aileler duysun istedim cidi bir adim atalim istedim ama o zaman istedi cunku kac defa hep o aci cekti onceki iliskilerinde ve asla pisman olacagi birsey yapmak istemiyormus.. Tamam dedim sonrasinda bir arkadastan ogrendimki eski sevgilisi bunun facebook listesindeymis bu kiz buna yorum yazmisti ama bundan once cocuk bana demisti 2 hafta bana mudet ver ben cok stress yasadim tatile gidim gelim soz ozaman baslariz yani bir adim atariz dedi. ben israrla devam etim 2 hafta icinde hep yazdim hal hatir sordum. sonrasinda bu tatile gitiginde yazdim ona ve dedimki bu kiz senin eski sevdiginmiydi boyle bir sey duydum dogrumu dedim? Oda cevap verdi evet eski sevdigimdi dedi ama seninlen kesinlikle oynamiyorum icin rahat olsun sadece listemde var eskiden ayni okuldaydik ama yaklasik 1 senedir biti dedi. ben seninlen oynamam ( durust bir tipti ) sonra konustuk yine ama ben hep icimde kuskuluydum korkuyordum..

tatilden geldikten sonra bana dediki tamam simdi birbirimizi daha ii taniyalim ve biribirimize zaman verelim daha yakindan taniyalim dedi bende tamam dedim.
Ertesi gun ben ona korktugumu ve kafamin cok karisik oldugunu soyledim cunku ondan once baska birini cok sevdigimi soyledim ama onunlan bir sonum olmadigini soyledim vsvs..

oda bana dediki bak neler soyluyorsun bukadar seyden sonra sence artik birsey olabilirmi.

sonrasinda iste o dediki en isi baslamadan bitsin kac gun sonra pisman oldum aradim ve cok pisman oldugumu soyledim oda bana dediki bu tartisma ii oldu cunku iliskiye haziirdegildim ama korkuyordum sana nasil anlaticigimi dusunuyordum.
Sorunun onda oldugunu ve bende olmadigini soyledi, sonrasinda aradan kac ay gecti kuzenim on a sordu dedi neden iliskiniz biti oda demiski bir iliski yoktuki bir iliskiye baslamadan bitiri o ( ben bitirmisim )

Sizce sorunun cogu kimde bendemi ondami? gurur icinmi birden oyle dedi?
Bu konu hakinda ne dusunuyorsunuz? Bana ne oneriyorsunuz

Selametle Rabim yar ver yardimciniz olur insallah

yas 23 yer hollanda
bekarim ve ogrenciyim

ıhlamur

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
açıkcası duygu boşluğundan kaynaklanan bir durumla ikinizde birbirinizi bulmuşsunuz..
ikinizde ''eskileri'' unutamamışsınız.. yoksa yeni bir ilişkide ''eskileri konuşmak ne kadar saglıklı?
sonra görüştüğün erkek arkadasın eski olan sevgılısını faceden silmeliydi.. ya seviyor yada hazmedemediği için hala listesinde tutuyor olmalı.
hatalısınız cünkü çok üzerine duşmussunuz.. ciddilik öyle hemen pat diye olmaz zamanla olur,,birseyler rayına oturur..öyle.. birde anlamadım ne aceleniz var evlenmek için?? okulu bitir ,mesleğini eline al..bir kadının mesleğinin olması koluna takılan altın bilezik gibi kıymetlidir bunu unutma.

doğru soylemiş sizin ilişkiniz baslamadan bitmiş.. hayırlıda olmus..üstünden 1yıl gecmısse artık dusunmeyın..gecmişe baglı kalmayın ileriye odaklanın...
yeni ilişkinize başlamadan ciddilikten önce ''anlaşabilecekmiyiz?,''diye dusunun.. ciddilik kavramı sonradan kendini belli eder zaten.. nihayetinde evlilik bir evcilik değildir.olmazsa boşanırım mantığı da çok yanlıştır..fedakarlık gerektirir.

kısaca evliliğin sorumluluğunu kavrayın ki ilişkilerinizde ciddiyet arayın.

derslerinde basarılar dilerim,iyi geceler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
evliliklvl.jpg

Aleykum Selam..Hosgeldiniz Kardesim..
ortada kim sorununlu ?kim suclu..diye aramayiniz lutfen..
sadece iki taraf ta kendinizi yeni bir ilişkiye hazır degilmissiniz!

senden önceki henüz unutulmamışsa, karşındaki insan hazır değildir demektir.
sakın aldanma; duygusal boşluk kolaylıkla yakınlaşma sağlar, ama geçicidir, senden öncekinin hayaleti hiç bırakmaz peşini...
inandığınla kalırsın, bir de üstüne "büyütücek bişey yok" diye azarlanır eve dönersin!
sen hazır ol, ama karşındakinin de hazır olmasına dikkat et... hazır olmayanla asla!Mutluluk ,evlilik yoluna CIKMA...

Şimdi biz neyiz biliyor musun?
Yıkıntılar arasında yakınlarını arayan öksüz savaş çocukları gibiyiz.
Umut ve korkunun hiçbir anlam taşımadığı bir dünyada bir
şey bulduğunda neyi, ne yapacağını bilemeyen çocuklar gibi.
Artık hiçbir duygusunu anlamayan çocuklar gibi...
Allah Yar ve Yardimcimiz olsun..

sen aşk denizinde bi garib sandalsın,gönül dümenine sadık ol ...
sabr kürekklerinle yol al,yelkenlerini Hayy rüzgarıyle şişir ki,
alabora olup kıyıya atılmayasın...
sen gibi niceleri vuslata ermeden battılar da parçasını gören olmadı kıyılarda...

Üst Alt