Kamer 1 Ayeti Üzerinde Düşünceler

YORGUN

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
54-KAMER -1 AYETİ ÜZERİNDE DÜŞÜNCELER...
54-KAMER:
1 - Kıyamet saati yaklaştı, Ay yarıldı.

Sevgili Arkadaşlar, Yukarıdaki ayeti okuduğum zaman,bu ayet bana ne anlattı. Ben bu ayetten ne anladım diye düşündüm. Sizlere bunu anlatmak istiyorum.
Ayet ay yarıldı diyor ve kıyamet yaklaştı diyor ,ayın yarılması ile kıyametin yaklaşması arasında ne gibi bir ilişki olabilir..??
Bu ayeti okuduğumda dikkatimi çeken nokta: AY YARILDI ifadesi idi.Düşünmeye başladım....

ASTRONOMİK olarak...AY YARILIR MI..?? Ay yarılırsa nasıl yarılabilir...??

EVET AY YARILABİLİR...: Eğer Ay'a yeterli büyüklükte bir gök cismi veya bir göktaşı,yeterli bir hızla çarparsa..AY YARILABİLİR..

AY 2 parçaya yarılabileceği gibi 3-4 parçayada yarılabilir..Hatta tamamen parçalanıp uzayda dağılabilir de..

Pekisonra ne olur..?? Yeterli büyüklükte bir gök cismi veya bir göktaşı AY'a hızla çarpar da Ay 2 parçaya veya 4-5 parçaya ayrılırsa ne olur..??
İki-üç parçaya ayrılan ayın dünya etrafındaki yörüngesi değişir,

Dünyadan uzaklaşabileceği gibi, küçülen ay parçası, dünyanın çekim gücüne kapılarak gelip dünyaya da çarpabilir.

Birinci olasılık: Ayın küçülen kütlesi üzerindeki dünyanın çekim gücü artar ve çarpmanın da hızıyla çok büyük Ay parçası dünyaya hızla yaklaşıp çarpabilir...Bu durumda dünyanın kabuğu kırılır ve dünya ortasındaki magma tabakası,dünyanın kırılıp parçalanan kabuğu ile beraber uzaya dağılır...Yani dünyanın SONU...

İkinci olasılık AY parçaları dünyaya çarpmayıp dünyadan uzaklaştığı veya uzaya dağıldığı durumda ,güneşin dünya üzerindeki çekim gücü değişir, bu ise dünyanın güneş etrafındaki yörüngesinin değişmesine neden olur..

Yani dünya güneş etrafında güneşe daha yakın veya daha uzak bir yörüngeye kayar..

Bu durumda ise: Dünya güneşe daha yakın bir yörüngeye kayarsa,dünyada sıcaklık tüm canlıları yakacak bir sıcaklığı gelir yer yüzü tamamen cehennem gibi yanar..

Veya..dünya güneşe daha uzak bir yörüngeye kayarsa bu durumda da dünyadaki ısı çok düşük seviyelere düşer ve yeryüzündeki tüm canlılar donarlar.. Yani yine yeryüzünde canlı kalmaz....

Benim bu ayetten anladığım...Bu ayetin bize KIYAMETİN AYIN YARILMASI VEYA PARÇALANMASI İLE GELECEĞİNİ ANLATIYOR OLMASIDIR....

Okadar muhteşem bir ifade ki dikkat edilirse, ay yarıldığı anda kıyamet kopacak demiyor, ay yarıldığında kıyamet yaklaşacak diyor.

Gerçektende aya bir meteor çarpması ile ay yarıldığında,

Dünyanın güneş etrafındaki yörüngesinin değişmesi bir anda olmaz belirli biz zaman sonra gerçekleşir, ancak kıyamet kesin olarak yaklaşmıştır ,bo süre belki 3 yıl belki 5 yıldır ama
çok yakın olduğu KESİNDİR.

Sevgili arkadaşlar bu yazdıklarım bu ayetin bana düşündürdükleridir.... Yanlış olabilir...Hatalı olabilir...Kusurlu olabilir.... AMA ben böyle düşünüyorum.
Bir gün bir meteor aya çarpacak..!!Kıyamet te kopacak..

Ancak ne yazık ki benim haklı olduğumu anlayacak ve bana hak verecek kimse kalmayacak yeryüzünde.

Arkadaşlar bu yazımı dilediğiniz gibi eleştirebilirsiniz.....

CÜMLETEN SELAMLAR.

Üst Alt