Kalpler ancak O'nu Anmakla mutmain olur,öyle değil mi?

Yurdagül

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hepimizin yaraları olduğu aşikardı.Peki ya sizce hangi yaralar sarmaya değerdi? Hangi yaralar kabuk bağlayıp atılmaya değerdi? Tabiki yaradan, Yaradan'a sarılan yaralar.İşte o yaralar kabuk bağlamaya da kopartılıp atılmaya da değerdi.Tam da bu noktada dünya ile kendi arama bir ufuk çizgisi çektim işte.Artık dünya sadece güneşin etrafında dönen bir gökcismi oldu benim için.Ufuk çizgisi diyorum ona,çünkü henüz 18 yaşındayım.Belli belirsiz bir çizik çektim şimdilik,aklımın bulduğu,lakın dayanamayıp kalbime nakşettiği bir keşifti bu.Ben kendımın kaşifi oldum artık.Kardeşim ben bu yolda dünyayı satılığa çıkardım.Uğruna -bir zamanlar- tesettürlenmediğim,zevk ve heva içinde günlerimi geçirdiğim,sabah ezanları okunurken korkudan yorganı başıma çektiğim,gözlerim ıslanırcasına güldüğüm,ağız dolusu yemek yediğim bu dünyayının her parselini sattım ben.Kardeşim biz mezarlıkları komşu edınen bir milletiz.Her yolun yokuşunda bir mezarlık görürüz,sebebidir dünya içinde ahireti yaşamamız gerektiği.

Şimdi bak geçmişine sana güzel gelen zevkler,hevesler,nefsi arzular şimdi canını acıtmıyor mu? Geçtim İslama girdiğin yolu,o geçtiğin yolların sonu gelmedı mi?İnsan her yola başlamadan önce heveslenır,yola çıktığında ise bıkar,hevesı kaçmaz mı? Her yol için böyle olursun da sen hiç islam yoluna giren bir ınsandan bıktım namaz kılmaktan,oruç tutmaktan,sıcakta tesettürlü dolaşmaktan dediğini duydun mu? Duyamazsın azizim.Çünkü bu yol böyledır.Bu dünya da imtihana maruz kalmayan ahıretı kaybeder.

İmtihan bu ya hep en sevdiğin yerden sınanır,hüzünlenırsın.Lakin bir bak Hz.Mevlana ne demiş: ''defineyı yıkık yerlerde ara''.Şimdi soruyorum kardeşim senın çöküntün,enkazın nerede? Şöyle bir bak kendine neren acıyorsa bil ki orada bir define var.Hadi kardeşim uğruna Allah'ın emirlerini inkar ettiğin,yeryüzünde Allah'ın ayetlerını yalanlarmışcasına gezdiğin şu dünya için bilmeden küstürdüğün kalbıne ettiğin eziyet yetmez mı? Şimdi al abdestini de bak Ra'd suresi 28.ayete,ne diyor Sırrın Sahibi?

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Zikir, gördüğünde, baktığında, düşündüğünde "an"ı "O"nunla paylaşabilmektir:
Üniversite imtahanı için vs. bir takım şeyler için 10 binlerce dudaklarıyla zikredenler, evlatlarındaki namaz gibi, örtü gibi, güzel ahlak gibi nakıslıklarını da göremezler. Bunlara şahit oluyoruz. İşte zikri iki dudak arasına havi kılarsanız gelinecek yer burasıdır! Bu anlayış zikre hilaftır.
Dediğim gibi zikir:
"Gördüğünde, baktığında, düşündüğünde Allah'ın emrini hatırlayabilmektir..."
Bu ahlakta olanların kalpleri elbet "mutmain" olmaya doğru da yol alacaktır.
Ne gariptir ki böyle dediğimizde de "zikir düşmanı" oluyoruz nasıl oluyorsak..?
Dua ile.

Üst Alt