Kalp gözü nasıl açılır?

Nur.

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
15 Eylül 2014
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
kalp gözü açık olmak kalp gözünün açılması insanın kalp gözü nasıl açılır
Selamün Aleyküm Arkadaşlar. Bir konu hakkında sizi rahatsız edeceğim.

Önceleri hislerim çok kuvvetli idi.Rüyalarımda yaşayacak olduğum olayları görürdüm.Hiç görmediğim birini gözümün önünde görürdüm ve nasıl biri olduğunu bilirdim.
Olacak dediğim şeyler birkaç güne olurdu.Ve karşımdaki kişinin acısını çok derin hissederdim.
Ama sonradan ne olduysa artık bu özelliklerimi kaybettim.
Bu durumun kalp gözüyle alakalı olduğunu düşünüyorum.
SİZCE KALP GÖZÜMÜ AÇABİLMEK İÇİN NE YAPMAM GEREKİR?
 

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
9 Mayıs 2014
Mesajlar
1,176
Tepkime puanı
4
Aleyküm selam sevgili Nur kardeşim nacizane fikrimi söyleyeyim, buna yakın durumlar banada olur kaybolduğunda bende kendime soruyorum neden? ne yaptım? acaba da kaybol du diye? Tecrübelerimden ve bulduğum sonuçlardan sanada faydam olursa inşallah anlatayım; baş sebeb harama dikkat etmemek,gıybete kapılmak,zikire ara vermek,nefsinden gelen sesleri tasdik etmek ona direnmemek ,dünya gailesine dalıp Allah'ı daha az hatırlamak işlerini ona tevekkül ederek yapmaya özen göstermemek benim bulduğum sonuçlardan başlıcaları bu teraziye dikkat edilmediğinde kefeler oynuyor ve perdeler oluşuyor sevgili Nur kardeşim dönmek için güzel bir abdest alıp 2 rekat nafile namazla ardından tevbe ederek işe başlayıp zikirlerine ve haramlara dikkat edip Allah cc niyetinizi belirtip tevekkülle yolunuza devam ettiğinizde bir süre sonra eskisinden daha güzel olma ihtimaliniz yüksek Allah cc güzeldir güzeli sever.Niyetler ve Ameller güzel olunca onun kapısından kul döndürülmez inşallah.Selametle kal kardeşim.
 

suzzy

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
28 Temmuz 2014
Mesajlar
34
Tepkime puanı
0
Bende önceleri rüyamda görürdüm ertesi gün mutlaka gerçekleşirdi. Dualarım kabul olurdu ( çok şükür) ama epeydir olmuyordu. Aslında içten içe neden olmadığını hissediyordum. İş değiştirdim yine rüyalarım gerçekleşmeye başladı. Eski işimde çok dedikodu vardı ister istemez kapılıyordum bende yapıyordum. Şimdi daha sakin kendi halinde biyerdeyim dedikodudan uzağım. Zikirlerime başladım. Hümeyra'nın da dediği gibi haramlardan uzak durmak maneviyatı güçlendirmek gerek.
 

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
9 Mayıs 2014
Mesajlar
1,176
Tepkime puanı
4
Sevgili nur kardeşim, tasavvuf bölümündeki tüm yazılarda kalbinin perdelerini kaldırmanda sana yardımcı olacak tavsiyeler nasihatler bulacaksın inşallah. Ben bu günkü yazından sonra tevafuktur gönül sızımın İbni Arabinin nasihatlerini yazdığı bölümü okudum ve senin sorularına cevapların olduğunu düşünüyorum o yazıda, okumanı tavsiye ediyorum. Tasavvuf dünyevi tüm ilimleri içine alan daha da fazlasını dünya ahireti kullara anlatan bir ilim islamın ta kendisi bu yüzden ne ararsan tasavvufta var ilk adres olarak tavsiyemdir.selametle kal kardeşim.mrhbba..

Burayı Tıkla> Tasavvuf bölümü
 

Nur.

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
15 Eylül 2014
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Allah sizden razı olsun haklısınız dediklerinizde.Bende öyle düşünüyordum.Önceleri çok Allaha yakındım ama başıma birkaç imtihan geldi ve ben bu imtihanları geçemedim.kalbim karardı şimdi temizlenmesi için yalvarıyorum Allaha inşallah onu andıkça devam edecek.Allah sizden sonsuz kere razı olsun kardeşlerim.
 

Ahmed Serdar

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
1 Ocak 2016
Mesajlar
33
Tepkime puanı
0
Bazen bu tür hallerin söylenmesi dile getirilmesi o hallerin gitmesine yok olmasına sebebiyet verirmiş. benimde ağzım durmaz anlatırım, heralde gizlemek lazım.
 

af333

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
21 Şubat 2016
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Selamun aleyküm evleneceğim kişi hakkında kararsızım ne yapmam gerekir?
 

A.Ates

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
19 Şubat 2016
Mesajlar
26
Tepkime puanı
0
Ne konuda kararsızsin biraz aciklasan ?
 

Baaa

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
13 Haziran 2018
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Girmek için herhangi zikirmi yaptın kendiliğinden mi oldu
 
N

NURDAL

Kayıtsız
Misafir
Arkaşlar nur ismi zaten maneviyatı kendiliğinden çeken bir isim Allahın zat ismidir kula verilmez o kulun imtihanları çok ağır olur ama verilmişsede yapacak çok bir şey yok artık sırlarınızı kaybetmenizin sebebi kısaca günahlardan ve başkalarına sırlarınızı söylemenizden dolayı kalbin kararmasından olur kalbi cilalamak gerekiyor bunun içinde seher vakti sağ elini kalbinin üstüne koyun ve sırrının temizlenmesine niyet ederek ebced değeri ile 40 gün ya fettah esmasını çekin inşallahu rahman yaradan bahşettiğini kulundan geri almaktan çok yücedir eski sırlarınıza kavuşabilirsiniz inşallah.
 
Üst Alt