• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Kalbin mühürlenmesi tam olarak nedir?

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar hayırlı akşamlar, Allah'ın rahmeti üzerinize olsun inşAllah. Kimlerin kalpleri mühürlenir? Bir kalp neden mühürlenir? Son zamanlarda kıldığım namazları çok zorla kılıyorum ve kıldığım namazdan zevk almamaya başladım, ettiğim dualar gönlümden gelmemeye başladı. Evet günah işliyorum elimden geldikçe tövbe ediyorum ama günahlarımdan yavaş yavaş kurtuluyorum. Allah benim kalbimi mühürlemiş midir? Arada böyle kafama vesvese geliyor ve korkuyorum Allah'ın kalbimi mühürlemesinden ve Allah'ın rahmetinden mahrum kalmaktan korkuyorum. Çözümünüz nedir neden böyle bir şey yaşıyorum?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hayırlı akşamlar kardeşim. Namaz kılan insanın kalbi mühürlü değildir. Yaşadıkların zaman zaman her müslümanın başına gelir. Çaresi; boş, faydasız işlerden mümkün olduğunca uzak durmak, zikir ve tesbihatı artırmak, namazları yavaş ve bütün sünnetlerini yerine getirerek kılmak, birde sabırlı olup vesveselere kulak asmamak, mümkün oldukça dini sohbetlere katılmak en azından dinlemek veya izlemektir. Sohbet konusu çok önemli aslında birkaç kere ehli sünnet hocaların sohbetini katılsan veya izlesen kalbinin nasıl değiştiğini görürsün. Ayrıca Allah c.c nün rahmeti her canlıyı kuşatmıştır onun için bunu kafana takmaman gerekir.

tevekkulyolcusu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayırlı akşamlar kardeşim. Namaz kılan insanın kalbi mühürlü değildir. Yaşadıkların zaman zaman her müslümanın başına gelir. Çaresi; boş, faydasız işlerden mümkün olduğunca uzak durmak, zikir ve tesbihatı artırmak, namazları yavaş ve bütün sünnetlerini yerine getirerek kılmak, birde sabırlı olup vesveselere kulak asmamak, mümkün oldukça dini sohbetlere katılmak en azından dinlemek veya izlemektir. Sohbet konusu çok önemli aslında birkaç kere ehli sünnet hocaların sohbetini katılsan veya izlesen kalbinin nasıl değiştiğini görürsün. Ayrıca Allah c.c nün rahmeti her canlıyı kuşatmıştır onun için bunu kafana takmaman gerekir.
Teşekkürler hocam cevabınız için gönlüm rahatladı, Allah'ın rahmeti üzerinize olsun.

Intruder

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu durum hakkında daha fazla detay vermek gerekirse, bu yaşanan şeyler Allah'ın iki esmasından dolayıdır. Biri Basit diğeri de Kabiz.. Kimi zaman bizde Basit esması sebebiyle ferahlık, genişlik, mutluluk durumu olurken kimi zaman da Kabiz esması sebebiyle daralırız, kendimizi mutsuz hissederiz hatta namazlarımızdan zevk alamayız.. Bu geçici bir durumdur.. Nasıl ki Basit durumunda çok fazla mutlu olmak zararlıysa, Kabz durumundada çok mutsuz olmak zararlıdır. Aslında iki zıttı birleyebilmemiz için bu ardı sırasınca bize gelir.

Kayıtlıüye

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Üç cuma namazından en az birini kılmayanların kalbi mühürlenmiş olur. Erkek ise kalbin mühürlenmesi böyle oluyor benim bildiğim kadarı ile.

Üst Alt