Kadir Geceniz Mübarek Olsun, Kadir Gecesi

eMeKLi uYuSS

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ebu Hüreyre Radiyallâhu Anh, Resul-i Ekrem Efendimiz Sallallâhu Aleyhi Vesellemin şöyle buyurduğunu anlatıyor:

"Kim inanarak ve karşılığını sadece Allah'tan umarak Kadir Gecesini ihya edip ibadetle geçirirse, geçmiş günahları bağışlanır"
(Buhari, İman: 35; Tirmizî, Savm: 1)

Kadir Gecesini Kurân-ı Kerim övüyor Onun bin aydan hayırlı olduğunu bildiriyor Demek ki, bu geceyi ibadetle geçirip ihya eden bir mümin, bin ayı ibadetle geçirmiş gibi sevap alır. Diğer bir ifadeyle, 80 sene gibi uzun bir ömürde kazanabileceği ecir ve sevabı bir gecede elde etme imkanı bulur.

Abdullah ibni Ömer Radiyallâhu Anhümâdan gelen bir rivayette Peygamberimiz Sallallâhu Aleyhi Vesellem, "Kadir Gecesini aramak isteyen yirmi yedinci gecede arasın" (Müsned, 2:27) buyurmuş, böylece yirmi yedinci geceyi ibadet ve zikirle uyanık olarak geçirmemizi tavsiye etmiştir.

Yine bu geceyi, Peygamberimiz Sallallâhu Aleyhi Vesellemin Hz Âişe Radiyallâhu Anhâya öğrettiği şu dua ile kutlarsak daha faziletli olur:

"Allâhümme inneke afüvvün, kerîmün, tühibbü'l-afve, fa'fü annî"

(Allah'ım, Sen çok affedicisin, çok cömertsin, af-fetmeyi seversin Beni de affeyle) (Tirmizî, Daavât: 84)

Mehmet Paksu

Kadir Geceniz Mübarek olsun
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Muslims Pray the Whole Night during Laylat al Qadr.Night of Power.August 26/27


Laylat al-Qadr is the Night of Power or the Night of Destiny. It is during this night when God (Allah) revealed the Koran (or Qur’an) to the prophet Muhammad (also known as Mohammad), according to Islamic tradition. Muslims pray the whole night during Laylat al Qadr...
Laylat al-Qadr is regarded as a holy night in Islam. Laylat al-Qadr is the holiest of all the nights in this holy month of Ramadan.
Muslims should look for the following signs to determine the holy night. These signs also help establish the date of the night as there are no reported hadith (oral narration) that mentions the precise date of the night.
The Night of Al-Qadr is not a fixed night throughout all the years. Rather, it changes constantly. One year it may occur on the twenty-seventh night and on the next year it may occur on the twenty-fifth night in accordance to Allah’s Will and Wisdom...
considered that the most appropriate time of the entire year to pray for salvation and blessings is during Laylat al-Qadr. According to Islamic beliefs, a Muslim’s past sins are forgiven if the person prays throughout this night. Muslims congregate at the mosques during the Isha’ prayer and pray until midnight...Elhamdullilah..
muhacir...
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Lejletu al Qadr..in Bosnia...


Došao vam je blagoslovljeni mjesec, u njemu je noć koja je bolja od hiljadu mjeseci...
Kome bude uskraćeno dobro ove noći, uskraćeno mu je svako dobro, a neće biti uskraćeno osim pravom nesretniku.
“Ko provede noć lejletul-kadra u ibadetu, vjerujući u njen blagoslov, tražeći na taj način nagradu od Uzvišenog, biti će mu oprošteni prijašnji grijesi“ (Buharija i Muslim od Ebu Hurejre, radijAllahu ahu)

Başçarşı’daki Gazi Hüsrev Bey Camii 1531’de Bosna Sancak beyi Gazi Hüsrev Bey adına Mimar Sinan tarafından inşa edilmiş bir Osmanlı eseri.
buyrun ecdadimizin eserini ve bir kadir gecesini burada da kutliyalim ne dersiniz..
burasi istanbulun minyaturu dur..
nerden mi biliyorum cunku ben Hamd olsun cennet istanbulda dogdum.. ama annem.. babamlar buradan bosnali dir.. cocuklugum.. istanbul ile bosna arasinda gecmistir..
 

Tijen

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz

Rabbim gecemizi mübarek kılsın, feyz hûşu şûur ile ihya etmeyi nasip etsin. Madden mânen zorluklar içerisinde olan bütün müslüman kardeşlerimizide unutmadan yapacağımız dualarımız arşı alâya ulaşsın.Rızasına uygun imanlı ömür nasip etsin.amin.
 

sevgi

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ey duasıyla huzur,sevgisiyle gurur duyduğum gönlümün dostu...Halin halimdir, derdin derdimdir..Muabbetin canımdan ötedir..Rabbim seni o kadar çok sevsin ki Kulum senden Razıyım desin ve kalbine adını nakşetsin, dualarınız kabul, Kadir geceniz mübarek olsun..
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gurbetten Tüm Ana vatandaki Din kardeslerimin islamiForumlar.net deki Gonul Dostlarimin ve Tum Islam Alemin kandilini Kutlarım ..gönlü hazan olanlararın gönlü gülistan olsun,
Allah cumlesinin Yar ve Yardimcisi olsun..
gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.
KIzim da kandilimi Kutlamak icin skyp dan gorustuk..Anne diyor
Dun geceden beri Eyyup Sultandayiz..bu geceyi burada gecirecegiz..muhtesem bir Manevi havasi var..Hayattinda ilk kez Ramazanda ve kadir gecesinde istanbulda Kizim.. cook Mutluyum.. Huzurluyum.. Islam ve muslimanligim, din kardesligi icin Allaha cook sukr ediyorum diye gozyaslari ile duygularini dille getirdi...
Kadir Gecesiniz mübarek olsun.Allah herkesin bu gecede duasını kabul etsin ..
GURBETTEN SILAYA ... KADİR GECENİZ MUBAREK ,HAKİKATLİ VE BEREKETLİ OLMASI icin duaciyim.. Dualarda bulusmak uzre Selamet ile Hayra Kalin..
is yerimde oldugum icin resim bile ekliyemiyorum su an...
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör


Kadir Geceniz Mübarek Olsun
Leyle-i Kadir ile birlikte Ramazan-ı Şerifi idrak etmenin bayramının da havasını solumaya başladığımız bu günde, Alem-i İslam’ın kandilini tebrik ediyor, hayırlı vesile olmasını Alemlerin Rabbi olan Allah(CC)’tan diliyorum.
 

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Kadir Geceniz Mübarek Olsun..!!!
Bismillahirrahmanirrahim.
1) Biz O Kuran'ı Kadir Gecesinde indirdik.
2) Kadir Gecesinin ne olduğunu sana ne bildirdi?
3) KADİR GECESİ BİN AYDAN DAHA HAYIRLIDIR.
4) Rablerinin izniyle Melekler ve Ruh, Cebrail onda her iş için inerler....
5) O, tan yeri ağarana kadar bir esenliktir
KADİR SURESİ
 
Üst Alt