Kadınların sünnet edilmesi

arif12345

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selam sevgili Din kardeşlerim..bilindiği gibi Erkek çocuklarının sünnet edilmesi H.z İbrahim peygamber zamanında başlamış bir uygulamadır ve doğru zamanda doğru yerde ve doğru şekilde yapıldığı takdirde fayda vardır..Peygamberimizin fıtratlarındandır..yalnız ben geçen gün bir internet sayfasında argüman kabul ettiğim bir yazı okudum..Kadın sünnetide yapılıyormuş Peygamber zamanında ve Peygamberimiz bu konuda fazla kesme Lakin böylesi daha Lezzetlidir buyurmuştur gibi bir uydurma yazı okudum ve inanmıyorum olmaz olamaz..olamaz yaa Kadın sünneti hem sağlıklı olmaz hemde ahlak sınırlarını zorlayan bir konudur..Peygamberimize böyle bir iftirayı atan Din Alimlerini Allaha havale ediyorum Peygamberimiz böyle bir şeyi savunmuş olamaz..Kadın kutsaldır bunun telaffuzu bile olamaz..bu Alimler kim ve neye hizmet ediyorlar..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selam kardesim..
bizim insanımızda da su vardir;Hayatının hiçbir yerinde İslam yoktur.
Fakat bir hocayla veya dindar birisiyle muhatap olduğu zaman eften püften sorular sorar hiç önemli olmayan konuların
İslam’daki yerini sorar böylece hayatının tamamını İslam adına birilerine onaylatmış olur.

Sahabenin son zamanlarıyla ilgili hepimizin bildiği bazı sahneler vardır. Irak’tan Kufe’den Hacca gelenlerden bazıları Abdullah bin Ömer’i (r.a) görünce sorarlar:
-İhramlı iken bit veya pire öldürmenin hükmü nedir? İbn Ömer şaşkın bir şekilde cevap verir:
-Allah Allah adamlar Rasûlullah (s.a.v)’in torunu Hüseyin’i hunharca katlediyorlar onun hükmünü sormuyorlar da bitin pirenin hükmünü soruyorlar!

Bakin kardesim bu konu hic bir Sahih Hadisde ,hic bir peygamber zamaninda tatbiki veya kesin hukmu yoktur veya ben gormedim bilmedigim konullarda konusmak, fetva vermek,bu vebalin altina girmekten Allah a siginirim..
ama Bildigim kendi tecrubelerim..
Bildiginiz gibi Orta Dogu cocuklarina koruyucu anneligi yillardir yapmaktayim..
ve bu KIZ cocuklari uzerinde gozlem ve inceleme yapmak icin Afrikadan tutun MISIR-a kadar cok kez gidip kabileler hakkinda bilgi edinmis biriyim..
mesela su an evimde 6 yasinda zifiri karanlik Habesistan soyundan bir cocuk var..
Bu cocuga aylik 1 kilo yagli krem kullandigimi soylesem inanirmisiniz ? cunku derisi cok kalin ve kuru..
bunu yapmasam vucudu karton gibi KASILIYOR..
yani bazi seyleri anliyabilmek icin o zamanin ve kabilelerin O halkin ozelliklerini bilmek lazim..

O sizin dediginiz halen afrika, Kenya da bazi ilkel kabile ve toplumlarda yapiliyor..
ve ozellikle MISIR da halen bazi geri kalmis hiristiyan toplumunda yapiliyor..bizler Cocuk koruma servisi olarak bu cahillige karsi oldugumuz icin
defalarca mudahale etmeye calistik ise de onlar bunu kendi orf ve adetleri geregince yaptiklarini belirtiyorlar..
yani islam ile ilgisi olmiyan bir davranis..
hindistanli musliman evli kadinlarin gobegini gosterdikleri gibi..
islam ,musliman olmuslar ama halen bazi orf ve adetlerini islam ile surdurmekteler malesef...

Bunu niye mi yapiyorlar cunku kiz cocuklari oldukca cinsel yonden cok cabuk uyanip cinselikleri cok guclu olduklarini bildikleri icin..
kendilerince cocuklarinin iffetini korumak..Allah icin yaptiklarini soyluyorlar..bunun yerine cocuklarini egitmeye calismiyorlar..

Mekkede, medine de Erkek çocuklarının sünnet edilmesi H.z İbrahim peygamber zamanında başlamış bir sünnet-dir!
ama KIZ cocuklari sünnet edilmiyor..
beni acitan bu tip edepsizlikleri peygamber efendimiz sav atf edilmesi..
lutfen bilgileri nerden, kimden aldiginiza dikkat edin Ahir Fitne zamandayiz..
her birimiz imanimiz ile imtihan edildigimizi unutmayin..
bilmediginiz süpheli seylerden UZAK durun..
Allah cc. Yar ve Yardimcimiz olsun.. Dogru Yoldan ayirmasin..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

Bunu niye mi yapiyorlar cunku kiz cocuklari oldukca cinsel yonden cok cabuk uyanip cinselikleri cok guclu olduklarini bildikleri icin..
kendilerince cocuklarinin iffetini korumak..Allah icin yaptiklarini soyluyorlar..bunun yerine cocuklarini egitmeye calismiyorlar..
cddvb..
Bu sünnet olayını bende duymuştum ama inanmamıştım demekki doğruymuş.
Yani, çocuklarını eğitmiyorlar
da barbarca hadım mı ediyorlar hocam,
nası hadım etmekse
saskn..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Adminim Evet, kadınlarda sünnet olabilirler. Çünkü Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in zamanında kadınlarda sünnet oluyorlardı...
O bunu buyurmadi bu ondan once de vardi ve halen bazi yorelerde var...ama buna sünnet degil de farkli bir isim ile soylenmeli..
Ama işin aslı, kadının sünnet olması tamamıyla yöreseldir.
Orta Doguda araplarin bir cogu islamiyetti kabul ettikleri halde kendi Örf ve Adetlerini,kültürel geleneğin
taşıyıcısı olarak kabul ettikleri 'atalar'dan intikal eden örf, adet ve gelenekleri birakmamislardir ve halen surdurmektedirler..

Ümmü Atiyye el-Ensârî (Radiyallahu Anha) şöyle dedi:
“Medine’de kadınları sünnet eden bir kadın sünnetçi vardı. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) o sünnetçi kadına:
−‘Fazla derinden kesme! Çünkü bu, kadın için daha çok tat (orgazm) almasını sağlar. Kocası içinde daha sevimlidir’ buyurdu.”

"Lakin böylesi daha Lezzetlidir buyurmuştur "diyor oyle degil!! "Kocası içinde daha sevimlidir’ buyurdu.”
kendi kocasi gelecegi, mutlulugu icin..
yukaridaki kardesimizin Alinti yaptigi o yer Peygamber efendimiz sav. sozlerini sapitarak ,kelime oyunu oynuyarak insanlari celiskiye goturmek istemislerdir..

Bu meseleri anliyabilmek icin O toplumlarin Örf ve Adetlerini,kültürel gelenek ve kafa yapilarini cok iyi bilmek gerekiyor..
Yani sıcak memleketlerde olan kadınların ferc (vajina) girişinin üstündeki hurma çekirdeği, ya da horoz ibiği gibi olan çıkıntının (klitoris)
normalinden daha uzun olduğu için kadınlar sünnet oluyorlar.
Sizin sandiginiz gibi kadinlar hadim edilmiyor yani fitratlari bozulmuyor...
bu daha cok Afrika,kenya MISIR ve hindistanin bazi ilkel yerlerinde kendi orf ve adetleri geregince yapliyor..aynen kupelerin vucudun farkli yerlerine
farkli sekillerinde kabile ve yorelere gore degistigi gibi..
ama kesinlikle buna sünnet denmiyor ve denmemeli..

Bir kere sünnet nedemektir buna bir bakalim : Resulullah efendimizin farz olmayarak yaptığı işler demektir.
Çocukların sünnet olmasına da sünnet denir.
Peki peygamber efendimiz sav. hic kendi KIZ cocuklarina veya Sahabeden hic bir Hanima,KIZ cocuklarinizi sünnet ettirin diye Sahih bir Hadis varmidir ?
Bakin Hindistanli ,Pakistanli, musliman evli Hanimlar evli olduklarini belirtmek icin gobek kisimlarini acik tutmalari gerekli..
Simdi Bu tessetur islama uygun mu dur?
Gobeginde bir inci, boncuk, kupe takmalari..tabiki degil ama islamiyetti kabul ettiklerinde kendi kabile orf ve adetlerini de malasef birakmamislardir...
bu konularda fazla kafa yormaya gerek yok cunku islamin ne emri ne farzi nede sünnettidir..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

bu konularda fazla kafa yormaya gerek yok cunku islamin ne emri ne farzi nede sünnettidir..
Kusura bakmayın Jeton paslanmış hocam biraz geç düşüyor.
Açıklamalar için teşekkür ederim sayende öğrenmiş olduk, da aslında bende sünet münet derken, ne buluyorlarda kesiyorlar diye merak ediyordumislikcalan
Haklısınız hocam bu konularda fazla kafa yormaya değmezbrrvo

arif12345

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkürler cevaplarınız için kadınların onlarca derdi var çocuk doğuran evi çekip çeviren bizlere ve evlatlara güler yüzünü hiç eksik etmeyen kadınlarımızın hakkında hayırlısını diliyorum..inşallah Allah hepimize hidayet versin..

Üst Alt