Kadın bir evde gül gibidir

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
7,016
Tepkime puanı
423
Kadın bir evde gül gibidir. gül güzel kokar kadında bir gül gibi güzel kokmalıki görevini yerine getirmiş olsun.
Eşi evden işi veya başka bir amaçla giderken kapıya kadar uğurlayıp ALLAH işlerini rast getirsin diyen bir ev hanımı ile evden eşinin gittiğinin farkında olmayan bır kadın bir tutulmaz biri gül biri diken gibidir.

Kocası işten gelen bir ev hanımı eşini kapıda karşılayıp hoş geldin günün nasıl geçti yorgun gözüküyorsun işlerin çokmu yoğundu demesi bir gül kokusu gibi güzeldir.
yada nerede kaldın.. bu saate kadar senimi bekleyeceğim demesi... kadının kötü kokusudur.
Evin hanımı eşi gelmeden yemeğini pişirdi eşi evine girince güzelbir yemek kokusu ile karşılastı sıcak bır yüz sıcak bir yemek ne kadar güzel olur değilmi işte bu da kadının gül kokusudur.
Geçimin zorlaştığı 1 lira nın zor kazanıldığı günümüzde eşinizin aldığı bir ev ihtiyacını veya hediyeyi kapıdayken elinden alıp hay senden ALLAH razı olsun gerçekten ihtiyacımız vardı, çok güzel yapmışın... diyen bir ev hanımı ile neden bu markayı aldın, nerden bulursun bu bunları, mecbursun bizi geçindirmeye diyen veya hiç oralı bile olmayan kadın bir değildir. ikisi arasında dağlar kadar fark vardır.

Evde ihtiyaçlar arttı nasıl yapsak ki diyen bir eş ile, listeyi eline veren bunları almayı unutma diyen kadın bir değildir.
Bin zorluklarla alınan ihtiyaçların kadrini bilen idareli kullanan bir ev hanımı ile, har vurup harman savuran telefci kadın bir değildir. oğlu askere gidince gelinini yanına alan bir komşum su faturasının 30 tl den 80tl ye telefon faturasının 20 tl den 70tl ye çıkmasına yedi ay dayanabildi telefonu kapattırdı. tabi gelinini tanıyınca yıllardır anlayamadığı emektar eşinin gül kokan tasarrufunu öğrenmiş oldu.
Baba diyen bir çocukla babacığım diyen bir çocuğun arasında çok fark olduğu gibi mesela eşinin ismi Ahmet olan bir ev hanımının Ahmet'ciğim demesiyle Ahmet demesi arasında çok büyük fark vardır.dediklerim yanlışmı kardeşlerim.

Eşinin gözüne bakıp ne demek istediğini anlayıp görevini yapan, eşinin buyurması üzerine yapan, birde buyurduğu halde görevini yapmayan ev hanımı vardır sizce bunların hangisi gül.
yemek sofrasında bir peceteye ağzını üç dört kez silen tutumlu ev hanımı vardır, birde her silmede bir peçete kullanan kadın vardır peçete deyip geçmeyin bizim ceddimiz ırmakta abdest alsan suyu idareli kullan der,
eşi işe çıkmadan erkenden kalkıp yemek sofrasını hazırlayan güzel ev hanımı varken, ayy bana nasıl kıyıyorsun sen bir çaresine bakarsın deyip kocasını aç olarak işe gönderen kadınlar çok, hangisi güzel sizce.

Allahın taktirine razı olmak gül kokularının en güzelidir. bu konuda sıze bır hıkaye anlatayım ama gercek hikaye. bağdatta ticaret yapan sıska çirkin biri köylerin birinden biriyle evlenmiş. Eşini badata getirince çok zengin olan komşusu kadının güzelliği karşısında onu kendıne alma planlarına gırmış. ve kadına demişki sana ağırlıyın ıkı katı altını mıhır olarak vereyım benımle evlen bu çulsuz bes para etmez herife niye katlanıyorsun der. kadın da derkı eğer bu ınsanda güzel bir taraf bulmasaydı benı Allah buna yazmazdı der. her evlilikte Allahın taktiri vardır razı olmak gül kokusudur.

Şimdi birde sanal alem arkadaşları türedi evin ekmek getiren erkeği çalışmış bir sürü insanın ağız kokusunu dınlemış bin zahmetle evin ekmeğini getirmiş evin gül hanımı eşinden baskasıyla ilgilenmezken, öbürü geçiyor pc basına msn de ki arkadasları ile ılgileniyor adam geliyor gidiyor kadın bilgisayar başında bir kaç kez yanlış oldunu söylüyor, artık başlıyor huzursuzluk, bacım sanal arkadaşları bırakta evıne ekmek getıren gercek arkadaşınla ılgilende yuvanı ve mutluluğunu kurtar inş.

Alıntı...
 
Üst Alt