• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

İşyerinde namazimi kilamiyorum

Batuhan66

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamin Aleyküm Kardeslerim,
Almanyada Alman firmasinda calisiyorum ve burada, işyerinde sadece Mola zamaninda Namazimi kilabiliyorum bu da Ögle Namazi oluyor Ikindi hep Kazaya kaliyor.
Simdi Ikindinin kazasini evde kilsam bir Sakincasi olur mu. Bildigim kadariyla uykuya veya unuttugunda oluyor diye biliyorum. Simdi bu kasten oluyor diye mi sayilyor yada bu da kaza edilebilir mi?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim. Hiçbir imkan bulamıyorsan, Bu durumda maliki mezhebine uyabilirsin. Yani öğle ve ikindiyi beraber kılarsın, cem edersin. Böylece ikindi namazın kazaya kalmaz. Öğlen namazının farzını kıldıktan sonra sünnet kılmadan doğrudan ikindinin farzını kılarsın. Böylece iki namazın farzlarını da yerine getirmiş olursun.

Intruder

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamin Aleyküm Kardeslerim,
Almanyada Alman firmasinda calisiyorum ve burada, işyerinde sadece Mola zamaninda Namazimi kilabiliyorum bu da Ögle Namazi oluyor Ikindi hep Kazaya kaliyor.
Simdi Ikindinin kazasini evde kilsam bir Sakincasi olur mu. Bildigim kadariyla uykuya veya unuttugunda oluyor diye biliyorum. Simdi bu kasten oluyor diye mi sayilyor yada bu da kaza edilebilir mi?
Orta namaza dikkat edilmesi gerektiği hadislerce emredilmiştir.. Orta (ikindi) namazı kılmayan kişinin o gün işlediği tüm sevapların boşa gideceği de belirtilmiştir. Bazı kimseler sorar ya namaz kılmıyorum ama şu kadar iyilik yapıyorum diye.. Halbuki hadiste ikindi namazı kılmayan kimsenin o gün ki tüm amellerinin boşa gideceği söylenmiştir. Bu yüzden o namaza önem göstermen gerekmektedir. Kazaya bırakma üzerine kendini koşullandırırsan, Allah da sana kolaylık sunmaz.. Ama sen kendini o namazı kılmak üzerine şartlandırırsan o zaman Allah'ın sana nasıl kolaylıklar çıkaracağına bizzat şahit olursun.. Hatta patronun sana özel bir istisna bile yapar..

Üst Alt