• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

İstihare yaptım yardimci olur musunuz hocam?

Esma09

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum hocam. Buraya yeni üye oldum. Siteyle ilgili fazla bilgim yok .Sormak istediğimi sitede hangi bölümden yazacağımı bilemedim bu kısmı buldum ve yazıyorum. Şimdiden Allah razı olsun.
Hocam evlilik niyetinde konuştuğum biri var. Ailem de biliyor fakat ailem onunla evlenmemi istemiyor. Konuştuğum kişi Pakistanlı müslüman.Türkiyede yasiyor türkçeside gayet iyi. Kötü aliskanligi yok. Elhamdulillah her konuda çok iyi anlasiyoruz mutluyuz ve ailemizin rizasini cok istiyoruz onun ailesi onay veriyor fakat benim ailem sadece yabanci oldugu icin onu kabul etmiyor müslüman oluşunu da görmezden geliyorlar yabanci olmasina odaklanmislar. Biliyorum ailelerin boyle tepki vermesi normal onlarda hakli fakat biraz daha anlayisli olmalarini bize bir sans vermelerini en azindan onu tanimalarini istiyorum tanidikca onlar da sevecek. Sirf yabanci oldugu icin tanimak da istemiyorlar bu konuyla ilgili her taraftan kapilari kapatiyorlar dini anlamda duygusal sömürü yapiyorlar onunla evlenirsen seni silerim kizim bizle konusmayacaksin diyerek ve annem beddualar ediyor. Öncelikle sorum annemin bu konudaki beddualari kabul olur mu?Yaptiklarinin irkcilik oldugunun ve bunun iyi bisey olmadiginin farkinda degiller. Bana onun cok fazla siyah olup olmadigini sordular. Bu konu her acildiginda ben ne kadar uygun ve sakin bir sekilde ifade edip ikna etmeye calissam da annem tartisarak konusuyor. Bircok kisiyle danistim arkadaslarim, tanidigim buyukler, halam. Çoğu kişi önemli olan yabanci olmasi degil dedi sonucta o da musluman Elhamdulillah ve insanlik ahlak huzur mutluluk önemli deyip bizi desteklediler. Allaha hergun dua ediyorum bizi hayirli bir sonuca ulastirsin diye. Bu duruma nasil çözüm bulacagimi bilemedim aklima istihare geldi. En azindan hayirli olup olmadigini bilirsem hayirli degilse ya hemen bitiririm ailemle aram daha da bozulmaz ya da hayirliysa ailemi daha yumusak bir sekilde gonüllerini rizalarini almaya calisarak ikna etmeye devam ederim diye dusundum. Boyle belirsizlik icinde olmak istemiyorum. Çok uzattigimin farkindayim lutfen kusura bakmayin hocam konu uzun ve karisik. Ve yardimci olan fikir alabilecegim kimse yok o yuzden detayli bir sekilde yazmak istedim. Istihare yaptim ama yerine getiremeden yaptigimdan korkuyorum belli sartlari varmis konusmamak ses duymamak odaklanmak gerekiyormus. Bir kac defa yaptim istihare. Ilk ruyayi hatirlamiyorum. Sonrakinde namazdan sonra uyuyacakken annem cagirdi kalkip konusmak zorunda kaldim sonra uyurken zorluk cektim ruya gordum fakat karisik birseydi. Kiz kardesimle birilerinden kaciyorduk kacarken dedemlerin evinin balkonundan bahceye atliyorduk Yeşil yapraklari olan agacin altina saklaniyorduk sonra biraz ilerleyince ortam kapali duvarli bir alanin icinde buluyorduk kendimizi. kirmizi cilek aliyordum elime. Yiyecektim ama yemedim uyandim diye hatirliyorum. Aklimda tek kalanlar bunlar o ruyayla ilgili. Dünde istihare namazi kildim bu sefer herkes uyuduktan sonra biraz daha odaklanarak yapmaya calistim. Ruya gordum bu sefer ruyamda halamin kizi vardi yanimda. Onunla pantolon bakmak almak icin bir dukkana girmistik heryerde acik mavi kot pantolon vardi. Birkac tane lacivert pantolon da vardi ben lacivert olani begenip elime aliyordum bakiyordum ama almadim ruyam kesildi aniden uyandim diye hatirliyorum. Bunlardan nasil bir anlam cikarabiliriz hocam Lutfen yardimci olun ?? Ben bu konuyu çözmek istiyorum artik. Ailemde hep bu konu gündemde oluyor. ? Hissetme gibi bir durumda varmis surekli dua ediyorum hayirli degilsek uzaklasalim diye ama ona karsi sevgim istegim bitmiyor aklima içime hiç olumsuz birsey gelmiyor aksine daha cok istiyorum. İstihare ile de icimde sikınti olmuyor ama hislerimde yaniliyor olmaktan korkuyorum. Hislerim ve gordugum ruyalar arasinda ikilemde kaldim. Ben bu aralar gercek hayatta da o tarz o renk bir pantolon istiyordum acaba bilincaltimda kalmis ve bu yuzden de ruyamda gormus olabilir miyim aklim cok karisti ruyayla ilgili. Hocam nolursunuz bir yol gösterin LÜTFEN?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, bukadar uğraşıp yazmışsınız ama rüya yorumu yapılmıyor artık sitede. Sayfanın üstünde duyuru var, siz görmediniz herhalde....

Üst Alt