• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Istihare rüyam

Barb

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Evlilik icin istihareye yatmistim ve ruyamda yesil cimenler ustunde beyaz bi araba icindeydim ve bana beyaz hirkali mavi kurdeleleri olan bi erkek bebek verdiler, bebek guluyordu. Sonra uyandim tekrar uyudum bu sefer de iki dagin arasinda irmak ve ici bir suru balik dolu irmagin icine sigmiyorlar cok fazla balik var ama suyu bulanikti. Nedir acaba cok merak ediyorum.

I

Iman Aşkı

Kayıtsız
Misafir
Selamunaleykum arkadaslar,
Ben birisiyle yeni tanistigim icin istihareye yatmistim (toplam 7 gün), rüyamda beyaz bir gelinlik giyiyordum ve zihnen o tanistigim kisiyle evlendigimi biliyordum...bir zaman sonra onun ailevi sorunlari cikti ve benimle ara vermek istedi, ona onu bekleyecegimi söyledim. Daha sonra yine istihareye yattim (7 gün), onu beklemem hayirli mi diye, 6. günde rüyamda siyah bir bulus vardi ve o bulusu cikardim, altimda beyaz bir bulus vardi. 7. güne ise beyaz ve güzel bir ev gördüm.

Bunun anlami nedir?

Simdiden cevabiniz icin Allah razi olsun insallah

I

Iman Aşkı

Kayıtsız
Misafir
Ayriyeten 1. rüyamda gelinlikliyken mutluydum, ama kendi kendime "Hemen sevme, hemen güvenme" demistim. Bunu da belirtmek istedim.

Istiharede sirf renkler mi önemlidir?
Acaba "hemen sevme, hemen güvenme" beklemeye mi isaret, yani hemen olmayacak mi demek?

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
İman aşkı; istihare rüyanız da sadece renkler olmaz ne gördüğünüz önemlidir bir de şartları var uyumadan dünya kelamı etmemek, kıbleye ve sağ tarafına yatmak gibi.. rüyanızın anlamı sizin içinize doğan huzur veya huzursuzluk duygusuyla anlam bulur. Eğer uyanınca iyi şeyler hissediyorsanız bu rüyanın hayır olduğu anlamındadır. Kötü ve huzursuz kalktıysanız bu da rüyanın hayra yorulmaması gerektiğini gösterir. Allah hayırlara vesile etsin herkese anlatmayınız ve sizin içinize doğan anlama bakınız.

Iman Aşkı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
O dediklerinizi yaptim. Yani kimseyle konusmayip yattim vb. Uykudan uyaninca bazen bir sey hissetmedim, ama gelinlikli rüyamdan sonra sanki biraz mutlu gibiydim hhım
Fakat ben bu rüyalarimi cevremdekilerine anlatmistim, sakincali mi ki?
Sizce genel olarak rüyalarim hayirli mi, yoksa ser mi?

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Istihare

Peygamber efendimiz sav icin istihare yattim kirmizi gul gordum sadece ne anlama geliyor

walkommm

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Istihare rüyası

Merhaba istihare ruyamda su sekılde gordum, yorumlamanızı rıca edıyorum. Ruyamda koprude arabayla bır yaslı kadına vurdum ve kadın oldu, yerde yatıyodu ve bırden kayboldu. Cok trafık var dı esım koprunun daha uzagındaydı, bana bakıyodu sonra ben korktum mavı denız ıcınde taslar vardı oraya baktım, korkuyla ordan gectım 4 camdan cevrılı camekan ıcınde cıplak bır kadın yaslı beyaz saclı zayıf bır kadın ve basında basortusu olan bır kadın onu yıkıyordu yorumlarmısınız ?

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Istihare

Iyi günler ben size yaptığım bir istihare soracağım. Bir camın önünde beyaz perde asılı, niyet ettiğim kişinin ablasi ile orada duruyor ve sohbet ediyorum sonradan içeri gidiyoruz beyaz bir koltuk takimi var icerden niyet ettigim kişi bana dogru geliyor mavi ve beyaz gömlek giymiş konuşuyoruz sohbet ediyoruz, ev kalabalık sanki iki tarafında ailesi o evin içinde diye gördüm uyandığımda sabah ezanı okunuyordu ve dedem dua ediyordu o sese uyandım, yorumlarsanız çok sevinirim cok teşekkürler.

nurcuukkk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İyi günler hocam acil olduğu için sordum burdan.. Evlilik sebebiyle bir beyle tanıştım. Kendisi çok dindar düzgün bilgili eli yüzü düzgün biri. Kendisiyle islamin kurallarına göre tanışıp konuşup istişaremizi yaptık. Kendisiyle ilk andan itibaren fotoğraflarımızı gördüğümüz andan itibaren sevmeye ve güvenmeye başladık. Çok istedik istiharemizin hayırlı çıkmasını. 3 gün ben üst üste beyaz gördüm. İlk gün namazdan hemen sonra uykuya dalarken melek sanki sevdiğin insanı getirdi ve bana yüzünü gösterdi. Ben de gülümsedim sonra rüya da beyaz bi kedi gördüm ve yeşil gözleri vardı. Ayrıca yine teyzemi ve annemi gördüm. Teyzeme diyordum anneme sakın çok yediğimi söyleme annem de mahcup ve üzgün diyordu ki ben yemene kızmam ki. Sonra ben mutlu oluyordum. Daha sonra uykudan cok huzurlu uyandm ki sanki cennete düştüm. Kalbime bi ışık doğdu. 2. Gün teheccud namazini kilip duami edip istehareyi kilip yattm. Ruyami çok hatırlamıyorum ama bembeyaz bi hastane koridoru gördüm ama kötü değildi ve yeşil çimen üstüne beyaz çadır gördüm diye anımsadım. Mutlu uyandım ki zaten aklımda o kişiye karşı bi şüphe yok.. 3. Gün de ben hasta olunca namaz kılamadığım için istihare duası ettim . 3 salavat 10 fatiha 11 ihlas 3 salavati şerif. Duamı ettim Allahtan ve kıbleye doğru uyudum. niyetle uyudum, o gün ise rüyamda ne gördüğümü hatırlayamadım ama uyanınca beyaz renk gördüm dedim kendi kendime. Daha sonra da.tejrar uykuya dalarken kar yağdığını beyaz gelinlikle yürüdüğümü ve karşıdan sevdiğim beyin geldiğini gördüm. 3 gün boyunca huzurlu uyandım ve beyaz renk gördüm. Ama sevdiğim bey ilk gün ruyasini hatirlamadigini ama temiz su gördüğünü 2.gün tatile çıktığını ama kötü olmadığını görmüş. 3. Gün ise şu şekilde oldu çok güvendiği bi istihare hocasını yatırıyor namaza ve hoca hayırsız görüyor . Bizde hocanın rüyası üzerine çok üzüldük hatta veda ettik birbirimize ama yine de dedik kıl sen namazını Allahtan büyük belki hayırlı görürsün. O gün teheccud kıldı bende çok dua ettim rüya hayırlı çıksın diye ama hayırsız gördü. Rüyası da şu şekilde istiharede uyanıyor. Hayırsız çıktı diyor arkadaşına ve soruyor o da hayırsız diyor rüya böyle. Ama ikimiz de çok üzüldük birbirimizi çok sevdik iyi anlaştık. Sizce ne yapmalıyız? Şu an konuşmuyoruz ama seviyoruz . Çok üzülüyoruz. Yardım eder misiniz ? Çok önemli.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
İyi günler, değerli kardeşim anladığım kadarı ile istiharenin ne demek olduğunu tam olarak anlamamışsınız. İstihare Rabbimizden hayırlı olanı istemektir. İstihare rüyalar aracılığı ile gelecekten haber almak değildir. Ayrıca istihare sadece rüya görüp onun yorumlarına göre amel etmek de değildir. İstihareye başkasının yatıp sizin adınıza yorum yapması doğru değildir. İstihare aynı zamanda bedenen yapılan bir ibadettir. Yani istiharede namaz kılıp dua ediyorsunuz. Bir başkasının sizin için namaz kılması olur mu???

Öncelikle istihare nedir ve ne değildir bunu iyice araştırın. İstiharede görülen rüya ile veya başkalarının yorumuyla, sözüyle amel edilmez, sanırım siz kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyorsunuz.

Siz istihare yaparken dua ediyorsunuz, hakkınızda hayırlı olanı istiyorsunuz. Bu duadan önce kendi üstünüze düşeni yaptıysanız; yani istişare, araştırma v.s elinizden geleni, aklınızın erdiğini yaptıysanız iş tamamdır. Hele birde yapmak istediğiniz işle ilgili içinizde ferahlık, neşe ve istek oluştuysa istihareniz çıkmıştır demektir.

Artık size düşen duanızın kabulünü ummaktır. Çünkü siz Allah'tan hayırlı olanı istediniz, o yönde dua ettiniz. Bu iş hakkınızda hayır olarak takdir edilmişse zaten o olacaktır. Yok bu iş hayırlı değilse ve takdir edilmemişse zaten Rabbimiz bir şekilde ona mani olacaktır. Bunu anlayıp idrak etmeliyiz.

Siz geleceğinizi resmen rüyalara bağlamışsınız. Öyle şey olmaz kardeşim. Siz dua ettiyseniz dua ettiğiniz makama güvenin. O nedenle lütfen herşeyinizi rüyalara bağlamayın, rüyaları bir fal gibi görmeyin. Siz yolunuza devam edin ve daima duada olun.

Ayrıca istihare hocası nedir kardeşim. Böyle birşey ben duymadım. Hoca hayırsız demiş, yok arkadaşına sormuş hayırsız demiş, hoca dedi diye siz veda etmişsiniz. Kusura bakmayın kardeşim bu çok büyük bir cahillikten kaynaklanıyor. Size kim gelecekten haber verebilir!!! Siz kendi istiharenize ve hissettiklerinize bakın. Özellikle istihareden sonra hissettikleriniz zaten istiharenin sonucudur. Üstünüze düşeni yapın, duanızı edin ve işlerinizi gerçek sahbine teslim edin. Allah c.c'ye güvenin. Takdir Rabbimizindir. En doğrusunu O bilir. Vesselam...

nurcuukkk

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Çok teşekkür ederim hocam bende sizin gibi düşünmüştüm ama karşı taraf farklı düşünüyordu. Kendisi de umarım bilinçlenir. Tabi ki Her şey Allahtan. Rabbim bize hayırlısını kolayligiyla nasip etsin inşallah. Allah razı olsun sizden. Bizlere dua ediniz iyi günler dilerim.

Üst Alt