İstihare namazından aldığım cevap

sidar34

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İstihare namazından aldığım cevap, istihare yapılan konunun sonucu.
Uzun süredir bir konu üzerinde istihare namazı kılıyordum. Bir seçim yapmak durumunda kalabilirdim acaba hangisini seçmem benim için hayırlı olacak diye. İstihareye yattığım konuda şuydu. Çalıştığım iş yerinden sürem dolduğu için ayrılmıştım. Allah'tan acaba bu eski iş yerime dönmek mi hayırlı olacak yoksa başka bir iş mi? hayırlı olacak diye. Yaklaşık 2 aydır akşamları ara sıra istihare yatıyordum. Nihayet bir gece iş yerimi görüyordum. Ve gerçekten de çalıştığım odanın için kırmızıya yakın bir renkle görüyordum. Evet istihare de kırmızı renk kötü diye biliyorum. Acaba benim bilinçaltında mı kaldı diye. Günlerce düşündüm, ama gerçek şu ki gerçekten de o iş benim için hayırlı değilmiş. Beni işe alan sözünde durmamış başkasını almış o iş yerinde zaten namaz kılan yok hep Allah'ı inkar eden düşünceler birçok kötü olgu daha var ama yazmak istemiyorum. Yani kısacası şu an isteseler de ben gitmem. Zaten ben bir işin hayırlı olup olmadığını öğrenmek için istihareye yatmıştım. Acaba renk beni aldattı mı diye düşünürken Allahu Teala bana yardıma koşmuştu şükürler olsun ki içten bir şey yapılınca cevabını alabiliyoruz.

Üst Alt