İstanbul nostaljisi

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
30 yıl aradan sonra 12/04/2015 Pzt.günü eminönü harem > araba vapurunda anılar tazelendi.
birzamanlar 50 krş a içtiğimiz bir bardak çayı 2 TL ye içtik, :(

Uzun zamandır araba vapuruna binip karşıya geçmediğim için, araba vapuru giriş gişesini de çok rahat buldum diyemediğim gibi üstüne
üstlük araç içinde bulunan kişilere de 2x4=8+araç için 8=16 tl ücret ödeyince şaşırmadım diyemem :(

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Bütün garezle benim kamyonuma imiş, şu yolların güzelliğine bakın

1ekrem.jpg

Bu yollar benim kamyonculuk yaptığım dönemlerde böyle olacaktı benim kamyonum sanayi yüzü görürmüydü :(

2ekrem.jpg

Bir zamanlar mola verdiğim ve park yeri bulmadığımız tesis ler şimdi sinek avlıyor :(

3ekrem.jpg

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hayırdır hocam, istanbul'a gelmişsin... Pazar günü bütün gün eminönü-aksaray oralardaydım... arasyadın beyaw... hiç olmazsa balık ekmek yerdik eminönünde... Niye geldin-niye gittin ki...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Hayırdır hocam, istanbul'a gelmişsin... Pazar günü bütün gün eminönü-aksaray oralardaydım... arasyadın beyaw... hiç olmazsa balık ekmek yerdik eminönünde... Niye geldin-niye gittin ki...
Selamu aleyküm.
Evet hocam uzun bir aradan sonra tekrar istanbula geldik, ama Pazartesi gün sabah geldik saat 09:30 gibi işimiz bitti döndük.
Niye geldik? Benim 3 numara biraz rahatsızdı mecidiyeköy çevre hast.ne geldik, doktorumuzu akşam üstü 5 gibi gelir diyorlardı ama şansımız varmış sabahtan geldi.
Balık için teşekür ederim inşaAllah başka zaman. Aslında saat erken olduğu için eminönünde, tahtakalede biraz oyalanıp yola çıkmadan çocuklara balık ısmarlıyacaktım ama eminönü benim bildiğim eminönü değil çok değişmiş arabayı bırakacak yer bulamadığım gibi ido,ya girişi dahi sora sora buldum :(

Neyse hocam balığı istanbulda yiyemedik ama inş. yazın bura(alaplı)da yeriz ;)

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam ustacım, geçmiş olsun inş. önemli bir sıkıntı yoktur. Allah acil şifa versin... ayın 12 si pazar günü oluyor hocam. Sen 13 nde geldin o zaman. Neyse, artık öğrenmişsin, oralara arbayla gidilmez, ben şehir içinde işim olduğunda arabayla gitmem, park yeri yok artık istanbulda. Ancak sabah 7 de gelirsen belki otoparklarda yer bulursun... Eminönünde balık-turşu yiyecen ustacım oranın özelliği o. Hem yazın balık nerde bulacaz alaplıda ooooo uzun iş...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Pardon hocam ayın 12 sinde yola çıkmıştık aklımda 12 kalmış, resimlerde ve başlangıçta da o tarihi atmışım :(
Allah razı olsun hocam Allah tüm hastalara şifa versin inş.
Görünürde bir sıkıntı yok netice 13 tane tahlil sonucu anlaşılacak bakalım hayırlısı.

Oralarda balık ekmek yenmezmi hocam tabiki yenir ama dediğin gibi sabahın köründe gelip park yeri bulmak, yada dolmuşla gitmek lazım.

Yazın alaplıda balık bulunmadığını kim söyledi, palamut, hamsi yoksa,

canlı alabalık var be hocam, alaplıya gelirken, giderken dikatini çekmedimi :)

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Eh iyi o zaman bakarız beyaw... Aslında sizin oraya bağlanan otabana çıkmadan yolda orman içinde bir gözlemeci var çok süper... böyle köy usulü kuzinede yapıyor kadın, kendi evlerinin bahçesinde mmmm. birde erik-armut ağaçları falan var bahçede organik. İstediğiniz kadar toplayın diyor. Çocuklar hep orayı istiyor. Sana geldiğimizde bayramdı gittik ki kadın; bayramda da mı çalışalım dedi, öyle boynumuz bükük aklımızda kaldı gözlemeler. Gerçi sizin orada deniz kenarında bir pideci vardı oraya uğradık ama nerdeee onun yerini tutmaz ki.. Bakalım bu sene Allah nasip ederse gelirsek uğrarız sanada hemi.

Üst Alt