işlerim yolunda gitmiyor

M.ressam

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba maddi zorluklar yüzünden kasandığım iki üniversiteyide yarım bırakmak zorunda kaldım. 3. Kayıt olduğum üni mezun oldum bu yıl birincilikle bitirdim akademisyenliği dusunuyordum yuksek lisansa basvuru yapamadim kardesim uni kazandi onun okumasi için. Dil sınavına hazırlanayım dedim, hazırlandığım sınavın türkiye denkliğini kaldırdılar öyp ile atanıyım dedim alese başladım öyp kaldırdılar. Bu yıl aralık ayında son atama yapilacak. Formasyon aliyim dedim bulundugum sehirdeki uni formasyon verilmeyeceğini okudum. Yakındakı başka şehirde ikinci dönem yuksek lisansa başvurusu yapıyim dedim dil şartı koymuşlar bu yıl. Üst üste geldi herşey. Nasıl dua etmem gerektiğini bilmiyorum.

Jan_

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Evet formasyon olmadan öğretmen olamıyorsunuz. Etrafınızda yardım edecek kimse yok mu ? Formasyon veren bir Üniversiteye yakın bir yerde çalışıyor olsaydınız sizin için kolay olurdu. Öyle bir şansınız yokmu? Başvuru yapsanız ucuz bir şehir de olmaz mı ?

M.ressam

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Akademisyenlik olarak düşündügm için formasyonu düşünmemiştim. Öğretim üyesi yetiştirme prog. Var kpss gibi ataması var ona başvurmayı planlamıştm, tam alese hazırlanırken yök öyp kaldırdığına ilişkin açiklama yapti. Malesef yardim alabileceğim birisi yok. Annem ve kardeşim var sadece. Çok bunaldım... Üst üste geldi.. Hayırlısı diyorum ama o kadar çabam uğraşım boşa çıktı.

Jan_

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Türkiye'nin esnek eğitimi işte :( çok üzüldüm sizin için. Moralinizi bozmayın Allah büyüktür, inşallah herşeyi düzelir. Üst üste sistem değişmiş yapacak birşey yok keşke formasyon veren bir üniversitede okusaymışsınız :(

M.ressam

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Türkiye'nin esnek eğitimi işte :( çok üzüldüm sizin için. Moralinizi bozmayın Allah büyüktür, inşallah herşeyi düzelir. Üst üste sistem değişmiş yapacak birşey yok keşke formasyon veren bir üniversitede okusaymışsınız :(

Okurken para denkleştirememiştim şimdi denkleştirdim ama dediğim gibi üst üste geldi hepsi..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Merhaba maddi zorluklar yüzünden kasandığım iki üniversiteyide yarım bırakmak zorunda kaldım. 3. Kayıt olduğum üni mezun oldum bu yıl birincilikle bitirdim akademisyenliği dusunuyordum yuksek lisansa basvuru yapamadim kardesim uni kazandi onun okumasi için. Dil sınavına hazırlanayım dedim, hazırlandığım sınavın türkiye denkliğini kaldırdılar öyp ile atanıyım dedim alese başladım öyp kaldırdılar. Bu yıl aralık ayında son atama yapilacak. Formasyon aliyim dedim bulundugum sehirdeki uni formasyon verilmeyeceğini okudum. Yakındakı başka şehirde ikinci dönem yuksek lisansa başvurusu yapıyim dedim dil şartı koymuşlar bu yıl. Üst üste geldi herşey. Nasıl dua etmem gerektiğini bilmiyorum.

Selamun aleyküm,
Nasıl dua etmen gerektiğini bilmemek önemli değil! önemli olan hayırlısını istemek kardeşim...dayi;.:
Her şeyin hayırlısını iste Allahtan, hayırlı kapı açacaktır muhakkak takma kafana..
İnşallah emeklerini boşa çıkarmaz Rabbim...duaa..

M.ressam

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm,
Nasıl dua etmen gerektiğini bilmemek önemli değil! önemli olan hayırlısını istemek kardeşim...dayi;.:
Her şeyin hayırlısını iste Allahtan, hayırlı kapı açacaktır muhakkak takma kafana..

İnşallah emeklerini boşa çıkarmaz Rabbim...duaa..

Aleyküm selam
Her zaman diyorum hayırlısı diye.. O emek çaba boşa çıkınca insan boşluğa düşüyor.. Şimde evde oturup ders çalışıp test çözüyorum ama ne için yapıyorum onuda bilmiyorum.. Çok boşluktayım.. Çok çabaladım aç kaldım malzeme alamadığım zamanlar oldu yılmadım dereceyle bitirdim sonuç kocaman boşluk

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Boşluk filan yok kardeşim inan bana! bir kapı açılacak mutlaka yeter ki ümit kesme Allahtan...

M.ressam

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İnş. Kardeşim. Sabırla bekliyorum..

Jan_

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İnşallah hayırlı bir kapı açılır size

Üst Alt