İşlerim rast gitmiyor

M

Musab1

Kayıtsız
Misafir
Selamün Aleyküm. İşlerim rast gitmiyor. Şu an 27 yaşındayım. Bugüne kadar dini konuda kendimi hazırlayıp namaza başlayamadım. Yaklaşık 6 yıllık öğretmenim. Herşeyim eksiksiz ama işlediğim günahlardan dolayı özellikle de cünüplükten dolayı hiç bir işim rast gitmedi. Evlenmeyi düşündüğüm insanla bile bazı şeyler konuştuk bunun da etkisiyle hayatımın uzun bir süresini böyle günaha girerek geçirdim. Üşengeçlikten dolayı ve cahillikten dolayı uzunca süre bazen 3-4 gün bazen daha fazla böyle yaşadığım oldu. Şu an geldiğim noktada evlenmeyi düşündüğüm insanla evlenmek isteyemedm kendim soğudum ondan. Hiç işim rast gitmiyor. artık bundan sonra kendimi düzeltmek istiyorum Allah izin verirse. Ama bu yüzden biraz araştırdım ve çok günahım yüzünden kalbim katılaşmış gibi hissediyorum. Îmanım malesef zayıf gibi hissediyorum. Bu günahım yüzünden şu an çok kötü bir boşluktayım. Sanırım bu günahımın cezasını çekiyorum. Öteki taraftaki cezamı daha düşünemiyorum bile. Bundan sonra ne yapmam lazım acaba. Çok günahkarım ve kurtulmak istiyorum.[

Yönetim /Edit;
Siz Kendinizi Değiştirmedikçe

Tuana26

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hic bir isim rast gitmiyor

Merhabalar hocam; benim hic bir isim rast gitmiyor, kismetlerim kapali nedeni nedir?

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Merhaba kardeşim,

Öncelikle şunu belirteyim burada hiç birimiz ; HOCA, MEDYUM vs. değiliz!!!
Saygıdan söylemis olabilirsin buna EYVALLAH derim!

Gelelim konumuza, demişsin ki "benim işlerim rast gitmiyor" tamam olabilir, hepimizin hayatının bazı dönemlerinde işlerinin yolunda gitmediği zamanlar olabilir bunun için ne yapman lazım? yine de Allahın yolundan ayrılmaman, bol bol dua etmen, kulluk vazifelerini yerine getirmeye devam etmen gerekir.

Bir de şu dikkatimi çekti;
"Kısmetim kapalı" demişsin bunu kendin mi böyle tahmin ediyorsun yoksa dış etkenlerden duyumların mı bu yönde ?

Hangisinden dolayı düşünürsen düşün,
Bir insanın kısmetini açan da kapayan da; bolluk ta da darlık ta da her durumda yalnızca ALLAH BİLİR!
Bunu kul bilemez!

Hepimiz çeşitli imtihanlar dayız, ya sabredip kurtuluruz, yahut isyan edip daha kötü duruma düşeriz Allah korusun!

Ben derim ki;
Kardeşim, Allaha sığın; sığınılacak başka kim var?
Aç ellerini Allaha, başka dua edilecek kim var?

Allaha emanet ol..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
İşlerin rast gitmemesi imtihanımızla ilgili olabilir. Ancak cünüp gezmek bütün bereketi, rahmeti üzerimizden alabilir ve kendimizi kurumuş bir ağaç gibi herşeyden kopmuş ve uzaklaşmış olarak bulabiliriz. Müslüman cünüp dolaşamaz, bir hata yaptıysa bile derhal hatasını düzeltir, tevbe istiğfar edip aynı hatayı tekrarlamaz.[

Üst Alt