Islanan Telefonu Kurtarma Yolları

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Telefonunuzun bir anlık gafletle suya düştüğü, yada su ile temasta bulunduğu olmuştur. Eğer olmadıysa da, bu hiçbir zaman olmayacağı anlamına gelmez elbette. İşte size böyle bir durumda telefonunuzu kurtarmak adına yapabileceğiniz birkaç yöntem…

Herkesin yaptığı gibi telefonu kurutmak için kesinlikle saç kurutma makinesi kullanmayın.

Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, işte ıslanan telefonu kurtarmanın yolu:

- Telefonunuzun hemen arka kapağını açın ve pille birlikte SIM kartını çıkartın.

- Kağıt havluyla telefonunuzun dış yüzeyini kurulayın. Pil bölmesinin içini de kuruttuğunuzdan emin olun. Kurularken telefonunuzun ekranını bastırmayın yoksa zarar verebilirsiniz.

- Telefonun içinde kalan nemi kurutmak için bilgisayar klavyelerini temizlemek için satılan basınçlı hava kutusu kullanın. Islak yerler kuruyana kadar telefonun içine hava püskürtün.

- Bir kasenin dibine kuru pirinç dökün. Telefonunuzu bu pirincin içine yerleştirin. Telefonun üstünü de pirinçle örtün ve gece boyunca bu şekilde bırakın. Pirinç telefonun içinde kalan nemi emecektir.

- Telefonu pirinç kabından çıkarın. Pirinç tozlarını temizlemek için tekrar basınçlı hava kullanın. SIM kartını ve pili tekrar yerlerine yerleştirin ve telefonunuzu açın. Eğer telefon çalışmıyor veya ekran menüleri düzgün göstermiyorsa, telefonu gereken hızda kurutamadığınız anlamına gelir. O zaman yeni bir telefon alabilirsiniz.

(Zaman)

bilge_66

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
bence hiç düşürmeyelim düşürdüysek te yenisini alalım :) en başta çok pahalı bir telefon almayalım , 150-200 liradan fazlası bana göre çok gereksiz bir harcama tabi gençlere söz geçirebilirsek :)

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
bence hiç düşürmeyelim düşürdüysek te yenisini alalım :) en başta çok pahalı bir telefon almayalım , 150-200 liradan fazlası bana göre çok gereksiz bir harcama tabi gençlere söz geçirebilirsek :)
harikaa
Ahbu gençler, sıfır telefon 15gündür halen servisten gelmedi...aassd..

bilge_66

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
biz büyükler için konuşacak kadar olsun yeter gençlere de mesaj yazacak kadar olsun yeter ben bu sene üniversiteye başlayacak kızıma 130 lialık telefon aldım nasıl olsa bir yıla kalmadan tuşlar iflas ediyor :) en pahalı telefon da iki yıla kalmadan garanti kapsamından çıktıktan sonra işi bitiyor , pahalıya hiç gerek yok:)

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
biz büyükler için konuşacak kadar olsun yeter gençlere de mesaj yazacak kadar olsun yeter ben bu sene üniversiteye başlayacak kızıma 130 lialık telefon aldım nasıl olsa bir yıla kalmadan tuşlar iflas ediyor :) en pahalı telefon da iki yıla kalmadan garanti kapsamından çıktıktan sonra işi bitiyor , pahalıya hiç gerek yok:)
Yok ucuz tlf olmaaaaz illa dokanmatik olacak radyo kulaklığı devamlı kulakta olacak, tlf.nu kulağa götürmeden konuşacaklar:)
Geçenlerde benim çocuklardan biri evde kendi kendine konuşuyor allah allah dedim herhalde bu çocuk kafayı sıyırdı, konuşması bitti ben elhareketiyle hayırdır kafayımı yedin dedim, kulağını gösterdi baktım kulaklık var one dedim telefonu elime almadan bununla konuşuyoruz baba deyince ula* daha düne kadar 5110 kullanıyorduk üstelik direksiyon sallarken telefonuda tutam diye uğraşıyorduk bütün garezler bizeymiş dedim.
şimdiki gençlik teknolajiye ayak uyduruyor biz ise olduğumuz yerde kaldıkçook kommiik

Üst Alt