İslami Değerlere Yapılan Gizli Saygısızlıklar

NarKo

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Geçmişten günümüze kadar hep İslam'ı ve dinimizi kötülemek için ellerinden gelen birçok eylemlerde bulundular. İnsanlara İslam'ı kötülemek ve kendi içimizde karmaşaya meydan vermek için. Kafirler her zaman çalıştırlar durmadan, yılmadan Dinimizi kötülemek amaçlı ve her zaman her an Müslüman topluluklardan insanları soğutmak için..

En son olarak IŞİD denilen kimin tarafından çıkarıldığı belli olmayan bir örgüt ancak amacı net ve kesin şekilde açıktır İslam'ı insanlara kötülemek. Müslümanların barbar bir topluluk olduğunu, kafa kesen, insanlara eziyet eden ve daha fazlası için bu tür eylemin en iyi yöntem olduğun düşünerek belkide İslam dini bu sekil de kötülenebilir düşüncesiyle. Bir çok örgüt İslam adı altında çıkarılmış ve kesin ve net olarak kim tarafından çıkarılmış belli değil ancak bunu ortaya çıkaran kişilerin Müslüman olması beklenemez tam tersi İslam düşmanı olduğunu ortaya çıkarır ki bu yüzden hep Müslümanlar üzerine oyunlar oynandı ve kıyamete kadar da devam devam edecektir.

Dikkatimi çeken bazı noktalar var Türk filmlerinde ve sinema filmlerinde her zaman imamlar, hocalar sahtekar olarak gösterildiğidir. Dikkat ederseniz bir çok filmdeki imamların tipi bozuk olarak tam üç kağıtçı, düzenbaz, sahteçi şekilde dalga geçmişlerdir. Bundan dolayı da her zaman hacıdan, hocadan korkacaksınız sözü ortaya çıkmıştır belkide. Müslüman bir ülkede bile filmlerimiz, dizilerimiz İslam'ı kötülüyorsa buna ne denir gerisini siz düşünün.

Yabancı filmleri izlerken dikkat ettiniz mi? Oradaki rahipler, papazlar ve din adamları her zaman saygın ve saygı gösterilen kişilerdir. Hiç bir filmde görmedim papazlarla, din adamlarıyla dalga geçen film yada dizi. Birçok yabancı filmde her zaman kendi dinlerinin propagandasını yapmışlardır ve iyi göstermeye çalışmışlardır. Yukarıda dediğim gibi hem kendi dinlerini iyi göstermek için yılmadan etmeden çalışan bu insanlar aynı zamanda bizim dinimizi kötü göstermek için de çabalıyorlar. Peki biz neden İslam'ı tanıtmıyoruz gerçek manasıyla. Neden yaşamıyoruz ve neden insanlara kötü gösterilen ve gösterilmeye çalışanlar gibi çalışarak neden gerçek dinin İslam dini ve güzellikler dini olduğunu hem gerçek manada yaşayarak ve birşeyler yaparak göstermiyoruz?

Onlar batıl dine bu kadar bağlıyken kendinize sorun acaba biz onlar kadar Hak Din İslam'a bağlı mıyız? Ve birçok Türk dizisinde bazı ilahi ve önemli isimlerle de dalga geçilmiştir bizlerde bunları gülerek izlemişizdir. Gaffur Allah (c.c.) isimlerindendir. Avrupa yakası denilen komedi dizisi hatta ödülde almıştır. Biz gülerek izlerken Oradaki adının benim için önemsiz olduğu oyuncu o isim ile spastik hareketleriyle o ismi bir nevi kötülemeye çalışmıştır. Bu kasıtlı mı? değil mi? siz karar verebilirsiniz. Birkaç örnek daha: Hayat okulu diye bir dizi vardı oradaki spastik kılığına bürünmüş ve topal rolü yapan biri vardı hatırlarsınız belki "Mennan" Allah (c.c.)'ın 99 isimlerinden bir tanesi de "El-Esmaul Husna: El-Mennan Mumsema EL-MENNÂN"dır. Burada da bir kötüleme, dalga geçme olayı olduğunu düşünüyorum. Diyelim ki kötüleme yok neden spastik, aciz görünümlü rol yapan kişinin dizide roldaki adı Mennan, bu da kasıtlı mı yapılmış yoksa kasıtsız mı? buna siz karar verin.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in bir hadisi: “Receb Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan da ümmetimin ayıdır.”

Receple başlayalım bir film vardır adını hatırlarsınız recep ivedik bu filmde de isim kötüleme gibi bir durum olduğunu düşünüyorum, bu kişinin roldeki adı neden başka bir isim değilde özellikle recep? ve Peygamberimiz (s.a.v.) buyurduğu gibi "Şaban benim ayım" Geçmişteki birçok filmde Şaban adı kullanılmış ve bu isim yıllarca kötülenmiştir. Ama çok değerli bir isimdir ancak günümüzde bir kişiye adını sorsak şaban demeye ya çekinir ya utanır yada söylemez. Çünkü isim kötülenmiştir. Şaban dese direk zaten herkes gülmeye ve dalga geçmeye başlayacaktır. Ve bundan dolayı da artık kolay kolay birçok kişi bu ismi çocuklarına takamaz hale geldi. Bunlarda kasıt var mı yok mu siz karar verin. Ve ülkemizde yapılan dizilere, filmleri çok dikkatli izlemenizi tavsiye ederim ve yabancı dizileri ve filmleri de ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Üst Alt