İslam adaleti ve güven

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aglamak.jpg

Selamun Aleykum.. Bugun Cuma idi ve kosarak oglusumu Islami ana okullundan almaya giderken....
gökyüzü acilmis sanki rahmet, rahmet yağmur yağiyordu...
Allah-in rahmettinden tabiki kacilmaz...da Ben Allah-in rahmetini cignememek icin okulla dogru kosmaya basladim...sırıtık.:,
Neyse oglusumu aldim..abdest mi gusul mu Deryadan cikmis balik gibi oglum islaninca ustunu degistir..
ordan caminin mutfagina gec ona Pizza yedirt ..elini yuzunu yika.. mubarek Pizza mi yiyor pizza mi onu seviyor anlamadim gitti.. Gotur Vatandas gotur..bes dakikada halas..bitiriyor!!
ama eli yuzu salcadan gorunmuyor...dfrt..
neyse Camiye dogru kosmaliyiz ki islanmiyalim ..oglusum erkekce tavri ile Anne benim semsiyemin altina gir dedi..
aboo bir avuc semsiye ikimizi mi yagmurdan koruyabilir!!Cocuk semsiyesi..
Aman ogul O semsiye senin beden ve ruhuna gore tam ama bana kucuk gelir beni koruyamaz deyince oglusum Anne sana tevbekarlar semsiyesi mi lazim deyince afallafim...
o bir islami semsiyesinin markasidir.. aboow al cocuktan haberi...cddvb..
neyse kosa kostura, islana islana caminin kapisina sag salim vardik Hamd olsun...
Oglusuma SIKI SIKI tenbih ederim.. oglum camiye girdiginde unutmaki Allah-in huzurundasin sakin yaramazlik yapma..
Anne senle gelemez ama kadinlar bolumunden 2. kattan seni izliyorum.. bir sey yaparsan aglarim bak tmm..
Allah RIZASI icin beni Utandirma.. Terbiye edememis, dedirtme.. lutfen..30 dak uslu ola sonra eve gidince hersey serbets ...
neyse Oglum onca cemaatin icine tek basina bir karis boyu ile girer.. namaz kilanlarin onunden gecmez..
musait bir yere oturdugunu gordum..
Hoca efendi hutbeye baslamisti yine gec kalmistim oglusum sag olsun..msum..

Islamin cahilliye devrinde Adaleti ve guveni, guvenceyi getirmek insan hak ve hukuk kul hakkina riayet edilmesi icin geldigini anlatiyordu...
İslam Dini, Adalet Dinidir..adalet uzre bina edilmis..hak hukuk bir devlettir...

"Ey iman edenler! Adaleti titizlikle ayakta tutan, kendiniz, ana-babanız ve akrabanız aleyhinde de olsa Allah için şahitlik eden kimseler olun.
(Haklarında şahitlik ettikleriniz) zengin olsunlar, fakir olsunlar Allah onlara (sizden) daha yakındır.
Hislerinize uyup adaletten sapmayın, (şahitliği) eğer, büker (doğru şahitlik etmez), yahut şahitlik etmekten kaçınırsanız (biliniz ki) Allah yaptıklarınızdan haberdardır "
Nisâ, 135)

"Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutan, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi âdil davranmamaya itmesin. Adaletli olun; bu, Allah korkusuna daha çok yakışan (bir davranış)tır. Allah'a isyandan sakının. Allah yaptıklarınızı hakkıyla bilmektedir "
Mâide, 8

sonra Suriyede yaşanan vahşetti, Geçtiğimiz cuma günü 32`si çocuk 100`den fazla kişinin öldürüldüğü Hula katliamıni dille getirir iken gozyaslarini tutamiyordu...
Peygamber efendimiz sav. Savas anlarinda Kadin, coluk, cocuk ve sivil olan Halkin katl edilmesini..kesinlikle yasakladigini hadisler ile anlatiyordu..
mazlum Halk icin destek, dua ve yardima cagri yapiyordu..

“Sakın Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma. Allah onların cezasını gözlerin korkudan yerinden fırlayacağı bir güne kadar ertelemektedir.”
İbrahim-42

Suriyeli Müslümanlar herkese ve her şeye rağmen; ABD ve müttefikleri, Rusya ve müttefikleri, sözde antiemperyalistler ve sözde strateji uzmanlarına rağmen direniyor.izzeti ve onuru tercih eden ve zulme karşı kıyam eden Suriyeli kardeşlerimizin kanları Esad'ı ve Baas rejimini boğsun ve Suriye halkının bu destansı direnişi zaferle taçlansın.
Mısır’da Tunus’ta, Libya’da diktatörler nasıl devrildiyse Suriye’de de Esad rejimi düşecek, Filistin özgürlüğüne elbette kavuşacaktır.
Bu Allah’ın va’didir.Allahu Ekber camide yankilaniyordu...
Zulme, zillete boyun eğenlere ve destek olanlara yazıklar olsun!Ahirettini dunya icin satanlara yaziklar olsun!!
baş eğmeyenlere, direnenlere ve şehitlere binlerce selam olsun!Allah onlardan RAZI olsun ..
Allah cc. onlarin ve duyarsiz kalan bizlerin Yar ve yardimcisi olsun seklinde duasi ile hutbeyi bitirmisti...

Üst Alt