IS YERINDE ISLAM adına sıkıntı var

O

ozlem

Kayıtsız
Misafir
ben ozel bı hastahanede calısıyorum bu yuzdende gonlumce ıbadet edemıyorum ıs arkadaslarımın ıslamı anlayısı cok kotu bu yuzdende sıkıntı yasıyoruz ve sureklı sıkayet edılıyorum yapmadıgım ısler de uzerıme kalıyo herkez hata yapabılır ben hata yaptıgımdakı tepkı cok kotu oluyo bu konuda cok sıkıntılıyım kac kez ıstıfa edmek ıstedım ama bu korkaklık olur dıye cıkmadım ıslam adına sabr edıyorum ama dayanamıyorum daha fazla

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Hosgeldiniz kardesim...Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..Bu da Sizin imtihaniniz diyelim..
hic bir rahmet, zahmetsiz,kulfetsiz gelmez..bunu unutmayin!!
Gonlunuzce ibadet edemiyorsaniz Rabbim cc. muhakak ki icinde bulundugunuz sart ve kosulari biliyor!!
Siz, iş yerindeki şartlara göre islami orta bir yol takip edeceksiniz.. simdilik baska careniz de yok!!
Ama şunu kesin kabul edin: İyi bir motivasyon, gayret ve plânlamayla, namaz için her zaman daha fazlasını yapabilirsiniz.
Eger SIKINTI varsa hic olmazsa farzlari kilin.Yeter ki isteyin, daha tavizsiz, daha plânlı, daha başarılı olabilirsiniz...
ve lutfen is arkadaslariniza karsi..SABIRLI..hosgoru ve edep nezaket,insanlik olcusu ile yaklasin..Selamet ile Hayra kalin..
"
Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir."
BAKARA - 153

Kardesim..İslâm sadece, dar mânâda bir din ve inanç değildir. İslâm bir medeniyettir, İslâm bir dünya nizamıdır, İslâm bir hayat tarzıdır, o yuzden is yerinizde her turlu Hak,Hukuk ve muammelat is arkadaslariniz ile sosyal haal ve davranislarimiza dikkat etmeliyiz..unutmayin..Bizler islami sembol ediyoruz.. her hareketimiz islami olmali..

"De ki: Her insan kendi seciye ve karakterine göre davranır."
İSRÂ - 84:

Yâ Rabb ! Ben hangi bir mü'mine onu üzecek ve gönlüne ağır gelecek bir söz söylemişsem kıyamet gününde o sözü onun için sana Kurbiyyet eyle ; yani o sözden müteessir olduğu kadar onu sana yaklaştır.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Çalıştığım yerin uyguladığı şartlar beni zorluyor, namazlarımı da rahatça kılamıyorum. Geçen hafta cumaya gidemedim. Bu durumda işyerinden çıkayım mı? Çıksam yeni bir iş bulmanın zorluğunu, görüyorum. İşsiz gezmekten de korkuyorum. Hem işimden olmamak, hem de dinî görevimi ihmal etmemek için Ne yapmalıyım?

Aslında bu çok önemli soru çok büyük bir kitlenin de sorunudur. Hemen birçok yerlerde benzeri zorluklar hatta çıkmazlar söz konusudur.

Bu konuda herkes kendi takvasına ve titizliğine göre tercihler yapabilir zorlukları göze almakta yahut da almamakta farklı davranışlara girebilir...

Bizim konuya bakışımız da bize mahsus bir bakış olarak da yorumlanabilir. Biz önce dileriz ki işyeri sahipleri yani işverenler Allah hakkının kul hakkından önce geldiğinin farkında olsunlar kulun Allah hakkını yerine getirmesine engel olmak gibi bir büyük vebali göze almasınlar ibadet için bir engel koymayıp çare bulsunlar...

V562Z.gif

Devamı için BURAYA tıklayın

ıhlamur

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
merhaba özlem hanım,öncelikle asla pes etmeyin ama hırslanıp öfkelenip kaş yapayım derken de göz çıkarmayın.hırçın olmayın..nihayetinde arkadaşlarınızın arasında kimbilebilir kalbinde ibadetlere yakınlık duyan vardır..
sabırlı olun ve Allaha sıgının..gunumuz sartlarında maalesef bazı vakitleri kaza kılmak icap ediyor.Rabbim öyle yüce ki hiçbi herşeyi kolaylaştırmıs bizler için.. özelde olsa öğle tatılınız oluyor değilmi 1saat kadar o sırada öğle namazını kılın,ikindiyi evde kaza edebilirsiniz madem problem oluyor.. yani sadece tek vakti kaza etmiş olacaksınız..

Sizi çok iyi anlıyorum bundan önceki tayin yerimizde lojmandaydık ve ben asker eşiyim.. ibadetleri yerine getirmekte çok zorlanıyordum hatta bi kaç kerede yakalanmıstım basım kapalı elimde Yasinle. Ondan sonra sizin gibi bana baskı kurmaya basladılar komsularım hatta adım ''büyücüye'' bile çıktı :(:( eşimin rütbesi diğer komsuların kocalarından yuksek oldugu için benim büyü yapıp yukselttiğimi iddia edenler bile oldu :mad: okadar cok dua ettımki geceleri uyuyamaz olmustum sinirden stresten,yeni öğrendiğim Kur'anı heceleye heceleye okudum içimden sabır duaları ederek Rabbime sığınarak (2011 yılında hersey öyle üst üste geldiki) ben yinede sabrettim ,burdaysam vardır bir sebebi dedim asla isyan etmedim.normalde tayin hakkımız yokken birden tayinimiz çıktı herkes şok ,bu seferde kimden torpillisiniz demeye başladılar .bende içimden Rabbimden torpilliyiz diye gecirdim.2rekat sukur namazı kıldım :)şuan türkiyenin en güzel yerlerinden birindeyiz,dısarda oturuyoruz eşim yaşadığım sıkıntıları tekrar yasamamı istemedi sağ olsun.

Kıssadan hisse; sabırlı ol arkadasım,her ne olumsuzlugun varsa da negatif olmak yerine pozitif ol,Allaha sığın..belki içinde ibadete meyilli arkadasların vardır,onlarıda kötü etkileme hırçınlığın olmasın.öğlen ve aksam yemekleri için belli aralar oluyor mesai arkadasınla değiştiğin zaman namazını ihya edebilirsin ;)

Üst Alt