İntikam almak istiyorum

Denka

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba arkadaşlar. Kocam beni akrabamla aldatti. İntikam almak istiyorum. Evime gidip gelen akrabamla hemde. Gozumun icine baka baka beni oyuna getirmişler. Hem kocamim cok kotu karakteri var. Hem suclu hem guclu. Ihanet eden kocalari kotulerdi hep. Ben yapmam diyordu. O kadar cok inaniyodum ki ona. Cok derin manevi bi zarar aldim. Şimdi bana tokat atdi. Yuzim cok aciyor 5 yildir evliyimdir. O kari eşiyle mutlu yaşiyor ihanet etmesine ragmen, ben mutsuz. Suçsuzken mutsuz oluyorum. Kocam benim tum mutlulugumu, hayallerimi benden aldi. İntikam almak istiyorum. Ya da Allah alsin intikamimi. Ama artik dayanacak gucum yok. Derbeder olsunlar. Hic bi zaman beni mutlu etmedi. En hoş halinde bile kirdi beni. Bana saygi duymadi. Hep abisi, abisinin karisi, ablalari. Biktim artik. Hayatima sokulmuş bi yilan sanki. Kendiyle beraber akrep akrabalari. Hangisini duşuneyim bilemiyorum artik.

Bazen duşunuyorum. Insan hak etmediyi hic bir şeyi yaşamaz. Peki ben ne yaptim da hak ettim? isyan etmiyorum asla. Ama sorun nerde. Neden bunlari yaşiyorum diye cok duşunuyorum, ben cok aci cekdim. O da, o kari da, akrabalari da ceksin istiyorum. Benim tum masumiyetimi elimden aldilar. Artik insanliga bile guvenim kalmadi, cok ic sarsici yazdiklarim biliyorum. İcime karanlik cokmuş cikamiyorum.

Caliskan havva

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sen Allah'a güven ve onu havale et. Her şeyin bir çözümü vardır. Allah yardımcın olsun ve affetsin. Herkes yaşattığını yaşar. Sen ondan intikam alırsan seninde başına kötü şeyler geleceğini unutma. Merak etme onun hayatının böyle güzel gideceğini düşünme eğer bu dünyada başına kötü şeyler gelmiyorsa Allahin bir bildiği vardır. Ahirette cezasını Allah ve sen vereceksin. Sadece sabır çek ve dua et bu senin Allah'a daha yakın olmanı sağlıyacaktır.

Ahmed Refik

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bazan belalar Hak edince gelir, bazanda imtihan olarak gelir.
Hz. Aişe ve ifk hadisesini bilirsiniz. Aişe validemiz "Sıddika" ünvanına mazhar olduğu halde iftiraya uğradı. Yani imtihanlar kişinin amel ve kulluk seviyesine göre gelir. En büyük bela ve imtihan Peygamberlere gelmiştir.

Zor bir durum. Ancak siz kendinize kötü davranmayın sonuçta haklı olan sizsiniz. Onlar şeytana uymuş. Siz kötü olmayın. Aldatmalarda boşanma hakkı direk doğar. Ancak yuvayı yıkmak ancak şeytanı mutlu eder.

Sadece Allah'a havale edin. Asaletinizi bozmayın. Onu kendi seviyesizliğine hapsedin. Mevzuyu açmayın, mesafe koyun ama asla çeneleşmeyin. Siz iyi olun varsın o kötü olsun.

Unutmayın ki, bir mesele Allah'a havale edildiyse artık o sizden çıkmıştır. Yani hem Allah'a bırakıp hem siz tekrar intikam almaya kalkışmanız Allah'ın hoşuna gitmez.

Şayet çocuk varsa daha da dikkatli olun. Çocuğun psikolojisi bozulmasın.

Namazlarınıza önem verin. Allah ile irtibatınızı kuvvetlendirin. Gece namazlarına önem verin. Sadece Allah'a derdinizi anlatın. Bundan sonra susmak sabrınızı kuvvetlendirir.

Üst Alt