İnternette eşini aldatan kadının kocası ögrenince ne yapmalı?

serkan12

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Evli bir kadın internetten bir erkekle tanısıp sonradan telefonla konusup devam ettirse, kocası ögrenince ne yapmalı?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Hos geldiniz kardesim Sordugunuz Sorunun cevabi bana göre o kadar da kolay degil!!
Kocasinin icinde bulundugu durum ,karisi ile oturup konusmali bu olayin gerceklik derecesini ogrenmeli ve kadinin bundan sonra yapacagi ,
verecegi karar ve tekrar esinin Ona güvenebilecek mi ?yani kisiden kisiye,degisen kisinin anlayis, idrak, kabulenme ,
bu konudaki fikir, duygu ve olaya bakis acisini da hesaba katilmali...akli ile affetse de yureginde de affedebilecek mi?
cunku akil baska, yurek baska, seyler soylerse o evlilikte her zaman bir catisma olacaktir!!
Kadin hata yaptigini, nefsine yenildigini itiraf edip samimi bir aff ve tevbe dilerse Esi olanlari unutabilecek mi?
kimisi olsa Ben aninda birakirdim, bosardim diyebilir..ama kocasi Ben, sen degil ki ?

Chat veya MSN, web kamera ile hem görüntülü hem de sesli chat yapma eşlerin arasına giren teknolojik bir ayrık otu.
internet giderek daha çok evliliğin yıkılmasına sebep oluyor.

Eşleri buna en çok, boşlukta kalmak, eşinden ilgi görememek ve iyi bir iletişim kurulamaması sürüklüyor...ama aldatmanin bahanesi olmamali...
modern toplumum bizi getirdiği nokta bu.insanlık tarihinin en büyük yol kazası modernizim.ve bence sosyal kıyamet yaşanıyor Allah sonumuzu hayr etsin..amin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli gunler aslinda bu soruyu kadin ve erkek kardeslerimiz okuduklarinda olaya farklı baktiklari düşüncesindeyim..
Erkekler ve kadınlar farklı şekillerde iletişim kurarlar, farklı düşünürler, farklı hissederler, algıları farklıdır, farklı tepkiler verirler,
temel ihtiyaçları farklıdır, öncelikleri farklıdır. Birbirlerini farklı şekillerde severler ve sevgilerini farklı şekilde gösterirler...
ve seytan bile kadin ve erkege farklı yollar ve vesveseler ile yaklasir..Yani iki taraf da da ah şu nefs yokmu !!
yapılan herşeye bir kulp bulur ve kendini haklı çıkarır.
bunu izah ettikten sonra saadete konumuza gelelim...

Aldatılmak da aldatmak da elbette çok kötü bir şey. Bundan Allaha sığınırız.
Efendimiz sav.: "Bizi aldatan bizden değildir" buyuruyor....
Ama her şeye rağmen insanlar nefislerine ya da şeytana mağlup olabiliyorlar.

Bunun için Efendimiz aldatmayı bir boşanma sebebi saymış ve hanımının kendisini aldattığını söyleyen bir insana,
"Öyleyse boşa" demiştir. Hala sevdiğini söyleyince de, "O halde katlan" buyurmuştur.

Şimdi siz iki kötü durumla karsı karşıyasınız, bunlardan birisini seçmek zorundasınız: Ya boşanır ve bunun zorluklarını göze alır, bunlara katlanırsınız ki,
bu çok zordur ve hangi kötülüklere sebep olacağını bilemezsiniz.
Ya da bu olanlari unutur Onu aff eder,ve beraberliğe devam eder böylece esinizi de da kurtarmış olursunuz.
Tahammül için ve onun düzelmesi için Allaha sürekli dua edersiniz. Bu da sizin ibadetiniz olmuş olur.
Ama her iki durumda da bu acıların mükâfatını Allahtan alırsınız.
Ins. kalbiniz ile dogru olani yapmaniz icin sizlere Duaci olacagiz.. Hayirli gunler...

Üst Alt