İnternet ortamında dini konuları tartışmak

Hidayeteerenler

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İnternette cahil hocalar olabilir. İnternet ortamında dini konuları tartışmak doğru değildir. İlahiyat fakultesi mevzunluğu, alimlik, evliyalık gibi hiç bir vasfı olmadan, dini konularda mesaj yazabilirler. Bu konuda çok dikkatli olmak gerekli.

Kuran ayetleri, hadisler ve sünnetler gibi konularda kendiniz yorum yapmayın. Manalarını ilmi olmayanlar bilemez. Alimlerin kitaplarını okuyun. Kuran meali ile islam dininin yani en son din olan Müslümanlığın hükümlerini öğrenin. Hidayete erebilmek için öncekille iyi bir kimse olmaya çalışın. Güzel ahlaklı bir kimse olmaya çalışın.

Şeytan insandanda vesvese verir ve insanlara yanlış yolu gösterir. Size söylenen, yada içinizden geçen her düşünce gerçek değildir. Biri doğru, bir diğeri batıldır. Siz doğru olan düşünceye kulak verin. Yanlış olan düşünceyi kabul etmeyin. Dünyaya yetecek kadar sağlık ve afiyet dileyin. Ahirete yetecek kadar ibadet etmeyi ve ibadet usüllerini öğrenmeyi dileyin. Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin ve günahlardan ve kötülüklerden kaçınıp, arınan bir kişi olun. İyilerden olmayı dileyin.

Hayır duası yapın. Müminlerin affı için, günahlarına tövbe için dua edin. Merhametli bir kişi olun. Ehli islamın varlığı için dua edin. Öncelikle ibadet usullerini öğrenmek ,iyi bir kişi olmak ve doğru yolu bulmak için dua etmelidir. Allah rızası için ibadet etmelidir. Hidayete ermeden önce bir kişi mantık olarak bir inanç ile olur. Bu inanç kendisinde vardır. Yani insanın özünde olur. Bunu kullanıp gerçekten kalben bir inanca zamanla bir kişi ulaşır.
 
Üst Alt