internet giriş sayfasını değiştiremiyorum

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
İnternet Explorer da giriş sayfası değişmiyor diyenler, Giriş sayfamı değiştiremiyorum, Internet Giriş Sayfası Değiştirme, İnternet Exproler Açılış Sayfası nasıl Değişir, İnternet giriş sayfasını değiştirme‎, explorer açılış sayfası değişmiyor ne yapmalıyım‎, internet giriş sayfasını değiştiremiyorum,Internet Explorer'da kilitli başlangıç sayfasını değiştirme, internet seçeneklerinde giriş sayfasını değiştiremiyorum resimli

Bazı sitelerden, yüklediğiniz zararlı programlardan dolayı veya kötü niyetli sitelerin gönderdikleri virüs sonucunda; internet explorer açılış sayfası istemediğiniz bir sayfa olarak değişir ve siz bunu değiştirmek istediğinizde o kısım pasif kalır.

Böyle durumlarda ne yapmak lazım. Alttaki linkte bulunan dosyayı pc ye indirin ve dosyayı çalıştırın
, çıkan yönlendirme uyarılarına tamam diyoruz. Dosyayı çalıştırdığınızda sorununuz çözümlenmiş olacak.

Dosyayı buradan indirin:

https://www.box.com/s/9hwuzxkt8vgfifsyk67y

Dosyayı indirmeden
, uzun yoldan kendiniz yapmak isterseniz; aşağıdaki yolu izleyin.

Başlat – Çalış tıklıyoruz. Kutuya Regedit yazıyoruz. Açılan pencerede 2′ye bölünmüş vaziyettedir. Sol taraftan sırasıyla şunları bularak tıklıyoruz.

HKEY_LOCAL_USER

SOFTWARE
Policies
Microsoft
Internet Explorer
Control Panel

En son Control Paneli tıkladığınızda
, sağ tarafdaki değerler değişecektir. Sağ taraftan HomePage anahtarını çift tıklayın. Karşınıza gelecek olan ”1″ (bir) değerini ”0″ (sıfır) olarak değiştirin. İşlem tamamlanmıştır.

Alt kısımda da manuel olarak, izleyeceğiniz alternatif yolları bulabilirsiniz:

Başlat > Çalıştır'a giriyoruz ve 'regedit' yazıyoruz açılan sayfada F3'e ya da 'ctrl + F'e basıyoruz ve karşımıza 'bul' penceresi geliyor... Bu pencereye değişmeyen IE başlangıç

sayfamızın URL'sini yazıyoruz ve size bazı seçenekler buluyor bu seçenekler arasından 'start page'i bulup sağ tıklıyoruz ve 'değiştir' diyoruz. Size seçili olarak başlangıç sayfanızın

URL'si geliyor .. Siz bu adres yerine başlangıç sayfanız olmasını istediğiniz URL'yi yazıyorsunuz ve başlangıç sayfanız değişiyor...

bu yolu da kullanabilirsiniz

Başlat > Çalıştır > Regedit HKEY_CURRENT_USER > Software > Policies > Microsoft > Internet Explorer >

Control Panel sekmesindeki Homepage değerine tıklayarak 0 olan değeri 1 e değiştiryoruz. Şimdide internet seçeneklerinden giriş sayfamızı değiştirerek çıkıyoruz..

farklı bir yol daha

çalıştır > regedit > hkey_current_user software >microsoft >internet explorer >main >start page ; bu değere adresi yazın trojanden dolayı değişmeyen sayfayı değiştirin..
.

Üst Alt