İNSANLARI yargılamak, sadece ALLAH'A mahsustur

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İlim yapmış, kendisini bilen müminler hep teşvik edicidir ve kendilerini asla en doğrucu görmezler.
Kendisini en doğru olarak görüp, başka müslüman kardeşlerini acımasızca eleştirmek yapılabilecek en büyük yanlıştır.
İlim yapmış müminler, Yüce Allah(C.C) dan çekinirler, başka kardeşleri hakkında hüküm veremezler...
Hep teşvik edici ve doğruyu öğütleyicidirler.
Çünkü Hüküm sahibi Yanlızca Yüce Allah(C.C) dur.

en doğru olanı yanlızca Yüce Allah(C.C) bilir.

وَمَا اخْتَلَفْتُمْ ف۪يهِ مِنْ شَيْءٍ فَحُكْمُهُٓ اِلَى اللّٰهِۜ ذٰلِكُمُ اللّٰهُ رَبّ۪ي عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُۗ وَاِلَيْهِ اُن۪يبُ

Vemâ-ḣteleftum fîhi min şey-in fehukmuhu ila(A)llâh(i)(c) żâlikumu(A)llâhu rabbî ‘aleyhi tevekkeltu ve-ileyhi unîb(u)

Hakkında ihtilafa düştüğünüz herhangi bir şeyin hükmü Allah'a aittir. İşte benim Rabbim olan Allah budur. Ben yalnız O'na güvendim ve yalnız O'na yöneliyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
dikkat edin birbirimize ogut verip ,uyarabiliriz ama yargılama HAKKIMIZ yoktur..bunu unutmiyalim..

Guc ve Kuvvet ancak Allah-in dir!
De ki: “İnsan idrakini aşan şeylerin bilgisi ancak Allah'a mahsustur. ...
Onların çoğu sadece zanna (asılsız bilgiye/kuruntuya) dayanırlar.
İnsanın davranışlarını belirleme, denetleme ve yargılaması ya da hayrı şerden, doğruyu yanlıştan, hakkı.."
diye devam eder Yunus suresini okuyan ve nuzul sebebini arastiranlar bu konuyu cok iyi idrak ederler diye dusunmekteyim..

Üst Alt