• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Insanlar uykuda...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

MEHMET1943

Kayıtsız
Misafir
İNSANLAR UYKUDADIR,ÖLÜNCE UYANIRLAR.. Uyku,kişinin bilinçli olarak yaşamını sürdürememesi halidir.ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ Hadisi-iŞeriftende anlaşılacağı gibi,UYANIK(uykudan uyanmış=ölmeden önce ölmüş)bir kimse,ise çevresini,bilincini ve Allah(c.c)ilmini dilediği gibi değerlendirebilme halidir.Eğer dünyada yaşarken NEFS'ini tanıyamamışsan ,bilincinin,gerçek boyutunun değerlerini elde edememişsen,UYKU hali kıyamete kadar sürer.Kıyametten sonra da ebede kadar sonsuza kadar uyku hali ,gaflet hali,yani hakikatı kavrayamama hali devam eder...(konunun devamıvar) Son zamanlarda Rüya Tabirleri sıkça konuşuluyor.Ancak şu anda içinde bulunduğumuz uykuda görmekte olduğumuz rüyayı(yaşamımızı) tabir etmemiz daha önemli değil mi?Yani Rüya içinde Rüya görüyoruz.Bunun tabirini düşünüyoruz...Lütfen düşünen insanlar olarak,yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim..Yönetici Serdar,Gönül Sızım,Elifgülve Admin kardeşlerimin bana katılacaklarına inanıyorum..Allah(c.c)ın Selamı cümlemizin üzerine olsun...Teşekkürler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun...

"şu anda içinde bulunduğumuz uykuda görmekte olduğumuz rüyayı(yaşamımızı) tabir etmemiz daha önemli değil mi?"
aynen size katiliyorum
okyonuslar otesinde yasiyan bir muhacirim..
ve meslegim geregi okullar, hastahaneler ile iletisim halinde olmaliyiz..
Cocuk hastahanesinde farkli sebeplerden dolayi hayatlarinin son anlarini yasiyan cocuklar var...
ve haftalik onlara bu son yolculuga hazirliyan kilise ve cocuk
mutehassislari vardir...
Bir gun ordan gecerken o bolume girip onlari gormek istedim..
baktim ki onlara masal ,hikaye anlatiyorlar..
sinirlice Afferdesiniz sir..beyefendi bu cocuklarin masal dinlemeleri vakitleri yok.. lutfen bari hayatlarinin son gunlerinde onlara gercegi anlattin..
onlari ilaclar ile uyuduyorsunuz zaten ebedi yolculuga cikiyorlar yeterince uyumadilar mi?
onlara ölümü anlatın ölüm bir yok olus degildir.. sadece dunya denilen gaflet uykusu ve yolculugundan uyanma ve gercek ANA vatana kavusmasidir.. diyerek uyarida bulunmustum..

Aklini ve vicdanini kullanan, samimi ve dikkatli düsünen her insan daha dünyada iken gerçekleri fark ederek..
ahiret hayati için ciddi bir gayret içinde olacaktir.
Allah (c.c)razi olsun.Paylasiminiz için tesekkürler
Hosca sevgi ve dua ile kalin!!!

Hz. Muhammed (SAV): "İnsanlar Uykudadır, Ölümle Uyanırlar"
"Eyvahlar bize, uykuya-bırakıldığımız yerden bizi kim diriltip-kaldırdı? Bu, Rahman (olan Allah)ın va'dettiğidir, (demek ki) gönderilen (elçi)ler doğru söylemiş".
(Yasin Suresi, 52)

Andolsun, sen bundan gaflet içindeydin; işte Biz de senin üzerindeki örtüyü açıp-kaldırdık. Artık bugün görüş-gücün keskindir."
(Kaf Suresi, 22

Gerçek olan ölümden sonraki hayattır...
Dünya hayatı ise, aynı bir rüya gibi insana beynindeki küçücük bir noktada izlettirilen bir görüntü alemidir...
Bir insanın bu görüntüye aldanıp, gerçek ve sonsuz hayatını unutması, düşünmemesi ise büyük bir gaflet ve yanılgıdır...

hayal aleminde de olsak uykuda olup ölümle birlikte uyanacak ta olsak gerçek olan bir sey varki o da hesap gününün geleceGi.Algi ya da gerçek ama sonuçta gerçekten teslim olmussak, kullugu layikiyla yerine getirebildiysek o zaman uyanmaktan korkmamak gerekir.

M

MEHMET1943

Kayıtsız
Misafir
Gönül sızım a cevap.

... Dünya hayatı ise aynı bir rüya gibi insana beyninde ki küçücük bir noktada izlettirilen bir görüntü alemidir.Bu açıklamanızı Huşu ile okudum.Halogram dünyamız nasıl oluşuyor? Müsadenizle küçük bir iki ilave etmek isterim.İsmi beyin olanın aslı bilgidir.Anne karnında 120.ci günden itibaren bilgi oluşumu başlar.Veri tabanı oluşur.Beş duyu algılama araçlarımızın algıladığı frekans dalgaları ,beynimiz tarafından ğerlendirilir.Adı yaşadığımız dünya hayatı olur.Yani her insan kendi halogamik renkli görüntülü kendi dünyasında yaşar.Nefsini(kendini) bilen Rabbini bilir..Kendini bilmenin yolu ilim öğrenmekten geçer.İşe beynimizi öğrenmekle başlıyalım...Dosthane Selamlarımla.Allah(c.c)yardımcınız olsun..Cumanız ve Cumamız mübarek olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun yazdiklarinizi cok ilgi ve merak ile okudum..
Sizden daha cok ogrenecegim bilgi var..
Masa/Allah ..
Bende bu konularda biraz cahilim..ilgi alanim Gonul..ve Ruh..
Uzak diyarlara gönderiyorum selâmımı..
İçli hüzün kokan bir ses yankılanıyor kulaklarımda...
Sesin heybeti öyle hızlandırıyor ki kalbimin nihâyetsiz atışlarını nefesim daralıyor Kalbimde bin bir sızı!...
Titriyorum Gönlüm vurgun yemiş hâller yaşatıyor benliğime. Sevdiğim en sevdiğim alıyor selâmımı Bir kez daha gönderiyorum selâmımı..

M

MEHMET1943

Kayıtsız
Misafir
Gönül Sızım,Özel Kardeşim e Cevap.

Sizden daha çok öğreneceğim bilgi var..Maşallah..Allah(c.c) dostu kardeşim,ben de bu konularda biraz cahilim.Bu yazdıklarım,okuduğum kitaplardan alıntı ve nakil olup bu bilgiler bana ait değildir.Ben sadece anlayışımı paylaşıyorum.İsabette edebilirim,hatada yapabilirim.Görüyorumki doğru yoldayım.Çünki siz bana ayna oldunuz.Yazılarınızı okudukça Gönlümün ve Ruhumun nurla dolduğunu hissediyorum.Bilgileniyorum ve yeni manalar açılıyor düşüncelerimde.Okyanus Ötesinden mesaj ve Selam gönderiyorsunuz,herkese bu Allah(c.c) Selamı nasip olurmu bilemem ..ama ben çok mutlu oldum.Görevinizi,kim olduğunuzu bilmeden acizane anlayışınıza sığınarak sizi çok takdir ettim.Allah(c.c);(Ben,insanın sırrının sırrıyın) demiş.Bu satırlarda ,bundan ötesini açmaya ne müsade,nede imkan var.Siz beni anlamışsınızdır.Fikir ve anlayışlarınızı devamlı paylaşmak dileği ile...,sağlıklı,hayırlı,mutlu günler dilerim.Allah(c.c)ın slamı üzerinize,üzerimize olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun Ben kim miyim?Bir ben var Bende Benden iceru iste bir ona ulasabilsem kimligime kavusacagim ins..
Okyonuslar otesinde yetimlere analik yapan garip bir muhacirim...

"Allah'a davet eden, salih amel işleyen ve: "Ben gerçekten müslümanlardanım" diyen kimseden daha güzel sözlü kim olabilir?"
Fussulet Suresi: 33

.........

Ancak birden ayak sesleri duyulur , birisi yaklaşmakta kabrine ...
bir dostum beni hatırladı dersin nihayet, bir bakarsın iki kişi gelmekte!!
hemde iki dostum dersin , sevinirsin demekki iki tane dostum varmış benim ...

ne güzel Allah(c.c.)ım dersin....
yaklaştıklarında yüzlerine bakarsın ama durun bir dakika , bunlarda kim?
biraz daha dikkatli bakarsın ama nafile tanımamaktasın...
ancak gelirler ve senin için dua ederler hemde ne dualar , o kadar güzel dualar ki , belkide ömrün boyunca yapamadığın dualar...
Kim bunlar dersin , kim bu güzeller , niçin bana dua etiler?
benim için hep güzel şeyler söylediler ama beni nerden tanıyorlar?
tanımadıkları biri için hep hayır duaları ettiler rahmet dilediler neden olduğunu düşünürsün...

GİZLİ BAHÇENİN ,GİZLİ ÇİÇEKLERİ , GÜZELLİKLERİNİ GİZLEMEMİŞLERDİR SENDEN ...
Allah(c.c.) RAZI OLSUN GİZLİ DOSTLARDAN....

kim mi Onlar? Hayatta iken sirf Allah RIZASI icin El uzatigin..
Onlar icin Dua ettigin Gonul Dostlari-dir....
Allah Sizden RAZI olsun.. kardesim...

Mehmet1943

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Gönül Sızım,Özel Kardeşim e Cevap.DUA sı için.

Selamunaleyküm,Gönül Sızım kardeşim,ben dünyada yaşıyor iken,bukadar güzel dua alabildiysem Rab'bıma sonsuz şükürler olsun.Söyleyene değil söyletene bak derler.Her nefs ölümü tadacaktı.Demekki ölüm tadılacak birşey.Yemek istediğimiz bir şeyin nasıl bişey olduğunu anlamak için,tatlımı,tuzlumu,acımı tadına bakarız.Sonra nasıl olduğunu anlarız ya,işte ölüm denilen olay da ölüm sonrası, kesintisiz,diri diri,aklı bilinci şuuru yerinde öbür dünya dediğimiz ahir boyuta geçerek,kıyamete kadar kabir veya berzah aleminde kalacağımız süreç.Kıyametten sonra ,mahiyetini bilmediğimiz yeni bir o boyutun beden yapısı ile sonsuza dek yaşıyacağımız aleme gideceğiz,hesap kitap görüldükten sonra tabi...Yani ölümü tattıktan sonra,aklımız bilincimiz şuurumuz yerinde ,(fizik beden hariç) bilinç boyutunda yaşam kesintisiz devam ediyor.Zate Hz.Rasulallah ın buyurduğu gibi,ölülerinizin yanında çok ağlamayın,onlar sizi işitirler,duyarlar...İlim müminin yitiğidir.buldumu hemen alsın(Hadis) İsterse çamurda olsun..(Not:Bu yazdıklarım,telif hakkı olmayan kitaplardan okuduklarımdan alıntıdır.)Allah(cc) a emanet olun..Hoşça kalın..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah'ın üzerinizdeki emaneti olan ruhunuzu ölmeden önce Allah'a ulaştırmayı dileyiniz.
Peygamber Efendimiz (S.A.V) "Ölmeden önce ölünüz" hadîs-i şerifini, işte bu farz emre istinaden söylemiştir.
Ruhunuz Allah'ın sizdeki emanetidir, onu Allah'a ölmeden önce teslim etmek durumundasınız.
Kaldı ki İslâm "Teslim" demektir. Kim Allah'a ruhunu ölmeden önce ulaştırırsa ona "eren" denir, "ermiş evliya" denir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt