insanın Kaldırma Kuvveti

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Her şeyin bir Kaldırma Kuvveti olur da hayatın insanın bir Kaldırma Kuvveti olmaz mı Ya Hu ...
Allah insana kaldıramayacağı yük yüklemez..

Allah dağına göre kış adamına göre iş verir..Allah insana taşıyamayacağı derdi yükler mi ? yüklemez !!ama biz kendi ,kendimize gereksiz,yükler ,sorumluluk, zorunluluk ,sorunlar, kavgalar ,yükleriz

"ne de olsa Allah şunu biliyor ;insane kaldıramayacağından fazla bile yüklese bu insan gider başkalarına yük olur,zahmet verir yorar....bu da Yusufun düşüncesi... haa sırıtık.:,

I know Allah will not give me anything i can't handle. i just wish that He didn't trust me ,and test me so much.:bilmemm:.

Biliyorum Allah cc. benim kaldıramayacağım yük yüklemez ama Keşke O cc bana bu kadar güvenip beni imtihan etmese...O cc. beni güçlü ,bu derdi de kaldıracağımı biliyor ama ben ne kendimdenmi yoksa Rabbimden mi emin değilim bilmiyorum..Allaha tam güvenimiz yok gibi...

Allah doğru söylediğine göre, taşıyamadığımızı düşündüğümüz veya gerçekten de taşıyamadığımız bir yük varda hayatımızda, bu, o yükü taşıyacak tâkatimiz olmadığı için değildir. Allah insana taşıyamayacağı yük yüklemez ise, demektir ki, bir yük yüklenmişse üzerimize, taşımaya tâkatimiz olduğu içindir.

O halde, eğer taşıyamıyorsak, problem bize o yükü yükleyen rahmet-i Rahman’da değil; bizdedir. Demek ki, insan, kendisine verilen taşıma kapasitesini muhafaza edememiştir. Ya hamlaşmış, yahut bir ‘odaklanma’ problemi yaşayarak tâkatini dağıtmış, enerjisini boş yere harcamış demektir.

Üzerimde ağırlığını hissettiğim bir sıkıntı, bir vazife, bir yük ve bir musibetle karşılaştığımda şöyle demeyi şiar edinmişimdir “Allahım, kendi başıma kalsam, bu yükü taşıyabilecek durumda değilim. Ama sen üzerime böyle bir yük yüklemişsen, biliyorum ki, taşıyabileceğim içindir, taşımamı sağlayacak gücü sen verdiğin içindir. Sen vermişsen, taşıyacağım.” Güç ve kuvvet sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir.”..
İRADE OLMADAN İDARE OLMUYOR
...bhoff

Üst Alt