İNSANIM BEN

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
YILLAR SU GİBİ AKIP GEÇİYOR. HAYATIN İÇİNDE AĞLAYAN ,GÜLEN OYUNLAR OYNAYAN SEVGİYİ ÖZLEYEN KÜÇÜCÜK YÜREĞİYLE TOP VE MİSKETLERİNE KAVUŞUP, KENDİNE BİR BİSİKLET ALABİLMEK İÇİN HAYALLER KURAN ÇOCUKTUM BEN.

BU GÜNSE SAÇLARINA AK DÜŞMÜŞ GÖNLÜ YORGUN BİR İNSANIM NEDENMİ.

DÜŞÜNCE KİRLİLİĞİ.NEFİSLERİN BEN DİYE HAYKIRIŞLARI.DÜNYA NİMETLERİNE OLAN DÜŞKÜNLÜK. GÖZ YAŞI VE KANA BULANAN DÜNYADA. MUTSUZ, SEVGİSİZ PAYLAŞMAYI BİLMEYEN RUHLARIN ÇARMIĞA GERİLMİŞ BEDENLERİNDEKİ ÇIĞLIKLARI GÖK YÜZÜNÜ DOLDURUYOR.

BÜTÜN PEYGAMBERLER BİR BİRLERİNİ TASDİK EDİP İNSANLIĞI BİR OLAN ALLAHA DAVET ETMİŞTİR. KAVİMLER İNANDIKLARI PEYGAMBERLERİN MUKADDES KİTAPLARINDA YAZILAN ALLAHIN EMİRLERİNİ BİN BİR FİKRE VE DÜŞÜNCEYE BÖLEREK KENDİ DOĞRULARINI KABUL ETTİRE BİLMEK İÇİN DÜNYAYI KANA BULAMAYA HALA DEVAM EDİYOR.

BU ZÜLME DUR DİYECEK. ADİL OLAN. İLİM İLE İMAN EDENLERİN ZULÜM İLE KATLEDİLDİĞİ BU DÜNYADA. İNSANLIK ELBETTE HAK ETTİĞİ CEZAYI BULACAKTIR.

CAHİLLİĞİN ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜĞÜ. MERHAMET KAPILARININ KALPLERDE KAPANDIĞI. SEVGİNİN AŞKA DÖNMEDEN ÇIKMAZ SOKAKLARDA BİTTİĞİ .GENÇLERİN ÜMİT VE AŞKLARINI DÜNYA NİMETLERİ İLE SATIN ALAN KARANLIKTA YAŞIYAN CEHALET EHİLLERİNE SESLENİYORUM.

ALLAH VAR HESABINI VEREMEZSİNİZ.ÖLÜMDEN SONRAKİ HAYATLARINIZDA. NEFİSLERİNİZİN BÜRÜNECEĞİ SURETLERİNİZDE. İDRAK KAPINIZ KAPATILIP DÖNECEĞİNİZ CEHENNEMDE FERYAT VE FİGANINIZI ALLAHTAN GAYRI KİMEYE DUYURAMICAKSINIZ.

O KARA GÜN NEFİSLERE GÖKLERDEN CEBRAİL AS ŞU AYETLER OKUYACAK. HAKKA SURESİ AYET -30 HUZÜHÜ FEGULLÜHÜ -ONU TUTUN ,NEVSİNİN HEYETİNE MÜNASİP OLAN SURETLERE BAĞLAYIP İDRAK VE İRADEYİ KAPATIP TABİAT ZİNDANINA HAPS EDİN.

AYET 31- SÜMMELCAHİYME SALLÜHÜ MAHRUMİYET AZABINA ALEM ATEŞLERİNE ATIN.

AYET 33- İNNEHÜ KANE LA YÜ,MİNU BİLLAHİLAZİYM -BUNLARIN HEPSİ ONUN KÜFRÜ ALLAHIN AZAMETİNDEN KORKMAYIP MALA DÜŞKÜNLÜĞÜ VE MUHABBETE KISKANÇLIĞI SEBEBİYLEDİR.

ACILARIN İÇİNDE YAŞAMIN ANLAMINI ÖĞRENEN İNSANIM BEN.

BEDİR EL HAKİM

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kaleminize, yüreginize saglik hocam... Cok guzel ifade etmissiniz...
Allah (c.c) razi olsun...kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
efkar____by_gezginruh06.jpg

Hayat akarken sadece akışına kanıyoruz.
Geriye dönüp baktığımızda ise sadece zamanın geçmiş olduğunu görüyoruz..
halbuki an’ı yaşıyor...an’ da aldaniyoruz..
ve insan ALDAN-di...

Akik,bir tastir..Gül,bir cicektir..Ari,bir böcektir..iblis,bir seytandir..Hame,bir cindir..Cebrail,bir melek..Ben,bir insanim...
kendi türünü temsil eden bu varliklar arasinda yerim neresi benim? kimim ve kimin icinim?
Nefsini bilen,Rabbini bilir.? Madem öyle,ben önce kendimi bilmeliyim...
Rabbimi tanimak ve dünyadaki yerimi belirlemek icin kendimi bir anahtar gibi kullanmaliyim...
miraç yolculuguna ilk önce kendi icimde yolculuğa başlamaliyim yoksa hiç bir şeyin manası kalmaz..
Cevremdeki herseyi de anca o zaman anlayabilirim.

el hadi

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
üstadım kalemine sağlık birazda ben açayım konuyu işallah.
muhammet a.s miracını yapıp geldikten sonra bütün insanlığa seslenip bu aleme yani Allah'ın EL-MÜLK esmasına insan bedeninde gelen
her ferd'e miraç yolu açıktır diye müjdeyi vermiştir..
fakat zair alimleri ihvana efalini sıfata teslim et deyip bu dünyaya salmıştırlar genelde hep böyle olmuştur,efal-in ne olduğunu sıfat'ın
ne olduğunu bilmeden bu yolu tespih çekmekle geçmeye çalışmıştırlar..

Halbuki ilahi olan bu yolda miraç çok önemlidir..ferd kendi bedeninde yolculuğa başlamaz ise hiç bir şeyin manası kalmaz..
önce rahmaniyetinde beden arzında nereden geldiğini kişi bilmesi gerekir.rabbaniyetinde meleküt-ül alemini ilahiliğinde el esmaül hüsnayı tavaf etmesi gerekir..
bunlar işlerken her peygamberin bu bedenlerde nasıl var olduklarını kavimleriyle beraber tavaf etmesi gerekir kuran-ı kerimden ayetlerden ayrılmadan işallah...

PEYGAMBERİMİZ MUHAMMET A.S HÜDAYA KAVUŞTUĞUNDA HZ.ÖMER ÖLDÜĞÜNE İNANMAK İSTEMEMİŞ BU ESNADA HZ. EBU BEKİR HALK'ŞÖYLE SESLENMİŞTİR
HER KİM PEYGAMBERE İNANIP İMAN EDİP ONA TAPDI İSE BİLSİNKİ MUHAMMET A.S ÖLDÜ ,
FAKAT BU DİNİ BİZE GÖNDEREN ALLAH C.C. BAKİ VE DİRİDİR SADECE ALLAHA TAPINIZ.

ALLAH EL-KADİRDİR

Üst Alt