insan ne ile sever

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamün aleyküm bayram nedeni ile bir çok farklı insan ile sohbet etmek, onları yakından tanımak nasip oldu derken bir şeyi fark ettim..insanlar çeşit ,çeşit ..insanlar farklı,farklı olaylara bakıyor ,farklı, farklı, seviyor, farklı şeylere seviniyor vs. vs...
kalbi ile sevenleri,aşk ile sevenleri, nefsi ile sevenleri vicdanı ile sevenleri ,ruhu ile sevenleri Allah için sevenleri, menfaat için sevenleri ve aklı ile sevenleri gördüm.

Sevgi ancak kalp,akıl ,iman ve vicdan ile buluştuğu zaman bir anlam kazanıyor ve uzun süreli olabiliyor yoksa Sevgi de Kısa vadeli hedefleriniz gibi olup bitebiliyor malesef..yada hevesi bitiyor mu desem ,yada sevecek, daha sevimli şeyler mi buluyor desem bilemiyorum...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Siz ne için ve ne ile seviyorsunuz ...Aklınız mı ? Kalbiniz mi ? seviyor...! Aklınız ,kalbiniz aynı şeyi söylüyorsa ,seviyorsa bırakın kimilerinin ne dediğini ..
Benim aklım ,kalbim, sezgilerim tamamsa olay bitmiştir....
Sevginin ve sevmenin bir çok yüzü vardır...

Sorumluluklarınızı bilin .Ona göre davranın !!
İlgi gösterin !!İletişim kurun !!kalbiniz ve aklınız ile karar verin ....İnanın bunları yapmazsanız ,üzülen ,tek kalan siz olursunuz !!!Benden söylemesi...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim.
Olur ya…Kalp durur…Akıl unutur…
Ben dostlarımı ruhumla severim.
O ne durur, ne de unutur…
MEVLANA

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Kimi aklı ile sever, yoluna ışık bulur!

Kimi nefsi ile sever, işine gelince sevmiş olur!

Kimi kalbiyle sever, çocuk saflığında ve gerçekten sevmiş olur!

Kimi vicdanen sever, insanlığıyla sevmiş olur!

Kimi menfaat için sever; dünyalık için severmiş gibi yapar insanlığından olur!!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Herkes herkesi aynı sevemez dostum..! Kimileri gururunun yettiği kadar sever, Kimileri de ömrünün yettiği kadar kimi de menfaatı kadar sever..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Okuyarak öğreneceksin .Ama severek anlayacaksın...

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm.Ablacım senin yazılarını burda tekrardan görmek çok güzel.Yoğunluktan çok fazla foruma giremiyorum ama girdiğimde burdaki değerli güzel insanların yazılarını okuyunca payıma düşeni alıpta ayrılıyorum.Demişin ya insan ne ile sever,ben burdaki güzel insanları görmeden duymadan tanımadan hissederek sevdim.Herzaman dualarımdasın.Allaha emanet...

Üst Alt