İmkansız bir şeyin ALLAH C.C dan istenmesi

• Konuyu başlatan emre12345
  • Başlangıç tarihi
E

emre12345

Kayıtsız
Misafir
Benim bir dileğim var ama 4 senedir bununla ilgili dua ediyorum bazen bırakıyorum 1 kaç ay ara veriyorum sonra yine başlıyorum aynı dileği tekrar istemeye gerçekten kalbten istiyorum bir tavsiyeniz var mı ?

serin

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah herşeyin en iyisini bilir biz bilemeyiz. bizim için iyi ve hayırlı diye biliriz ama öyle olmayabilir. Allahu teala kulları için herşeyin iyisini bilir her şeyin bir zamanı vardır allah en sesiz fısıltıyı duyar kalbinizi ferah tutun duanızı eksik etmeyin namaz ve dua .

gulle

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selam. Bugun ben cok uzgunum. 6 yildir dua ediyorum bir sevdigim erkek icin. Ilk senelerde dua ettim, duam kabul oldu. Cok dua etmezdim ozamanlari ve Allah u teala dualimi kabul etmisti. Beni birgun aradi benimle cikmak istedigini soyledi. Yavas yavas onunla sevgili olduk. Bana cesitli yalanlar soyledi.. benden borc paralar aldi. Birgun babam herseyi ogrendi ve o gun bitmisti. O aksam beni tekrar aradi ozur diledi falan. Ama iliskimiz bitmisti. Ve arkadas olmaya karar verdik. Ona cok baglandim, cok sevdim. Bukadar yalan uzerine insan nasil hala sever. Ama ben sevdim. Dualarla devam ettim, namaza basladim, zikirlar yaptim. O bana baglandi ama tam olarak degil yani hicbirzaman tekrar iliski istemedi cunku o bana yine yalan soylemisti. Turkiyeden biriyle sozlendigni soylemisti.. ve ben bir ahlaksizlik yaptim. Ilk hatamdi. Onun kuzeninle flirt ettim. Kizginligmdan. Sonra cok pisman oldum. Allahtan af istedim. O bunu ogrenmisti ve cok kizdi. Birdaha beni istemedi. Tek arkadas kaldik seneler boyunca. Benim tek hatam icin. Ben senelerce nerdeyse hergun dua etiim onunla evlene bilmek icin. Bugun bile ettim. Ama duydumki bugun sözlendi.. nekadar aci. Allahim sesimi hergun duydu ve bana gozyumdunu hissediyorum. Cok uzgunum Allahim neden. Ben onu hakketmedimi senelerce goz yasi, dilinden duayi eksik etmeyen bendim. Ve o kisi onun olacak. Cok icim aciyor. Sorum Allah kabul etmeyecegi duayi kisiye o duayi ettirmezmis. Ama ben bunu yaptigma ragmen olmadi.. cok uzgunum Allahim. Isyan degil sadece uzgunlugumden..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Herkes birini,bir şeyleri bekler; ama mesele kimi beklediğiniz kadar nasıl beklediğinizde de saklıdır..!
Bazilari beklerken;Başkaları ile gönül eğlendirerek, kuzeni ile flirt ederek bekler...bu beklemek değil beklediğini ve kendini kaybetmektir..
kimiside ,Sabr ve dua ile temiz bir şekilde bekler..hem sevdiğini hem de kendine olan hürmet ve saygısını kazanır ..

bunlarin hepsi birer imtihan!!yaşadığınız imtihandan ders alarak hayatını devam ettirmeye bakin!!
Allah (c.c) hikmetine sual olunmazmış..başımıza sebepsiz gibi gelenler aslinda hepsi
bizim kendi ellerimiz ile yaptiklarimizdir!!!Başımıza gelen bir çok olumsuzluğun sebebi nefislerimiz ve günahlarımızdır. ..

Bazen bize şer gibi görünen işlerin sonucu hayır ve hayır gibi görünenlerin sonuda şer olabilir. Allah bilir biz bilemeyiz.

Lütfen silkinin ve kendinize gelin!kendinize..Yoksa; bunun bedelini sağlığınızla ödersiniz
Ne ile ve kimin ile neden ve nasıl imtihan edildiğimizi sadece mülk Sahibi bilir..
Bunlar da geçer Ya Hu..Bunlar da gelip geçecektir..yeterki siz bu olanlardan hissenizi alarak olgunlaşmaya bakın...

Üst Alt