İmanın iktidar Olmadığı Bir Kalpte, Şeytan İhtilal Yapar

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aglayanbebekresmi.jpg

Bu sabah kalktigimda oglusumun biraz huysuz oldugunu fark ettim.. bende de kizimdan ayrilma hazirliginin biraz gerginligi var sanirim..
Oglusumu ana okulluna hazirlamaya calistikca o huysuzlasiyor.. kmik, smik.. aglamacikli, ses ve bana ne! istemiyom..
gibi sinirlerimi bozan haal ve davranislar..
Seytan diyor vur kicina 2,3 defa..akli basina gelsin..
Allah tan Kork! Muhacir..diye vicdanimin incecik bir sesi ruhuma ufleniyor..sanki..
Niye korkacakmisim ki..Onu hic kimse istemedigi anda sokaktan kurtarip Evladlik almadim mi Disiplin adina onu dovmeye niye Hakkim olmasin ki?
Heyy Sen! Dur bakayim Orda Muhacir.. Onu Sen kurtarmadin..
hikmetti, kerameti kendinden bilirsen..nimetti de kendini de kaybedersin..

"Seni yetim bulmadı mı? Sonra (seni) (himaye edecek bir kimsenin yanında) barındırmadı mı?"
93 / DUHÂ - 6

ama ben de bir insanim kaldiramiyorum artik!benim de SABRIMIN bir SINIRI var..o SINIRI gectimi sinir oluyorum!!
Seytan ile ruhum tartisir iken Oglusumun sesini duydum..
'Anne artik beni sevmiyormusun?"oyle mahzun bir sorusu vardi cocuk gibi degil ayni bir Yetim gibi..
Sözler güzel olmaz,sözü söyleyen gönüller güzel olurdu ben de o gönül yoktu iste...
Affet Beni Allahim bir an nefsime kapildim..ve hemen kucuk yetimime sarilip Affet beni Canimin ici dedim affet ..
anne biraz kotu cocuk bugun diye sarilip optum.. kokladim ve baristik hamd olsun..
Ben sakinlesip onu sevgi ile kucakladigimda ondaki huysuzluk da bir anda gidivermisti..
demek ki aslinda ondaki huysuzlugun nedeni bendeki gerginklikten gelen Sevgisizligin hircin esintileri idi...

Yaziklar olsun Sana Nefsim!Senin yuzunden hem kendimi hem Sevdiklerimi hem de Rabbimi incitecektim.. Yaziklar olsun..
Biz Papatya Yoluyoruz Evet mi Hayır mı Diye...Hayatta bizi yoluyor yaprak yaprak Dayanacak mı Dayanmayacak mı Diye...
eger dayanamiyacak idi isem niye onu evladlik almistim.. benim olmadigi icin stress cikartmak icin mi?
evet benim degil, yuregimden, canimdan, kanimdan degil ama Allah-in emanneti degil mi?
Ben Yarin Rabbimin huzuruna nasil bu zulum ile Zalim olarak cikarim.. YAZIKLAR OLSUN BANA!!!

La havle ve la kuvvete illa billah guc ve kuvvet, sabir ve insanlik ver Allahim ben ne yapiyorum..
Nefsimden ve bu sinir kupu olan kendimden Allah'a sığıniyorum..

bu iç savaş ölünceye dek sürecektir.Şeytanla hiçbir zaman ateşkes olmiyacak.. o bizleri Kiyamette kandiracagina dair yemin etmistir...
şeytan sizin apaçık düşmanınızdır" nefsinizi kendinizi temize çıkarmaya çalışmayınız, "kuşkusuz nefis kötülüğü emreder.
yürek ülkenizde iman ile şeytanın ebedi savaşında imana salih ameler Sabir ve dua ile Allah'a sığınalim..
unutmayınız ki "cennet, insan nefsinin sevmediği şeylerle kuşatılmıştır."

"canım istiyor" dediğiniz şeyi, nefsinizin mi, imanınızın mı istediğini vicdan aynasinda bir bakin!
KAZANMA KUSAGINDA KAYBEDENLERDEN OLMIYALIM...
kalbiniz imanınızın mezarı değil, sarayı olsun. imanınızı iktidarsız etmeyiniz.yüreğe hapsedilmiş iktidarsız bir imanın size ne yararı olur KI?
SIZI DUNYA VE AHIRETTE KURTARABILIR MI?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"İnsanlar altın, gümüş, bakır ve demir madenleri gibidir
içlerindeki iyiliği çıkarın böylece elinizde o iyilikten bir parça kalabilsin"
Hazreti Muhammed sav.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ebrulale.jpg

Hiç Bir Şeyin Sahibiyim Deme, Emanetçi Olduğunu Bil..
Hayatın acılarından ders çıkarmaya bakınız.
İnsanın başına gelen hadiseler birer "İlahi mesaj", birer "ayet"tir. Onları doğru okumaya çalışınız.
"Allah cc.bu olay içerisinde bana hangi mesajı iletti?" diye sorunuz kendi kendinize.
Unutmayınız ki acı ilaç içmeden tatlı şifa bulunmaz.

ALLAH HAYALİMİZDEKİ GÜZELLİKLERİ YAŞAMAYI HAYIRLI BİR ŞEKİLDE NASİP ETSİN İNŞALLAH .amin

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Etrafımın şeytanın ihtilaline uğramış nefislerle doluyken kendimi teraziye koyarken,bu ihlalin bana sıçramaması için çırpınırken bu yazı çok iyi geldi gönül dostum içimdeki ihtilal harabelerini temizlemekle uğraşırken diğer taraftan dışarıdakileri içeri almama mücadelesindeyim bu tıpkı bir havuzu temizlemeye benziyor zor meşakkatli bir iş, kirin geldiği kapağı kapatmaz isek havuz asla temizlenmeyecektir, ne kadar uğraşırsak uğraşalım ,önce kirin girişi kapanacak sonra havuzdaki kirli su boşaltılacak havuz temizlenecek sonra yerine temiz su doldurulacak.Kirli suyun çoğunu boşalttım ama hala zorlu büyük lekeler var üstüne dışarıdan havuza ilegal yollarla sinsice girmeye çalışanlar var nefsim ve şeytan yardımıyla uyanık olmazsam tüm emeğim zayi olacak Rabbim muvakkat olanlardan eylesin cümlemizi farkında ve doğru ile amel edenlerden eylesin inşallah tekrar teşekkür ederim gönül dostum...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Seytan ile ruhum tartisir iken Oglusumun sesini duydum..
'Anne artik beni sevmiyormusun?"oyle mahzun bir sorusu vardi cocuk gibi degil ayni bir Yetim gibi..

Bu sözlerden çok etkilendim gözlerim doldu... Çocuk yüreği işte; saf, temiz, riyasız, çıkarsız...Nasıl da anlamış senin gerginliğini, içindeki nefsinin kötü sözlerini...

Demek ki hayatta, Allah'tan gelen ilahi rahmete, merhamete, rızaya ulaşmak için; iyi-kötü karışımı bir insan olmamak lazım, iyi olmak için gayret sarf edeceğiz ki, tıpkı Yusuf gibi hemen kötülüğün kokusunu alabilelim ve yanlışımızdan dönelim inşallah...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Yusuf bambaşka bir insan emoş teyzesi o yüzden onun annesine geçirdiği o farkındalığa enerjiye hiç şaşırmıyorum sevgili gönül sızım Yusuf'la yaşadıkları ve yaşayacaklarını biyolojik çocukları ile bile yaşayamayabilir Yusuf'un insanlık terazisi en ince ayarda çalışıyor ve alıcıları çok açık maşallah o yüzden annesine de o enerjiyi çoğu zaman geçirmeyi başarıyor çünkü bunu da nasıl yapacağını Allah vergisi kabiliyetleri ile biliyor elhamdülillah...Rabbim onu daha da çok hayırları ile donatıp rızasına erdirsin ve annesinden hiç ayırmasın inşallah:)

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
"İmanın iktidar olmadığı bir kalpte şeytan ihtilal yapar" sözü size mi ait bilemiyorum ama gayet güzel bir söz ve başlık olmuş. Maşallah. Aynen de öyle. Günümüzde şeytan ihtilalinde pek zorlanmıyor gibi.

Üst Alt