İhlas Suresi Hatmi Yapma

• Konuyu başlatan AbAhTaMUhMus
  • Başlangıç tarihi
A

AbAhTaMUhMus

Kayıtsız
Misafir
YÖNETİM UYARI: DİKKAT AbAhTaMUhMus isimli üyenin yazmış olduğu mesajlar güvenilir DEĞİLDİR!!! hiçbir kaynağa dayanmayan okuma sayılarından ve günde 20 saate varan zikirlerden bahsetmektedir!
Değerli Arkadaşlar,
Bizim çocukluğumuzda ülkemiz malesef sosyalist düşüncedeki kişilerin hakimiyetindeydi. Bizlere büyüklerimizin öğrettiği, (islama ısındırmak için), üç İhlas Suresi bir Fatiha suresi , Kuran-ı Kerimi Hatmetmiş sevabı verilmesiydi. Ben özellikle 14 yıldır sürekli İhlas Hatmi yapıyorum. Önce Salavatı Şerifleri sonrasında Ettahıyatüyü okuyup dua ediyorum sonrasında 1.000 İhlas suresini super turbo hızlı okuma modda okuyorum, sonrasında dua ediyorum , tekrar Salavatlar ve Ettahıyatü ile bitiriyorum. Bu şekilde dışımdan bin İhlas, içimdende 7.000 okuyorum. Çünki hepsini dışımızdan okumaya kalkarsak bir hafta sonra ses tellerimiz zarar görüyor. Bu manada 1.000 tanesini, çok kısık sesle dışımızdan, 7.000 tanesini içimizden okursak ve bunu alışkanlık haline getirebilsek çok büyük bir İbadet yapmış oluruz diye düşünüyorum.Ayrıca günde 5.000 okuyanlar için, bedenimizin Ahirette Tertemiz yaratılabileceği Müjdesinide duydum. Ne olur kalplerimizi İhlas Suresi sevgisi ve Hatmi ile dolduralım.
Hayırlı Forumlar

A

adil12

Kayıtsız
Misafir
önemli Uyarı

Bu insan inananları farklı yönlendirerek insannları doğru yoldan ayırmaya çalılmaktadır. Bir zamanlar halukgta isimli şahıstı şimdi de bu. Bu yaratığın forumdan uzaklaştırılıp böyle sitelerde yazması engellenmelidir. Burdan bir şeyi yanlış öğrenip uygulamaya kalkan birinin vebali üzerinize olacaktır.

islamda böyle birşey yoktur.

1000 kevser, içinden de 5000 tane daha...

diğer mesajını kontrol ederseniz 24 saat içinde 24 saatten fazla dua okuyor. Uyumadan yiyip içmeden işe gitmeden vesaire vesaire.

6000 kevser ile kuran hatmi bir değildir. Kuran zaten 6666 ayettir.

Başka bir sitede 1000 tane süper hızlı turbo modda dışından 1000 tane içinden de 7000 tane okuduğunu söylemiştir. Burda rakam 5000 e düşmüş ne hikmetse.

Arkadaşlar bu yaratığın insanları zehirlemesine müsaade etmeyin vebalini de almayın. Benden uyarması karar sizin....

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Bu insan inananları farklı yönlendirerek insannları doğru yoldan ayırmaya çalılmaktadır. Bir zamanlar halukgta isimli şahıstı şimdi de bu. Bu yaratığın forumdan uzaklaştırılıp böyle sitelerde yazması engellenmelidir. Burdan bir şeyi yanlış öğrenip uygulamaya kalkan birinin vebali üzerinize olacaktır.

islamda böyle birşey yoktur.

1000 kevser, içinden de 5000 tane daha...

diğer mesajını kontrol ederseniz 24 saat içinde 24 saatten fazla dua okuyor. Uyumadan yiyip içmeden işe gitmeden vesaire vesaire.

6000 kevser ile kuran hatmi bir değildir. Kuran zaten 6666 ayettir.

Başka bir sitede 1000 tane süper hızlı turbo modda dışından 1000 tane içinden de 7000 tane okuduğunu söylemiştir. Burda rakam 5000 e düşmüş ne hikmetse.

Arkadaşlar bu yaratığın insanları zehirlemesine müsaade etmeyin vebalini de almayın. Benden uyarması karar sizin....
Söylediğine kısmen katılıyorum. Bu mesajları yazan samimiyetsiz biri anlaşılan. Günde binlerce ihlas-kevser suresi okuyormuş!! 20 saat kelime-i Tevhid söylüyormuş v.s bunlar fazlasıyla abartılı, gerçek dışı beyanlar. Ancak sureleri istediğin sayıda okumak, kelime-i tevhid zikri yapmak gibi şeyler faziletli ameldir. Alimler tarafından da tavsiye edilmiştir. Tabii bunlar insanların farz, vacip ve sünnetler dışında Allah c.c'ye yakın olmak ve rızasını kazanmak amacıyla yaplılabilecek amellerdir.. Ama yukarıdaki mesajı yazan kişinin gerçek dışı beyanları gibi değil.
İsteyen istediği kadar, gücü ve zamanı elverdiği kadar İhlas-Kevser suresi okuyabilir, zikir yapabilir, zarar etmez!

Üst Alt