Hz.Musa'nın asasının yılana dönüşmesi olayının gerçek yüzü!

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Mesajlar
825
Anlatacaklarımı kendimden anlatmıyorum, rivayete göre olay aslında böyledir,

Hz.Musa, Firavundan İsrailoğullarının kendisiyle gitmesini ister. Firavun buna izin vermez. Hz.Musa ona Peygamber olduğunu söyledikte, Firavun ondan mucize ister.

Bir vadiye (Mısırda bir vadi), Firavun, Hz.Musa, Mısırın en iyi büyücüleri ve onlarca kişi toplanırlar.

Büyücüler, Hz.Musaya "ilk senmi yaparsın biz mi yapalım?" derler. Hz.Musa "siz" der. Ve Büyücüler illüzyon gösterisi yaparlar, ve buna büyü, sihir derler.


Bu Büyücüler, kalın ipler ve uzun değnekler yardımıyla göz yanıltması yaparlar, insanlarda bu kalın ipi ve uzun değnekleri göz yanıltması sayesinde, vadiyi dolduran bembeyaz yılanlar olarak görür ve korkarlar.

Ama aslında orada yılan yoktur bu tamamen bir yanılsamadır.

Hz.Musaya gelir sıra, o asasını yere çarpar, ve asa ağzı açık, kalın böyle tüylü., büyük koskocaman bir yılana, adeta ejderha gibi bir yılana dönüşür.

Bu yılanın alt dudağı ile üst dudağının arası (ağzının içi) 80 arşındır. Alt çenesi yere, üst çenesi sarayın suruna kadar yükselmektedir!!


Bu yılan, büyücelerin yaptığı sihirleri (yani uzun değnekleri ve kalın ipleri) yutar. Ve bu ejderha gibi olan yılan, Firavuna doğru bakar.

Firavun kaçar ve altına pisletir. Ve Hz.Musaya şöyle seslenir "Ey Musa! Seni yaratanın hakkı için, ben İsrailoğullarının seninle gitmesine izin vereceğim. Lütfen, ne olur, bu yılanı yok et (yeniden asaya dönüştür)."

Bu yılan, 25.000 kişinin ölümüne sebep olmuştur. Yani Hz.Musanın mucizesi sonucu oluşan bu yılan, 25.000 kâfirin (anne,dede,kız,çocuk vs. binlerce kafirin) ölümüne sebep olmuştur.

Ardından, Hz.Musa yılanı yeniden asaya dönüştürmüştür.


Büyücülerde "Eğer Hz.Musanınki (yani onun yılanı) sihir, illüzyon sonucu oluşan bir yılan olsaydı, bizim sihirlerimizi (değnek ve iplerimizi) yutamazdı. Böyle bir büyü olmaz. Bu bir mucizedir." diyerekten, secdeye giderek iman etmişlerdir.


Hz.Musa esmer birisiydi. Ardından elini koynuna koymuş, ardından çekmiş ve eli güneşten daha çok ışık saçarak bembeyaz olmuştur. İnsanlar dahada korkmuşlardır (Hz.Musa, elini koynuna ve ya koltuk altına koyup çektiğinde eli güneşten daha çok ışık saçarak bembeyaz olurdu).

Firavun, İsrailoğullarının Hz.Musayla gitmesine yine izin vermez. Olayların bir mucize olduğunu bile bile, hala büyü (illüzyon) demeye devam eder.Yani asanın dönüştüğü yılanın gerçek hikayeside (rivayete göre) böyledir..
 
Üst Alt