huzur arıyorum

huzurariyorum

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm

herkese hayırlı akşamlar

Büyük bir boşluktayım ne yapacağımı bilemediğimden dolayı Mutluluğu ve huzuru yanlış yerlerde arayan aciz bir kulum. daha düne kadar alkol alan biriydim bugün almadım tövbe etmek ve dinime sımsıkı sarılmak istiyorum. kendimden artık korkuyor her an ölecekmişim gibi hissediyorum geceleri bile 34 yaşında olmama rağmen ışıkları yakıp yatan biriyim ve her şeyi yanlış yapıyorum düşüncesine sahibim bunu size bir iki örnek ile açıklamak istiyorum.
geçenlerde babaannemin cenazesi vardı köye gittim. sonuç itibari ile yoldan geldim tekrar bir gusül abdesti alayım dedim aldım. biraz uzanayım sabah olmuş ve içime bir kuşku doğdu tekrar bir abdest aldım. cuma günüydü öğlene doğruda 1 saat de tam 6 kez namaz abdesti aldım. acaba yanlış mı yaptım diyerek tekrar tekrar abdest aldım. şu an gecenin 4 ü birazdan işe gideceğim uyuyamıyorum bildiğim 3-5 dua var onları okudum yine uyuyamadım sanki bir şey beni rahatsız ediyor namaz kılıyorum arkamdan biri beni seyrediyor hissine kapılıyorum. Acaba deliriyor muyum. Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ne yapayım?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam hayırlı akşamlar
Herkesin hayatında Muhakkak bir dönüm noktası vardır..Sizin de bu Dönüm Noktası gelmiş sanki Allahu Alem..
Çünkü karanlığın en yoğun olduğu an, tan yerinin ağarmasına en yakın olan andır..
babaannenizin vefati sadece bu dönüm noktasına vesile olacak...

Gariptir İnsanoğlu; Namaz Kılmaz, Şükür etmez, sabır etmez ve Dua Etmez.. Sonra da Mutlu ve huzurlu Olamıyorum Der..!!
İmanıni Güçlendirecek ilim, zikir,nasihat halkalarina katilin!!aklıni,ruhun kalbin beslensin!!
anca öyle Huzur bulabilirsiniz...
Huzuru arıyorum... Biliyorum ne yerde ne de gökte... Aslında huzur belki de benim içimde... Ihmal ettiğim ibadetlerimde insanligimda
vicdanimda...yüreğimin bir köşesinde..
Ben aşk değil huzur arıyorum arkadaş...Huzurun olmamış aşk olsa neye yarar...
BİR GÜN YAKALAYACAĞIZ HUZURU...BEN İNANIYORUM
sadece biraz Huzur ariyorum !!Ben de Biraz huzuru O cc.in huzurunda bulabilirsiniz Ya Huu diyorum..
Allah yar ve yardımcınız olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Büyük bir boşluktayım ve huzur arıyorum ..
Herkesin içinde bir huzur arayışı ve bunun telaşı,
Bilmezler ki insanlar ,Kalbler, ancak Allah'ı(c.c.) zikirle huzur bulurlar..
Zamanla rahat bir yaşam bile insanın huzurunu kaçırma nedeni olur...Her şey sebebsiz ve gayesiz ..

Huzuru kaçıracak şeylerin Vicdan azabi ve günahlarin içine gönüllü gireriz,
Sonra “niye bunlar bizim başımıza geliyor”huzur arıyorum diye söyleniriz.

Yanlış ilişkilerde Yanlış adimlarda,Yanlış mekanlarda aranılan huzur insanı gerçek mutsuzluğa götürebilir.
İnsanın kendi iç huzuru olmadıkça, huzuru hic bir yerde bulamaz!!
Hele ki işin içine bir de vicdan muhasebesi ,Günahlar Altında Ezilmesi eklenirse, huzur artık rengi solmuş bir resim gibi olur bellekte..

Benim yolculuğum huzur halimi arayışımdır. Her günüme, her saatime yayılan bir huzur arayışıdır.
“ben Allah’ın ruhumdan ruh üfledim dediği sonsuz bir zenginliğe sahibim ve bunu idrak ettiğim zaman huzurlu olur ve Allah’ın huzurunda huzurlu bulurum..

Huzurdan kasıt Allah’la huzur bulmaktır. Her nefeste Allah ile birlikte olmak demektir bu. Allah ile birlikte olduğunuz zaman, kalabalıklar içinde dahi olsanız
huzurunuza mani olmuyor Hiçbir şey.

Bilesin ki, bütün ibadetlerin ruhu ve manası, Allah ile huzur halinde olmaktır.. Onun huzurunda Huzur bulmaktir..
sadece ibadet olarak değil her an her işimde koruyucu annelik yaparken de Onun huzurunda olmayi bilmem doğru ve adil olani yaptiğimda huzurlu oluyorum..
Huzurdan kasıt Allah’la huzur bulmak!! Allah'ın bizden razı olmasıdir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Öyle keşmekeşteyim ki suküti seyr içinde ben mi dönerim devran için de!! yoksa devran mı döner benim dışım da!anlamadım gitti...
ANLAM-SIZLAR Trenine ANLAM yüklemekten iflahım kesildi..ama Herşeyin mutlaka bir hikmeti vardır...

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz
huzur arıyorum.ama bulamıyorum.bulabilene aşk olsun.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Huzuru aramakla bulamazsın, sabırla beklemek lazım, huzur seni gelip bulsun. (Hala sabırla bekleyen biri...hy..)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
cicekler.jpg

Benim için Huzur,Huzurlu olmak;ibadetlerimi, eda ettiğimde ,etrafimda da doğru ve adil olani yaptiğimda ve vidanim da rahatsa bir de Allah'a tövbe edikce benden Huzurlusu yok gibi...

Huzur Makamına varmak mi istiyorsun orda bir dur hele!! aşılması gereken mevki ,makam mertebe,nefs duraği ve katmer,katmer sinavlar vardir...
Duyarak düşünerek hissederek ağlayarak sabrederek şükrederek yakararak yaşayarak anca Rahmanin Huzuruna erebilirsin..
Hayata tesir etmeyen insanı yeniden düşündürmeyen insana insanliğini kulluğunu hissetirmeyen..
insana gönül yapma gücü vermeyen insana fazilet katmayan insanı derinleştirmeyen...
insanı kemalat yolunda inşa etmeyen ,“büyük buluşmaya” hazırlamayan hiçbir şey insanı Huzur Makamına eriştiremez..

İnsan ne aradığını bilmezse aradığını nerede bulacağını da bilemez..
Haa aman Dikkat Et!!Yolda kaybolmadan durup düşünmek akla ve vicdana danışmak mutluluk kapısından huzur makamına varabilmektir marifet...

Ne Gariptir İnsanoğlu; Namaz Kılmaz, Şükür etmez, sabır etmez ve Dua Etmez.. Sonra da Mutlu ve huzurlu Olamıyorum Der..

Üst Alt