Hurilerle yarışan kızlar........

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Mekan, Dünyanın başkenti İstanbul.. Ve Gönlümüzün başkenti Fatih Semti..

Fevzi paşa Caddesinde yürüyorum. Mübarek aklım karıştı, nefsim bilmem ne oldu. Nedeni mi? Huri’lerle yarışa girmiş kızlarımız, kız kardeşlerimiz, hanımefendilerimiz. Tesettürün envai çeşit hallerini büyük bir sanat(!) ile sergiliyorlar. Sanki podyumdayız.. yada ben öldüm Cennetteyim. Etrafımda Huri’ler, “Aman ALLAH (cc)’ım, burda kalayım” diyorum. Sonra bakıyorum sağa sola, hayır ölmemişim. Çünki üşüyorum.. ve ayağım bir taşa takılıp az daha düşüyorum. Sebebim olacak bunlar… Kendime geldim şükür.

Otobüs’e bindim Yavuz Selim durağından.. Ayaktayız. Yanı başımda az önceki huri’lerle yarışta olan iki bayan konuşuyorlar. İstemeden kulak misafiri oluyorum. Ah şu kulaklarım…

Muhabbet aynen şu şekil;

- Akşam düğün var, acaba ne taksam?

- Geçen aldığın kırmızı başörtü sana çok yakışıyor, çok güzel oluyorsun. Düğünde tüm gözler üstünde olacak.

- Hayır ya, ondan sıkıldım. İlerde bir mağaza var, yeni bi tane alırım.

- Kataloglara baktın mı?

- Evet. 200 tl’ye var. Dün sipariş verdim, gelmiştir sanırım.

- Tamam. Bende merak ettim.

Muhabbet aşağı yukarı boyle idi. Kendimi zor tuttum “Yuh!” dememek için. 200 tl’yi Müslüman bir hanım sırf dışarda daha güzel görünmek, ilgi çekmek için gidipte baş örtüsüne verir mi?!

ALLAH (cc) tesettürü size ne olarak emretmiş, siz bu emri nasıl delmek için yöntemler buluyorsunuz…

Arkadaşım, sen Müslümanım diyorsan, senin bir Misyonun vardır! Tamam, güzel giyin, hoş giyin. Ama yabancı bir erkeğin dikkatini kendi üzerine çekmeyecek şekilde yap bunları. Paran vardır, helali hoş olsun. Gözümüz yok. Ama ama ama.. dışarıda çöpten ekmek toplayan bir insan varken, sen asla ve asla bir baş örtüsüne 200 tl veremezsin! Biraz vicdan yahu!

Ve huri’lerle yarışan sevgili Kızlarımız.. Tesettür, adı üstünde, setretmek/örtmek anlamında, kendinizi yabancı erkeklerin gözlerinden koruyun diye getirilmiş bir emir. Çünkü erkeğin fıtratında var. Güzel bir bayan görünce bakar. Kem Küm etmesin kimse.. bu böyledir. Erkekleredir bu lafım. “Ben bakmam, ben etmem” demeyin. Hz Yusuf değiliz hiçbirimiz.. ama etraf Züleyha kaynıyor. Ve bu bakışlar maalesef çoğumuzu ateşe götürecek…

Ne o öyle? Şatafatlı giysiler, parlak parlak baş örtüleri.. makyajlar.. insanı cezbeden parfümler…

Ya da takmış kafasına örtüyü, altında kot pantolon.. ve sadece kot pantolon. Tüm hatlar belli vücudun…

Ya da giymiş daracık bir kazak, vs. Yine vücudun tüm hatları dışarda. ALLAH (cc) “örtünün” derken, sadece saçlarınızı örtün demiyor. Hanımlar, yazıktır. Akıl var, izan var. Sonra da kendini bilmez üç beş haysiyetsize malzeme çıkartıyorsunuz. Onlar sizin sayenizde İnternet sitelerinde videolarla, resimlerle sizi kullanıp İslamı kötülüyorlar. Sizin yüzünüzden “Müslümanlar şöyledir, böyledir” diyorlar! Bu ülke başörtüsü zulmü gördü. Kızlarımız üniversitelere giremedi. Ama onlar asla sizin gibi yapmadı. Varsa o mağduriyeti yaşamış ve asla pes etmemiş kardeşlerimizden tanıdıklarınız, gidip onları ziyaret edin. Bir şeyler sorun. Sorun ki, cevapları alıp aklınızı başınıza getiresiniz.

Ve şöyle bir şey var… Elbette herkes güzel görünmek, bakımlı olmak, hoş görünmek ister. Ama bu dışardaki erkeğin – ya da erkekler için, dışardaki bayan’ın – aklını çelmek şeklinde tezahhür etmemeli. Bayan kocası için, erkek de hanımı için güzel, bakımlı ve çekici olmalı.

Bu dünya’da huri’lerle yarışmaya gerek yok. Bu dünyada İnsan olunduğu zaman, yani hakiki insan, yaradılış gayesine uygun insan olunduğu vakit, öbür alemde zaten huri gibi dirilirsiniz.

Uzun lafın kısası, İnecik der ki… Birbirimizi ateşe sürüklemeyelim. 60 yıllık fani ömrümüzü birbirimizi sonsuz azaba götürmek için harcamayalım. İnsan gibi insan olalım. Her şeyi layıkıyla yapalım.

Bu sözler kendi nefsim için de geçerli. Sonuçta ben de insanım ve benim de nefsim var. Aslında bu yazıyı en başta kendi nefsim için yazdım. Sanmayın ki bu satırları yazan bir melek, çok temiz, çok saf biri. Her Ademoğlu gibi kusurları, yanlışları, günahları olan biridir bu satırları yazan. Ve bunları mütevazilik olsun diye yazmıyorum. Çünkü hiç mütevazi değilim.

Ve son…

Sözlerim, tesettürü hakkıyla ifa edene değil. Başörtüsü takmayan kardeşlerime de değil.

Lafım sadece şu kesime; başörtüsünü süs diye takan kardeşlerimize.

Bu kategoriye kim girer bilmem. Ama şöyle bir tavsiyede bulunabilirim…

Yarın sabah sokağa çıkmadan önce aynaya bakın ve siz karar verin; “Ben de huri’lerle yarışta mıyım, yoksa ALLAH (cc)’ın emrini mi yerine getiriyorum?”

Cevabı sizin vicdanlarınızda…

İbrahim İnecik

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah Razı Olsunsüperr***Paylaşım olmuşharikaa

suskun

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Emeğine Sağlık krdşmsüperr

Üst Alt