Hoca'ya gitmek günahmı?

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamın Aleyküm.. Hayırlı günler diliyorum.. benim kafama takılan birşey var.. normal bildigimiz muska yazan hocaya gitmek günahmıdır? üfürükcüden büyüden bahsetmiyorum.. benim bir arkadaşıma 3 harfliler musallat olmuştu bu hocaya gitmişti ve hoca birşeyler yazıp bazı dualar ve zikirler vererek olayı cözdü şuan arkadaşımda hiçbirsey yok. ama olayın cözülmesi hocadan mı Allahdan mı bilmiyorum. açıkcası inanmıyorumda hocaya flan güven duygusu yok yani. birseyleri düzeltmek Allahın elinde ol diye emrettikden sonra olmayacak hiçbirsey yoktur.. ama yine de merak ediyorum inandıgım için degil merakımdan soruyorum yani :) fazla merak iyi degil ama işte.. :D

Zehan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ve Aleykümselam Hayırlı günler Büyü, ve üç harflilerin musallat olması gerçek olan şeyler.Bu durumda Kur'andan ayetler ve dua okunması Efendimizin(s.a.v) uygulamalarında da mevcuttur.Özellikle Felak ve Nas süreleri okunması tavsiye edilmiş.
Eğer okuyan hoca para almayıp sırf Allah rızası ve yardımcı olmak için okuyorsa öyle hocaya gitmek yanlış olmasa gerektir.Yalnız giden kişinin niyetini çok düzgün tutması gerekir, şifayı verecek olanın Allah olduğunu düşünerek hocaya gitmesinde mahzur olmaz.
Tıpkı dünyevi hastalıkta doktora gideriz ama şifa bulduğumuzda Allah'a şükrederiz, onun gibi manevi hastalıkların şifası için de gerçek( takva sahibi) hocaya danışılabilir, yine kurtaracak Allah'tır.

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selam zehancıgım, bu devirde parasız iş yapan yok ki.. Öyle olması için ya tanıdık ya da akraban olması gerekiyor. Kimse kimseye ücretsiz bir iş yapmıyor. Benim bahsettigim hocaya bir çok kişi gidiyor para alıyor mu? Tabikide tanımadıgı biriyiz sonuçta.. Arkadaşıma da Kur'an-ı Kerimden ayetler yazıp bir kaç ayet okumasını söylemişti. Şimdilik çok sükür ki iyi.. Bende bundan 3 yıl önce gitmiştim hocaya. 2 kez. çalıştıgım iş yerinden, birden bire sogudum aynı zamanda evimden de. Annem iş yerime gelirdi yüzüne bakmazdım, çıkardım dısarda otururdum, bulaşıgımı anneme yıkatırdım üstüne birde yüzüne bakmazdım. Hiç bir iş yapamaz olmuştum. Patronuma danıştım, onunda tanıdıgı vardı hoca seni oraya götürelim demişti, bende gittim. Sana iş yapamaz, eviyle ailesiyle arası bozulsun diye muska yapılmış aileden biri dedi ama kim oldugunu söylemedi ara bozulmasın diye. Ben onu yok edecegım sen söyledıklerimi yap dedi. İç çamasırlarını ve yatagının basındaki camı sirkeli su ile sil dedi. İş yerini de yıka sirkeli su ile ama bu sirkeyi sen kendi paranla alma dedi. O gündür bu gündür hiçbir şeyim yok Allah'a şükür ki.. Dogrumudur yalanmıdır bilemem tabıkıde ama böyle birşeye şahit olmuştum..
2. gidişimde ise hiç bir işim rast gitmiyor diye gitmiştim. Bu hocada bir ayet yazdı verdı bunu hıc bir zaman yanından ayırma sadece duşa girecegın vakıt cıkart demişti. O zaten bir zaman sonra kaybolacak sen bulamayacaksın bir daha dedi. Dedigi de oldu hep dikkat ettim, merakımdan acaba gercekten kaybolacak mı dıye o düştü ben buldum o düştü ben buldum en sonunda aradım aradım bulamadım. :) Bunların ikiside benden bir ücret almadı, tanıdık aracılıgı ile gittim çünkü. Normaldede alıyorlar mı bilmiyorum..

Zehan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ve Aleyküm selam Esracığım, ben bu duaları ücret almadan yapan rahmetli bir yakınımdan örnekleyerek yazmıştım. Allah'ın ayetleri parayla satılmaz deyip gücü yettiğince insanlara yardımcı olurdu.
Kur'an okurken vefat etti, Allah rahmet eylesin.
Demek artık pek öyle hocalar yok, o zaman bol bol salavat getirelim, Kur'an okuyalım, korunalım inşallah, başa gelirse de hoca değil, samimi herhangi bir müslüman da okusa Allah'ın kabul edeceğini düşünürüm.Yani bu iş için para alana gitmeyelim derim.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Esra kardeşim merak ettim senin bu yazdıkların o bahsettiğin hoca sayesinde mi oldu?
Bak hatırladığım kadanıyla ben sana bir yaşanmış hikaye anlatayım:Bu hikayeyi benim çocukluğumda bize annem anlatırdı..
Annemin gençliğinde & köyünde yaşlı bir nine varmış, tabi yaşlı olduğu için her tarafı ağrıyormuş tu, nine bu ağrıları yaşlılıktan dolayı olduğunu bilmiyormuş,
Bu nine, birgün oğluna ''falan köyde bir hoca varmış ona git,de bana bir muska yazıversin'' diye tembihlemiş. Nine nin oğluda benim gibi böyle şeylere inanmadığı için hocaya gitmemiş.
Akşam oğlu eve gilince muska yazdırdınmı diye oğluna sormuş tabi oğlu bir mazuret uydurup gidemedim anne demiş
Ertesi sabah yine tembihelemiş, akşam oğlu eve gelirken tüh beee anneme muska yazdıracaktım akşam yine başımı etimi yiyecek deyip tutmuş eve girmeden bir kağıda kendisi birşeyler karalamış, katlamış eve çıkıp annesine vermiş.
Sabah oğlu; ''anne nasıl oldun muska iyi geldimi'' diye sorunca ''hay Allah razı olsun evladım çok iyi geldi bütün ağrılarım geçti'' demiş.
Bu hikayede ne demek istediğimi umarım anlamışınızdır.
Açıkcası esra kardeşim senin de bu bahsettiğim nineden farkın yok gibi geldi baadfgtn

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Esra kardeşim merak ettim senin bu yazdıkların o bahsettiğin hoca sayesinde mi oldu?
Bak hatırladığım kadanıyla ben sana bir yaşanmış hikaye anlatayım:Bu hikayeyi benim çocukluğumda bize annem anlatırdı..
Annemin gençliğinde & köyünde yaşlı bir nine varmış, tabi yaşlı olduğu için her tarafı ağrıyormuş tu, nine bu ağrıları yaşlılıktan dolayı olduğunu bilmiyormuş,
Bu nine, birgün oğluna ''falan köyde bir hoca varmış ona git,de bana bir muska yazıversin'' diye tembihlemiş. Nine nin oğluda benim gibi böyle şeylere inanmadığı için hocaya gitmemiş.
Akşam oğlu eve gilince muska yazdırdınmı diye oğluna sormuş tabi oğlu bir mazuret uydurup gidemedim anne demiş
Ertesi sabah yine tembihelemiş, akşam oğlu eve gelirken tüh beee anneme muska yazdıracaktım akşam yine başımı etimi yiyecek deyip tutmuş eve girmeden bir kağıda kendisi birşeyler karalamış, katlamış eve çıkıp annesine vermiş.
Sabah oğlu; ''anne nasıl oldun muska iyi geldimi'' diye sorunca ''hay Allah razı olsun evladım çok iyi geldi bütün ağrılarım geçti'' demiş.
Bu hikayede ne demek istediğimi umarım anlamışınızdır.
Açıkcası esra kardeşim senin de bu bahsettiğim nineden farkın yok gibi geldi baadfgtn
ekrem abiiiiiiii :) walla ben bilmem bana verilen kağıt kayboldu:) yani şaşırdım bende inandıgımdan degıl eger caresi olsaydı o kagıdın hayatım düzene girer ve ben mutlu olurdum ama hala aynıyım :) yaşımız kücük oldugu için bilmedigimz ve ögrenmek istedigimiz konuları yazıyoruz sizde sevgili büyüklerimiz yardımcı oluyorsunuz. Allah razı olsun hep benimle dalga geçsenizde :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Allah razı olsun hep benimle dalga geçsenizde :)
Ecmain olsun kardeşim, yoo estafullah dalga değil sadece nazımız geçtiği içinn. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ecmain olsun kardeşim, yoo estafullah dalga değil sadece nazımız geçtiği içinn. :)
Demek bu kadar çoookk seviliyorum :) sagol abicigim sizlerde seviliyorsunuz benimde nazım sizlere geçtıgı için yazıyorum o yüzden alınmıyorum :) hayırlı geceler :)

nznn

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz

Demek bu kadar çoookk seviliyorum :) sagol abicigim sizlerde seviliyorsunuz benimde nazım sizlere geçtıgı için yazıyorum o yüzden alınmıyorum :) hayırlı geceler :)

Merhaba esra hnm.. benimde cok acil iyi bir hocaya ihtiyacim var cok buyuk sikintidayiz oglumla.. sizin gittiginiz hocaya yonlendirebilir misiniz beni rica etsem:(

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Merhaba esra hnm.. benimde cok acil iyi bir hocaya ihtiyacim var cok buyuk sikintidayiz oglumla.. sizin gittiginiz hocaya yonlendirebilir misiniz beni rica etsem:(
Forumda bu tür şeyler yasak maalesef, tavsiye etmek, yönlendirmek, adres, tlf, link vermek v.s yasaktır.

B

Bunyamin

Kayıtsız
Misafir
SelamunAleyküm Hocam, benim bi oğlum var 5 yaşında konuşmakta zorlanıyor yani kekeliyor. Bende hoca araştırdım buldum ve sordum hocam böyle bi sıkıntımız var diye. Hoca hemen cebinden kart çıkardı çevrene ver dedi senin cevren geniştir dedi, gel bakarız dedi sonra araştırdım seanssi 100 tl mis ne yapayim hocam.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
SelamunAleyküm Hocam, benim bi oğlum var 5 yaşında konuşmakta zorlanıyor yani kekeliyor. Bende hoca araştırdım buldum ve sordum hocam böyle bi sıkıntımız var diye. Hoca hemen cebinden kart çıkardı çevrene ver dedi senin cevren geniştir dedi, gel bakarız dedi sonra araştırdım seanssi 100 tl mis ne yapayim hocam.
Aleykümselam, uzak dur derim. Bildiğim kadar kekemeliği tedavi edebiliyorlar. Öncelikle bunu araştırdın mı!

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
S.aleykum esimdede musallat var dediler sizin hocanizla gorusmemiz mumkunmu ..galiba sitede yasak numara falan vermek en azindan hocaya danissaniz bizimle gorusmesinde sakinca yoksa konusayim bi

Üst Alt