HIZIR A.S ile Yaşadıklarımız

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
HIZIR A.S ile Yaşadıklarımız

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun ey hane halkı..

Zikre başladıktan 2-3 hafta sonra nefsimi gördüğüm bir rüyamda çok ünlü bir hoca varmış ben oraya gidiyorum ama mahsen gibi bir yer böyle kale gibi neyse sıramızı bekliyoruz ben içeri giriyorum hocanın yüzünde maske var neden yüzünüzü gizliyorsunuz diyorum?

- Ben yüzümü gösterirsem herkes benimle görüşmek ister..
- Kimseye söylemem ben göreyim bari?
- Sana yüzümü gösterirsem de sen hep benimle görüşmek istersin.

Nefsimin sembolü gösterildikten sonra çıktık arkamdan 15-16 yaşlarında bir çocuk koşarak geldi beyaz tenli hafif saçlar sarı 5 numara saçlar gözleri renkli meğersem hoca oymuş bana dedi ki: ''Rabbine gerçekten aşık mısın?''
- ''Evet çok aşığım çok seviyorum'' dedim, bana sarıldı orada uyandım. ( BU RÜYAYI AKLIMIZDA TUTALIM )

Zikre başlamamın 2. ayında eşim henüz zikre girmemiş ikna edememişim tek başıma Rabbimin yardımıyla Zikrullah'a tutunmaya çalışırken rüyamda eşimle yine uyuyoruz uykumdan uyanıyorum hafif bir tül perde var -
''Banu diyorum bu tül perdeyi sen mi taktırdın hole ?''
- ''hayır ne tül perdesi ben göremiyorum'' diyor?
-''nasıl göremiyorsun ya görmüyor musun tül perdeyi'' derken hafifçe doğrulurken tül perde de aralanıyor tamamen aralanınca holün her yerinde ışınlana ışınlana biri namaz kılıyor.
-''Aşkım kalk Hızır a.s gelmiş bizim evde namaz kılıyor'' diye 3-4 kere tekrarlıyorum bağırıyorum hanım doğruluyor ama
- ''Ben göremiyorum hala'' diyor ( görmemesinin sebebi zikri yapmadığından imiş ) ışınlana ışınlana namaz kılıyor her secdeden sonra ellerini açıp dua ediyordu nerede ise holde secde etmediği m2 kalmadı ben tam ayağa kalkacak iken bana BEKLE işareti yaptı bende durdum sonra uyandım,ne mi oldu? Bunu eşime anlatınca eşimde zikre başladı ALEMLERİ YARATAN RABBİME HAMDOLSUN.. Bizde hiç bir şey yok verenin şanı çok yüce! Zikrullah'ın yüzü suyu hürmetine..

Tecelli de yani uyanıkken nasıl görüştüm inşAllah cuma'dan sonra Rabbimizin izin verdiği ölçüde anlatacağım..

Cumanız mübarek ve nurlu ve bereketli olsun inşAllah..

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bismillahirrahmanirrahim..

Rahman ve Rahim olan Allah’ın ismiyle;

20.01.2015
Bizim face grubumuzdaki sohbetimizden bir pasaj:

Serdar : Hocam bi soru sorucam belki kardeşlerimede gösterildi çıplak ayak gösterildi ayakkabısız çorapsız.

Burak : ruyanda mı serdar ?

Serdar : Yok kardeşim zikri yaparken

( burdan sonrası araya birsürü kardeşimiz birşeyler yazdı sonra serdar birden )

Serdar : Burak kardeşim hangi şartlarda olursa olsun kim olursam oluyum kapına dayansam alırmısın bizi içeri?

Burak : Kim olursan ol ne olursan ol hangi şartlarda olursa olsun alırım gerekirse yer yoksa ayakucunda yatarım Allah ın izniyle serdar kardeşim.

Bülent : acaba ??

Bülent : burak bu sana

Burak :Hocam niye oyle dedin

Bülent : yaşa ve gör

YAŞADIM VE GÖRDÜM… GÖSTERENE YAŞATANA HAMDOLSUN!

Gece yatarken çok sıkıntılı yattım ve sınavı dusundum ne gelcek ne olcak atlatabilecekmiyim geçebilecek miyim? Bulent hocayı aradım ulaşamadım ( hayırlısı oldu ) Rabbime sordum cevap gelmedi SINAV VARSA YAŞAYACAKSIN kaçış yok! birinci elden öğrenmiş olduk.
Serdar kardeşime yazdım niye öyle yazdın diye? bana yazdırıldı yazdırılırkende öyle kokular geldi ki bayılacaktım dedi. Buarada canımdan can hocam Mevlana Hz. leri sultanımın selamları var dedi. bana mı yoksa üveyslere mi dedim? bilmiyorum dedi.

Sabah namazına uyandığımda da aklımda söylediğim söz ve gelecek olan sınav vardı.. O kadar sıkıntılıydım ki yalvardım resmen sonra eşime dedim ki bu sınavı hayırlısıyla geçeyim hayırlısı degilse geçmeyim dedim ve öyle yattım..

Öğle namazında camii ye gittim vaaz veriliyordu çömdüm bi yere oturdum yanımda 15-16 yaşlarında bir cocuk vardı neyse vaazı dinledik salavat getirildi sünnete durucaz ben kalkarken bi baktım ben 45 numara ayakkabı giyiyorum. çocuğun ayakları benim ayaklarımdan daha büyük ve baş parmaklarının tırnakları kahverengi ( sıddıklık mührü ama sonradan idrak ettirildi ) öyle ayakları da çıplak.. içimden diyorum ki; Allah Allah çıplak ayakla camii ye mi girilir? Bu şekilde namaz mı kılınır? dedim.

Şöyle bi yüzüne bakayım dedim yüzünü kaşıdı ben baktıgım sırada gözlerini göremedim belki gözlerini görsem o masmavi gözleri anlayacaktım ama göstermedi ve sanki bnm içimden söylediğim şeyi duymuş gibi ileri bakarak gülümsedi öyle bir gülümseme yok. Sonra kendimi astım sen kendine bak sende hiçbirsey bilmiyordun diye ama iş işten geçmişti..
Gözlerini göremedim ama kalbim mutmain olsun diye full mavi eşofmanla gelmiş :)
( sonradan idrak ettirildi )

Neyse Tekbir getirdik durduk namaza ( CAMİİ FULL ) ilk secdeye giderken o benden önce gitti ve secdeye giderken kapşonu kapandı sonra bende gittim ilk secdeye.. ikinci secdeye gitmek için Allahuekber diye doğrulurken yanımda çoraplı başka bir adam vardı.. arka safımız ön safımız yanlarımız full doluydu 5 saniye içinde bu çocuk nereye gitti? ve yanımdaki adam hangi ara geldi? afalladım..

Sünnet bitti ben çocuğu arıyorum sağa sola bakıyorum YOK. ön saflara bakıyorum YOK. arka saflara bakıyorum YOK. zaten namazı bozup nasıl gider ki bir insan diye dusundum neyse tüm namazları eda ettik camii den cıkan kisilere bakıyorum o cocuk YOK!

Camii den geldim bulent hocamı aradım bu olayı anlatacakken agzımdan şu çıktı: niye dun oyle acaba yazdın? hocamda dediki buyuk laf ettin ama ben Allah ın izniyle yazdım dedim olsun buyuk laf ettin dedi serdar gelirse alırım dedim nie almayım?

Gelen ya serdar olmazsa ya baska biri gelirse? baska biri kılığında dedi? Ya gelen Hızır AS olursa dedi?
Bende camii deki olayı anlattım.. gelen HIZIR A.S mış gönül evime girmek istemiş ama ben onu çıplak ayakla namaz kıldığı için yargılayınca gitmiş sınavımdan geçemedim diye çok üzüldüm.. yatsıya kadar ağladım öyle mahçup öyle mahçup oldum ki Rabbime karşı sevdiğine karşı anlatamam neler yaşadığımı..

Sonradan idrak ettirildi ki benim camii de gördüğüm çocuk ilk rüyamda Rabbine aşık mısın diyen çocuğun ta kendisiydi.. Yaşadığım herşey tesbih gibi dizildi bir bir.. taşlar yerine oturdu:

- Ben yüzümü gösterirsem herkes benimle görüşmek ister..
- Kimseye söylemem ben göreyim bari?
- Sana yüzümü gösterirsem de sen hep benimle görüşmek istersin.

Eşime demiştim ki hayırlısıysa geçeyim hayırlısı degilse gecmeyim.. Hayırlısı buymuş ve Herşey ALLAH tan değil mi? Bana şu öğretildi:

HERŞEYİN SAHİBİ ALLAH YERLERİN GÖKLERİN SAHİBİ ALLAH O İZİN VERMİŞ ÇIPLAK AYAKLA CAMİİ YE GELMESİNE CAMİİ ALLAH IN EVİ DEĞİL Mİ? NAMAZ KILIYOR SEN NE KARIŞIYORSUN? BUNU SADECE CIPLAK AYAKLA SINIRLAMAYALIM.. İNSANLARI YARGILAMAK O KADAR ÇOK HOŞUMUZA GİDİYOR Kİ… İNSANLARIN ETTİKLERİ İBADETLER DAHİL NASIL İBADET EDECEKLERİNE DAİR OTURUŞLARINDAN KALKIŞLARINA KILIK KIYAFETLERİNE..

DİN,DİL,IRK,MEZHEP NE OLURSA OLSUN ONUDA ALLAH YARATTI VE SAHİBİ ALLAH SENİN KULLAR ÜZERİNDE HİÇBİR HAKKIN YOK DOLAYISIYLA YARGILAMAYA HAKKINDA YOK!

Benim bu sınavı geçememem belkide okuyan bir çok arkadaşımıza IŞIK tutacaktır. bu yüzden mutluyum bir de Allah ın sevdiği kulu alim kulu Hızır AS yanımda oturduk vaaz dinledik 1 secdelikte olsa beraber namaz kıldık.

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi ve rahmeti Hızır A.S ve Mana Alemindeki öğretmenlerimizin üzerine olsun Selamların en güzeli onlara ve siz kardeşlerimizin üzerine olsun inşaAllah ezelden ebede..

Rabbim izin verirse daha çok görüşmek isterim ve bu sefer kendisini hakkıyla ağırlamayı nasip eder inşaAllah..

Sonradan öğrendim ki bu ne ilk ne de son görüşmemiz olacak üveys zikrini yapan kardeşlerimizde birgün muhakkak HIZIR A.S ile görüşecekler.. Veysel Karani HZ.lerinin Öğretmeni HIZIR A.S idi..

Şimdi bunları yazarken şu idrak ettirildi: HIZIR A.S nerede sen neredesin? O gönül evine girmek istemişken sen ne yapmışsın.. Ben kimim ki benim gönül evime girmek istedi? Ben diye birşey yok BİZ varız.. Zikrullah var ÜVEYS'lik var.. Allah OL diyince herşey oluyor.. Bizde hiçbirşey yok ki..

Allah daha güzel lütufları siz kardeşlerime yaşatsın inşaAllah.. Rabbim her daim yar ve yardımcınız olsun..

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Zikir ehli 3 şeyden sorumludur:

1- Yaptıklarından
2- Yapmadıklarından
3- Düşüncelerinden

O yüzden biz iyi düşünelim iyi konuşalım iyi bilelim.. Rabbim dilimize hakim olduktan sonra kalbimizinde bozulmasına izin vermesin inşaAllah.. Cümle kardeşlerime.. Amin

Üst Alt