Her şeyden önce "kendine değer ver"...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamün aleyküm dostlar,

Epeydir gözden ırağım dolayısıyla kendimle baş başayım, kendimle savaş tayım, kendimi tanımaya halen devam etmekteyim! öğrenmenin yaşı yok, olmayacak ta!..dayi;.:

Bir şekilde hayatımı idame ettirme derdindeyim, ne var ki zaman nasıl değişiyorsa, insanların fikirleri, hayata bakışı da o denli hızlı değişip, gelişiyor!
En nihayetinde farkındalık daha çok artıyor, arttıkça da yaptığın bunca emeğin, sabrın, inancın bazı yerlerde fazla geldiğini ve hiç gereği yokken kendi canını sıktıgını, hiç bir şeye değmediğini görüyorsun! :tüüh:, gghhn..

Sanırım büyümek bu, böyle bir şey!

Tecrübe dedikleri sanki insanın, zamanı ağır ağır içine çekince ızdırap veren bir bitki gibi! hem acıtıyor, hem öğretiyor!

Her neyse, öyle veya böyle bir şekilde geçiyor ömür, ömür sermayeni nereye, ne amaçla harcamaktasın buna bakmalı insan!
Allah her insanı kendine has özellikleriyle donatmış, her insana değer vermiş; her insana ayrı bir güzellik, bir karakter ağırlığıyla bezemiş!
İnsan ne yapıyor? iyi işler yapınca kendini yükseltiyor, kötü işler yapınca kendini aşagılar aşagısına itiyor, hem de kendi elleriyle!

İnsan nereden gelip, nereye gittiğinin farkındaysa; kendi değerini de en iyi kendisi bilir!

Allah bize onca değer verirken, biz neden kendimizi bir kul için perişan edelim? neden onun elinde oyuncak olalım? nerede kaldı o zaman bizim kendi özgüvenımız, özbenliğimiz? kzgnn..

Bu kanıya nerden mi vardım ...? hhım

İşim gereği akşama kadar bayagı bir insanla muhatap olmaktayım, ve çevremde gördüklerimden mantığımın almadığı konuları paylaşıyorum!

Bu konu da daha çok gençleri ve tabiri caizse evli, (geyşa ruhlu) yani kendini hizmet etmeye adamış kadınlarla ilgili...

Gençlerimiz kendi hayatını başkasına tabi olmakla heba ediyor! bu bir arkadaşı da olabilir, sevdiği insan da, çok hayranlık beslediği biri de olabilir!

Evli hizmetkar hanımlara gelince; onlar da zamanla "hizmette sınır yoktur" ilkesiyle artık kendi hayatlarını, benliklerini unutuyorlar!

Oysa ki böyle yapınca kocalarının gözünde değerli olur ama nasıl?
"Bana bağımlı, ben olmasam bir hiç sin" konumunda bir kadın! tam aksi haliyle söyleyecek olursam; çok ödün veren kadınlar kocasının gözünde her zaman bir numara olmaz! aksine erkekler kendi ayakları üzerinde duran güçlü kadınları sever !

Eskiden yapılanlara bakıyorum; önceden kadınlar tabiri caizse saçlarını süpürge ederdi! tamam değeri bilinir di ama bi yere kadar! bakıyorum şimdi o günlerden kalan en yakınım; Annem, teyzem vs. kadınlarımız her birinde bir çok hastalık, rahatsızlık!

Bunlar herhalde tek başına yaşlılığın getirdiği nimetler olmasa gerek!

Buradan tekrar söylüyorum;

İnsan; egoistlige kapılmadan, her şeyden önce kendi öz benliğini önemsemeli, değer vermeli, sevmeli!

Zaten kendisiyle barışık insanın tüm insanlığa faydası olur!

Üst Alt