Her Mümin Böyle Bir Eşi Olsun İster

4747

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ebu Yusuf el-Bezzaz derki:Riyah el-Kaysi bir kadınla evlendi. Zifaf gecesinin ertesi gece Riyah onu denemek için uyudu. Kadın gecenin dörtte birinde namaz kıldı, sonra ona “Ey Riyah kalk” diye seslendi. O ”Kalkıyorum”dedi. Gecenin diğer dörtte birinde namaz kıldı,sonra ”Kalk ey Riyah” dedi. O ”Kalkıyorum” dedi, fakat kalkmadı. Sonra gecenin diğer dörtte birinde namaz kıldı ve sonra ”Kalk ey Riyah”diye seslendi. O “Kalkıyorum“ diyince kadın “Gece geçti”, muttakiler mücadele ettiler. Sen ise uyudun. Olamaz…Beni kim kandırdı senin hakkında? Dedi ve gecenin son dörtte birinde de namaz kıldı.

Riyah derki :Bana bir kadından bahsedildi, ben de evlendim. yatsı namazını kıldıktan sonra güzel elbisesini giyer, hoş kokular sürünür, süslenir ve yanıma gelerek “Bir ihtiyacın var mı?” derdi.”Evet” dersem benimle olur ,”Hayır”dersem kalkıp o kıyafetini çıkarır, sonra ayaklarını saf tutup sabaha kadar namaz kılardı. (Sıfatus-safve 4/43-44.)

"Keşke kadınlarımız da bu yolu takip etseler de kocalarına “Aman Allahım ,bizi sizle kim aldattı ,deseler…"

Üst Alt