her konuda vesveseleniyorum

umut

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ben her konuda vesveseleniyorum içim hiç rahat değil hep huzursuzum

ali arslan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
vesveseden korkulacak bir şey yok hani laikiyle muslimansan ama şöylede bir şey var şeytan her zman imanli kişilerle uğraşir her zman vesvese verir oysaki gunahkar olsun kafir olsun uğraşmaz cunku onlar zaten yollarindan sapmiştir bak ne diyor Allah(c.c) “Eğer sana şeytandan yana bir kışkırtma (vesvese veya iğva) gelirse, hemen Allah’a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir. (Allah’tan) Sakınanlara şeytandan bir vesvese eriştiğinde (önce) iyice düşünürler (Allah’ı zikredip-anarlar), sonra hemen bakarsın ki görüp bilmişlerdir. (Şeytan’ın) Kardeşleri ise, onları sapıklığa sürüklerler, sonra peşlerini bırakmazlar.” (Araf Suresi, 201-202) sana önerim ben böyle yaparim LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH de ve boş ladiğin zman durmadan zikret ibadet et böylece şeytan kahrolur gider ama şöyle bir şeyde var şeytan gider ama nefis gitmez o daima senle mucadele halindedir örnek veriyim kadin görursun umursamazsin şeytan aklina getirir dua edersin akilndan gider ama nefis sana sonradan aklina getirir bu gibi durumlarda namaz kildiğin halde vesvese hissediyorsan bu nefsinle alakalidir şu gerçekki her zman şeytan senle uğraşmaz nefsinde şeytan kadar hilecidir nediyor bazi imanlilar EN BUYUK CİHAD NEFSİNLE YAPİLAN CİHADDİR CİHAD UĞRUNA KURBAN OLMAYA ADANAN İNSAN İLK ÖNCE NEFSİNİ YENMELİDİR DİYOR bu gibi durumlarda her zman ibadet et boş durma bak ne diyor Allah Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et. Ve yalnızca Rabbine rağbet et.” (İnşirah Suresi, 7-8) bunlari yaparsan rahtliyacağindan eminim saygilarimla

Üst Alt