her hafta bir hatim

lailaheillallah

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Arkadaşlar sürekli olmak üzere her arkadaşa her hafta okuması için 1 cüz verip bir veya birden çok hatim indirilmesine vesile olmak istiyorum. inşallah muvaffak olabilirsem her hafta perşembe günü akşam namazından sonra hatim duası okuyup okunan hatmi cüz okuyanların ölmüşlerine hediye etmeyi düşünüyorum.
Bismillah deyip ben 1.cüzü alıyorum 30 u tamamladığımız vakit düzenli olarak hatmimize başlayacağız inşallah.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
SELAMÜNALEYKÜM. Önce selam sonra kelam inş. Söze selamla başlamak lazım. Dur bakalım bismillah! öyle kolay değil! olsa biz 5 senedir buradayız... Forumda hatim tamamlayacak sayı yok.. 30 cüzü tamamlayamazsın. Malum burası forum. Herzaman herkes bir arada bulunmaz, gelir, gelmez vs... Ayrıca alacak olan olur- alamayacak olan olur. Almayan(vakti olmayan-okumayı bilmeyen-bu şekilde okumak istemeyen v.s) arkadaşlarımız rencide olur bu sebepten forumdan da uzaklaşırlar. Yinede mesajın dursun, ısrarcı olmadan sabırla bekle, inş. tamalanır.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm Van'lı kardeşim ;niyetin çok güzel lakin başkanımın da dediği gibi düzeni kurmak burada neredeyse imkansız, çünkü bağımsız gelebiliyoruz buraya ,belli zaman da belli çoğunluğu keşke tamamlayıp okuyabilsek çok güzel olurdu ama malesef inşallah niyetimiz güzel ve başkanım mesajınızı da burada bırakacak kardeşlerim çoğunluk bir arada olunca inşallah okumak nasip olur.Selametle Allah cc emanet olun.

lailaheillallah

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
aleykum selam
“İçinde Kur’an okunan ev, içindeki aile fertlerine (okyanuslar kadar) genişler Melekler oraya iner, şeytanlar ise oradan kaçar O ev hayır ve bereketle dolar Kuran okunmayan ev, halkına daralır, melekler orayı terk eder, şeytanlar ise oraya musallat olur O evin hayır ve bereketi kaçar”

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
aleykum selam
“İçinde Kur’an okunan ev, içindeki aile fertlerine (okyanuslar kadar) genişler Melekler oraya iner, şeytanlar ise oradan kaçar O ev hayır ve bereketle dolar Kuran okunmayan ev, halkına daralır, melekler orayı terk eder, şeytanlar ise oraya musallat olur O evin hayır ve bereketi kaçar”
Niye hadis yazıyorsun ki... Kuran-ı Kerim okumanın faziletlerini bilmediğimizi düşünüyor bize ders vermek mi istiyorsun? Ya da teklifin ilgi görmedi diye canın mı sıkıldı? Sana yazılanları anlamaya çalış tamam mı güzel kardeşim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aleykum selam

Selamün aleyküm ,Allah cc. razı olsun..
Geçen gün bir arkadaşım aradı ve dedi ki:
"sesler duyuyorum, görüntüler görüyorum "

Peki ne görüyorsun dedim ölü insanlar dedi..
peki ne duyuyorsun ,sana ne söylüyorlar ,ne istiyorlar senden dedim..

-dedi ki:"O insanı,bu insanı öldürmemi ,söylüyorlar ..
- Peki bunu sana söyleyen ,Seni Cehennemin dibine götürmek istediğinin farkındamısın...?

"Kim bir mü'mini kasdi olarak öldürürse, o kimsenin cezası cehennemde (ebedi) kalmaktır!.." (Nisa, 4/93)

bir insanı ölürüp canına kıymak, Allah indinde o kadar büyük günah, o kadar dehşetli bir vebaldir ki, sanki öldürülen tek şahıs değil de, bütün bir insanlıktır...

-Biliyorum dedi ama bu ses illa birini öldürmemi söylüyor dayanamıyorum artık deyince..

Allah'a sarıl,Kuran'a sarıl ,her gün Kur'an oku,namaz kıl diye nasihat verdim kendime verdiğim gibi...
nereye gidiyoruz ne oluyor bize...Allah'ın kutsal kitabını bıraktık da beşerin yaz’dıkları hikmetsiz kelimeleri okuyoruz..Allah’ın kitabını okuyun. ... okuyalım...

"İnananlar için Allah’ın mesajına ve inen gerçeğe gönüllerini açmanın vakti gelmedi mi..?"
(Hadid Suresi, 16. Ayet)

Her gün görüştüğünüz arkadaşlarınızla genellikle aynı görüşleri paylaşır ve birbirinizi iyi anlarsınız. Fakat bir arkadaşınızla uzun zaman görüşmezseniz aranızda önce ufak tefek fikri ayrılıklar başlar sonra bu ayrılıklar yavaş yavaş daha da büyür ve birbirinizden bir süre sonra koparsınız , Kur'an okumak,Dua etmek,Allah cc. ile de ilişkiler böyledir..

Hiç kimseden hiçbir şey beklemeyiniz ümit dahi etmeyiniz, biliniz ki Allah bir insanın kalbini size doğru çevirmedikçe o insan size yardım etmez, edemez. Sevk ve idare Allah’ındır. Size bir yardım gelecekse Allah’ın sevk ve idaresi ile insanların elinden gelir.
Ümitlerinizi Allah’a bağlayın, insanlara değil isteklerinizi Allah’tan isteyiniz..
.
duaa..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Maaşallah yani, arkadaş selamsız sabahsız geldi, sormadan etmeden, tanımadan, kendini tanıtmadan cüzleri dağıttı, her hafta bir hatim, perşembeleri hatim duası siparişledi. Biz durumu açıkladık, bekleyip durmasın diye. Birde üstüne birşey yazmadan ders verir gibi hadis yazıp gidiyor. La havle vela kuvvet...

lailaheillallah

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
selamun aleykum nefsini bilen rabbini bilir. ben nefsimi temize çıkaracak değilim olumlu olumsuz yaptığınız tüm yorumlardan dolayı rabbim sizden sevdiklerinizden ve sevemediklerinizden razı olsun inşallah

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
selamun aleykum nefsini bilen rabbini bilir. ben nefsimi temize çıkaracak değilim olumlu olumsuz yaptığınız tüm yorumlardan dolayı rabbim sizden sevdiklerinizden ve sevemediklerinizden razı olsun inşallah
Aleykümselam, Allah c.c cümlemizden razı olsun kardeşim. Olumsuzluk yok, bizimde sitemimiz tavırlara oluyor. Rabbim herkesin gönlündeki muradı nasip etsin...

lailaheillallah

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
her hafta bir hatim ağır geldi ise her ay bir hatim de diyebiliriz

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
her hafta bir hatim ağır geldi ise her ay bir hatim de diyebiliriz
Öyle mi diyorsun kardeşim... Demek ki boş konuşmuşuz. Tamam o halde sen bekle cüz alanlara cüzleri dağıt hatimi tamamla... Haydi şimdiden Allah kabul etsin.

lailaheillallah

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Abi niçin boş konuştuğunu düşünüyorsun aldığım bir tavsiyeden hareketle ayda bir yaparsam belki katılım olur diye düşündüm hani hiç okunmamasındansa ay da bir okunması daha iyi değil mi.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Abi niçin boş konuştuğunu düşünüyorsun aldığım bir tavsiyeden hareketle ayda bir yaparsam belki katılım olur diye düşündüm hani hiç okunmamasındansa ay da bir okunması daha iyi değil mi.
Güzel kardeşim, ben sana hatimi tamamlayamazsın diyorum sen bana inanmıyorsun. Hatime katılacak devamlı üye olan 30 kişi yok ki forumda. Nasıl olacak sen söyle. Ayda bir değil senede bir hatim bile çıkaramazsın. Mesajın duruyor, bir kaç gün oldu, kaç kişi cüz aldı söyle bakalım. Buyur yinede dene, biz istemezmiyiz hatim tamamlansın... Foruma günde 20 bin kişi giriyor ama onlar misafir, üye değil... İlgilendiği başlığa geliyor okuyor çıkıyor, isterse üye oluyor v.s... Senin devamlı hatim yapabileceğin, müsait olan devamlı burada olan üye yok. Buyur başlığı sen açtın takip et tamamla hatimi. Vesselam...

Üst Alt