hep şükrediyorum ama sabır edemiyorum

Perihan0

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamün aleyküm sevgili gönülsızım koç burcuyum çok aceleciyim yapı olarak telaşlı çabuk sinirlenen birisiyim kendimi bile eleştiririm haksızlığa karşıyım hayatta en nefret ettiğim insanlar menfaatçılar ve yalancılar iyi bir insan olmak için çok gayret ediyorum ama yaşadığımız bu toplumda çok zor 40 yaşındayım 3tane çocuğum var ev hanımıyım komşuluk etmek bile zor selam versen karşında bir çıkarcı var iyi olmana izin vermiyorlar bir bakmışsın bir kazık atmışlar rabbim aileme sağlık huzur birlik bağlılık ver diye çok dua ediyorum allahım sen beterinden sakla diyorum tesbih çekiyorum bazende oooof oof diyorum ama elhamdülillah çokşükür demekten vazgeçmiyorum eşimi işten çıkardılar 10 yıl sonra bugün işine son verdik dediler elinede bir harçlık güle güle halbuki kendi işi gibi çalışıyordu 10yıl kendini parçaladı hakkımızı yediler haram olsun çocuklarımın hakkını helal etmiyorum üstelik işte bulamadı evde ben çok beddua ediyorum eşim sabırlı allaha havale ediyor ben beddua ediyorum kötümü yapıyorum acaba şeytanından bulsun demek kötümü iyimi dertleşecek kimsede yok düşenin dostu yok velhasıl belki siz allahın rızası için okursunuz bir tavsiye bir nasihat iyi gelir bana ben kibir nedir bencillik nedir bilmem babam öyle öğretmişti alçakgönüllü ve cömertolun demişti rahmetli sen doğru ol eğri belasını bulur derdi babam bana hep iyilik yaptığım insanlar zarar veriyor ben enayimiyim onlar nankörmü hani at üstünde kuduz daladı derler ya bana hep öyle oluyor ne şanssızım kime canım desem canın çıksın diyor bakın dertleşecek kimse bile yok allahım beni senden başkasına muhtaç etme rabbim daha sabırlı olmak için bir dua varmı sizden tavsiyeler nasihatler bekliyorum selametle allah razı olsun cümlenizden

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Kardesim Hosgeldiniz ve Hayirli Cumalar..
aslinda bugun yorumladigim ruyanizi daha iyi anladim..
esiniz masallah cok dusunceli ve herseyi Allah a havale ettigi icin kendini fazla YIPRATMIYOR!!!
Allah ilk once saglik versin işte bulunur care de ama bu davranisiniz ile ic Guatir ve Sinir hastasi olursaniz artik milyonlariniz da olsa ne fayda..
ben hep derim Allah bana Saglik versin ben taşi SIKAR suyunu cikaririm..elimden her is gelir yeterki saglikli olayim hic kimseye muhtac olmiyayim..
ALLAH bir kapıyı kaparsa bin kapıyı açar
Susan, ve SABR eden kurtulmuştur.
İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır, yarısı şükürdür.

her turlu hastalik sinirsel ve stress den oluyor..kendinize yazik etmeyin..
rahmetli sen doğru ol eğri belasını bulur demesi nekadar dogru..
bakarsiniz esiniz kendine ait bir is veya ortak ile yeni bir ise baslar..ordan cikarilmasinin da bir Hikmetti vardir..

Peygamber Efendimiz her vesile ile rahmet peygamberi olduğunu göstermiş, kendisini taşlayıp,mübarek ayaklarını kanatan Taiflilere Cebrailin gelerek emir beklediğini,Rabden selam getirip istemesi halinde helak edeceğini söylemesi üzerine;onların affını dilemiş ve içlerinden dine hizmet edecek insanların çıkacağını ifade ederek,bedduadan vaz geçmiştir.
Guzel kkardesim Siz Oyle Rahmet olan bir peygamberin ummetisiniz Size, bize, Bana Yakismaz..
Allah islah etsin, hidayet versin.. Allah a havale edin ve bugereksiz yuk, SIKINTI ve stress den kurtulun..

"çok aceleciyim yapı olarak telaşlı çabuk sinirlenen birisiyim "
bu huylarinizi olgunlastirmaya bakin..Dargin olduklariniz ile barisin.. kendinizi degistirince herseyin daha guzel ve Huzurlu olacaginizi goreceksiniz..

Ya Rab dokun yüreğimize..derdimizin dermanı Sende
Yarabbim kardeşimizin tüm maddi ve manevi sıkıntılarını gider. Rabbim hastalarına şifa ver.
Evlerine huzur mutluluk sağlık sıhhat ver. İki cihanda yüzlerini güldür..
Bu kardesimin esine de Bu Cuma gecesi hurmettine Hayirli, Bereket KAPISI ac amin.. amin..

Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh"
“Güç ve kuvvet sadece Yüce ve Büyük olan ’ın yardımıyla elde .”
edilir

"Lâ havle velâ kuvvete illa billah"
kainatta tesadufe tesaduf edilmez..bunu biliyorum artik...
basindan gecen aci olaylarin sebep ve hikmettini bir gun anliyacaksin...
Hayırda şerde Rabbimiz dendir...
Hayır gördüklerimizde şer şer gördüklerimizde de hayır gizli olabilir...
Bundandır ki hayır olduğunda şükür ederiz şerle karşılaştığımızda sabır ederiz...
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun...

Sevdiklerimize,ailemize, akrabalarimiza ve yüce rabbimize karşı sorumluluğumuzu bilelim.
Bir çok sıkıntı içerisinde olabiliriz. Ama hiç kimse zaten bir olamaz ki! Yüce Allah ilmi isteyene zenginliği istediğime veririm demiş.
Her şeyin kaderi ilahiden geldiğini bilelim sabır şükrümüzü daim eyleyelim.
Yüce Allah sevdiği kulu darda koymaz.
Nerde ve ne halde olursanız olun. Katiyen isyan ve Bedua etmeyeniz.
Ve hep olumlu düşünün. Her zaman çektiğiniz sıkıntılara sabredin. Beterin beteri var diyin. Yüce Allaha daima şükredin. Ve inanın ki o an sıkıntınız ve yükünüz azalacak.
Çaresizde olsanız. Yüce Rabbim bana yeter diyin. Size benim uyguladığım (kısa adı SİS) şifreyi söyleyeyim. (samimi olmak, inanmak ve sabretmek)
Her şeyi severek yapın. Ve ondan sonra sizdeki değişikliği görün

duaa..

Üst Alt