Hayırlı Çocuk Amel Defterimizi Kapatmayacaktır

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayırlı Çocuk Amel Defterimizi Kapatmayacaktır..
Cocuklari sadece Dünya güvencesi olarak gorenler aldanmistir!!Cocuklarimiz hem Dünya,hem ahiret guvencemizdir..
Bizler Cocuklari Yarin Yaslandigimda bana baksin, hizmet etsin,, sahip ciksin diye nefsi, bencilce yetistirenler UNUTMAYIN KI..
Onlar da bir Fani..Tek guvencemiz dayanagimiz ve cocuklarimizi en iyi sekilde yetistirmemizin sebebi onlar Bize Allah cc. birer Emanettidir...
inançlı, ana-babaya saygılı ve merhametli nesiller yetiştirmek için ilk once cocuklarimiza iman ve Allah Korkusu asilanmalidir....
Allah-tan korkmiyandan korkulur...
din ve ahlak dersleri yeniden ele alınmalıdır. Ayrıca televizyon dizileri de denetlenmeli, saygısız ve sevgisiz nesillerin yetişmese ön ayak olan diziler yasaklanmalıdır.
Birbiriyle dayanışan, saygılı ve sevgi dolu olan aileler diziler ve belgeseller hallinde televizyonlarda gösterilmelidir.
Uzun ve huzurlu evlilikler yaşayan yaşlılarımız yeni nesillere örnek olarak gösterilmelidir.

Dostlar! Yuvalarda yangın var.
Her yerden ahlar,endise ve kaygilar duyuluyor...
eşler arasında Tam bir muhabbet, bütüncül,BIRLIK VE BERABERLIK bir samimiyet yok
Ağzını açan diğerini suçluyor. Güven tarümar olmuş ayaklar altında. Pes dedirtecek oranda kıskançlık takipleri var. Her şüphe, aldatılma ve aldatma korkusu.
Babalar ilgisiz. Hiçbir şeyde ilgilenmiyor olmaları şikayet konusu. Yuvaya dört elle sarılamayış olmalarından yakınıyor yürekler..Her yerden aynı yürek çığlıkları yükseliyor.

Artık anneler için çocuğuna bakmak zor ve külfet geliyor.
Bakıcı bakınca caliskan, tertipli,yuksek seviyeli, anne bakınca değil. Ev hanımı yaftası yemeye kolay kolay kimsenin gönlü el vermiyor.
Geçenlerde bir toplantıda kişiler tek tek kendilerini tanıtıyorlar. Öğretmen, psikolog, işletmeci, manken, mimar. Sıra dört çocuklu nur yüzlü bir anneye geliyor.
Ikıla sıkıla “ev hanımıyım,” deyiveriyor.
Yüreğim kaynıyor. Bu nasıl şeydir ki; kadınımıza asil ulvi gorevini söylemek zor geliyor...
Meslegimiz ne olursa olsun biz ilk once Anneyiz.. Asli gorevimiz insan yetistirmek olmali...
gurur ile her yerde Anne ve koruyucu anne oldugumu soylerim gerisi faso fiso, tefferuat ve bir kagit parcasi...
iste asil eli opulesi olan o Tam annelerdir.. cunku insan yetistiriyorlar.. bizim gibi sisteme hizmet vermiyorlar...
Çocuklarımı kendim büyütüyorum.Onlar bize Allahın emaneti...diyebilseydik nesiller cok daha farkli olurdu....
Egosu yüksek ,asi,cilgin, saygiziz, bencil, merhametsiz, menfaatci nesiller yetiştiriliyor ,sonra bu çocuklar hem kendilerini hemde çevresindekileri mutsuz ediyor.
ACABA BU COCUKLARI KIMLER YETISTIRIYOR?
YOO Ben, sen, biz degil bu Cocuklar uzaydan, mars tan, merih ten ithal ediliyor..
yook bu Cocuuk benim olamaz! Ben anneme boyle hic saygisiz davranmamistim ki tabii cunku Bizim annelerimiz
bizi sevgi, ilgi, merhamet ve sefkat ile hep ANA kucaginda buyutmuslerdi..
yook kardesim yook vicdanimizi rahatlatmak icin birakin baskalarini suclamaya ilk once kendimizden basliyalim...
BIZ NEREDE NEYI YANLIS VE EKSIK YAPIYORUZ?...
sevgisiz ve ilgisiz ,EMEKSIZ büyüyen çocuklar BIR GUN AYAKLARIMIZA Diken olarak DOLANACAKLARDIR...hy..

Çocuklarımızla mutlu olmayı öğrenmek zorundayız. Onları fazlalık gibi değil, her zaman bizi mutlu eden bir armağan Allah-in bir Lutfu gibi görmeliyiz.
Sevgisiz kucaklarda, çocuğun ruhu acıkır… Onu öyle doyurun ki sevgiye, öyle değer verin ki ona, hayat boyu ”BU Benim annem!” derken gözleri ışıldasın...
BU BENIM ANEEMMMMMM....
Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sevgi.jpg

Resulullah (s.a.v) şöyle buyurdu:
" Çocuklarınızı çok öpün, her öpüşte
Cennetteki dereceniz yükselir. "

Hadis-i Şerif | Kaynak: Buhari