Hayırlı bayramlar

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selâmün aleyküm herkese :) Cümlemizin bayramı mübarek olsun, hayırlara vesile olsun, Rabbimiz kurbanlarımızı da kabul etsin inşallah.

Gönül sızım abla foruma bayadır giremiyordum, bugün bi bakayım dedim, vaktim de vardı. Siz ve bütün kardeşlerimizin paylaşımları için Allah razı olsun.

Bu arada Gönül sızım abla, sonunda eve tebligat geldi, haber vereyim istedim. Güya eşim beni eve davet ediyormuş, yani terk eden eşin ortak eve daveti hakkında. Yalnız zaten beni eve dönmemi isteseydi, böyle şeylerle uğraşmaz, arar eve dönmeni istiyorum, konuşalım, anlaşalım derdi. Ama sırf kendini iyi göstermek için böyle bişey yaptı ve 4 aydır eve dönmüyormuşum, öyle bi beyanda bulunmuş; ben evden ayrılalı üç ay bile olmadı, yalan beyanda bulunmuş...Ama Allah büyük niyetleri bilen, Allah'ın izniyle adalet yerini bulacak inşallah, hayırlısıyla 6 ay geçsin dava açıcaz.
Hayırlısıyla alnımızın akıyla şu boşanma olsun huzur bulucam inşallah.

Cümlemize sağlıklı, mutlu, huzurlu, barış içinde, tüm sevdiklerimizle hayırlı bayramlar, hayırlı ömürler diliyorum... :)acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam ve HAYIRLI BAYRAMLAR kardesim.. her seyin HAYIRLISI...
Ben bu konuyu anlamam.. ama bildigim "terk eden eşin ortak eve daveti hakkında" ama Siz gercekten evi terk etmisstiniz..
yani O sizi kovmamisti ki zaten...
Mavisim canim.. ne olursa olsun Hak ve dogruluktan ayrilmayalim.. vicdanimiz bizim en buyuk hakimimiz olsun..
ne olursa olsun kim ne hak etti etmedi diye degil Siz Size yakisani adil ve insanliginizi yitirmeden en guzel sekilde verdiginiz karari saygi ve edep icinde hal edeceginizi biliyorum insallahu Rahman..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
butun bu olanlarin bir sebebi SIRR-i hikmetti vardir...

NEye dayanırsan ,Onun LA sınanırsın...
GİZli niyetini,Mutlak aşikar yaşarsın
yaşadığın niyetindir...bir de bunlar niye geldi başıma demiyormuyuz...
niyetimizin akıbetini yaşamadan ,anlamayız..
bu soz ilk bana dir Sakin KIRILMA..
Bu da sizin imtihaniniz olsa gerek..

"Allah'ın Helâl Kıldığı Şeyler Arasında, Boşanma Hiç Sevmediği Helâldir."
(Hadis-i Şerif).

mavi

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykum selam ve HAYIRLI BAYRAMLAR kardesim.. her seyin HAYIRLISI...
Ben bu konuyu anlamam.. ama bildigim "terk eden eşin ortak eve daveti hakkında" ama Siz gercekten evi terk etmisstiniz..
yani O sizi kovmamisti ki zaten...
Mavisim canim.. ne olursa olsun Hak ve dogruluktan ayrilmayalim.. vicdanimiz bizim en buyuk hakimimiz olsun..
ne olursa olsun kim ne hak etti etmedi diye degil Siz Size yakisani adil ve insanliginizi yitirmeden en guzel sekilde verdiginiz karari saygi ve edep icinde hal edeceginizi biliyorum insallahu Rahman..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
butun bu olanlarin bir sebebi SIRR-i hikmetti vardir...

NEye dayanırsan ,Onun LA sınanırsın...
GİZli niyetini,Mutlak aşikar yaşarsın
yaşadığın niyetindir...bir de bunlar niye geldi başıma demiyormuyuz...
niyetimizin akıbetini yaşamadan ,anlamayız..
bu soz ilk bana dir Sakin KIRILMA..
Bu da sizin imtihaniniz olsa gerek..

"Allah'ın Helâl Kıldığı Şeyler Arasında, Boşanma Hiç Sevmediği Helâldir."
(Hadis-i Şerif).

Evet Gönül sızım abla, haklısın.

Bu hadis-i şerifi de okumuştum daha önce... Çok düşündüm, çok sınadım kendimi, doğru mu yapıyorum yanlış mı ama ayrılığın doğru bi karar olacağına karar verdim, çünkü ailelerde önemli benim için. İstiyorum ki eşimle birbirimize karşılıklı muhabbet içinde olalım, fikirlerimize saygı duyalım, aileler birbirine ısınsın, büyük bi aile olalım, ama çok nadir olan bi durum sanırım bu.

Bu yaşadıklarım Allah'ın takdiri ilahisi, tabiki benim de hatalarım var ki bunları yaşadım. Ama herşeyde bi hayır vardır diyerek Allah'a sığınıyorum her türlü fitneden. İnşallah sonucu hayırlı olur.

Sağ olun ablacım yorumunuz için. Selametle...

Üst Alt