Hayattan artık sıkıldım

dogukan_62

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
selamın aleyküm arkadaşlar.yaşım 16 lise öğrencisiyim.gerçekten sıkıldım bu hayattan.Parayla hava atanlardan.derdimi şöyle anlatayım evim okula çok uzak.Servis ücreti bizi maddi durumumuza göre fazla.okula sabah minibüsle gidiyorum öğlen eve dönemiyorum orda aç kalıyorum.Okul çıkışında eve yayan geliyorum.Bir taraf danda tuhaf yalandan bıkmayan insanlarla uğraşıyorum.Okul da öğlen kalanlara ücretsiz yemek vereceklerdi sadece köyden gelenlere.Fakat köyden gelenlerin hepsine baktım hepsinin sorunu yok.Hepsinide tanıyorum sadece bedava olduğu için alıyorlar.Biz yine kalıyoruz her zaman ki gibi.Hoca ile konuştum aynı konuşmalar dertden anlamıyor.Lise artis ve zenginleri bize acıyarak bakıyorlar düşük görüyorlar.Okula gitmekten sıkıldım çıkmayı düşünüyorum sürekli bu sorunlardan bıktım.ilk sınıftan son sınıfa kadar.cebimizde para yok diye düşük görülmekten.Bir taraftan kendilerine biz iyi arkadaşız diyenlerin birbirlerinin arkasından dedikodu yapmasından.Bizi arkamızdan vuranlardan yalanları eksik etmeyenlerden.Benim arkadaşlarım birbirleriyle küsmüşler arkalarından dedikodu yapıyorlar.Ben bilişim bölümü okuyorum ve bunda iyiyim.Biri bana birşey sorduğu zaman çekinmeden bilgi mi paylaşıyorum dayak yedikleri zaman yardımlarına koşuyorum.Ama sonuç sürekli hüsran işleri düşdüğümü geliyorlar düşmediğimi bırakıp gidiyorlar.Artık sıkıldım.Eve geldiğimi her gün kavga laf küfür.Huzur yok.Eve kapanmıştım dışarı hiç çıkmıyordum.Bir de cinlerle ilgili sorunlar yaşadım.Artık sıkıldım bıktım bu hayattan.Ama devam etmem gerekiyor.Lütfen bana başa çıkmak için yardım edin dayanamıyorum derdimi anlattım çok rahatlamış hissettim kendimi.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Kardesim Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Bu yaslarda bu tip duygu ve kargasilik,Buhran ,celiski ,gerginlik cok normal..Ergenlik dönemi, çok sıkıntılıdır..
hersey duzelecek...ama teferuat ve gereksiz seylerde takilip kalirsaniz..asil guzelige, enginlige hic bir zaman kavusamazsiniz...
Bu Cinler ile ilgili sorunda burada basliyor insan maddi, manevi, ruhani bir zayiflik icinde deprasyona girdiginde hemen cin, vesvese ve seytana KAPI aralariz...
baskalarinin Sizin HAKKINDA ki dusunceleri hic kaale almayin Siz kendinizi ve kendi degerinizi biliyorsaniz..gerisi sadece kiskanclik ve teferuat..
Ben Koruyucu Annelik yapmaktayim.. Cocuklari sevdigim icin Topluma, insanliga Sevgili Peygamber efendimiz sav. Yetimler hakkindaki
Hadisi serif uzerine boyle bir hizmette baslamistim..
ama ote yandan Devlet bize Maddi her turlu imkani sagliyor.. yani burada bu is gibidir..
ve insanlar arkamdan bu isi sadece para icin yaptigimi ,evimin villa olusu, yok devlet icin uluslararasi mevki icin bu isi yaptigimi arkamdan soyluyorlar..
ama hic umurumda degil.. ben gercegi vicdanimda biliyorum..Allah cc. da biliyor.. degersiz, kiskanc insanlarin fikirleri benim hayat cizgimi belirliyemez..

aramizda kalsin ben de Aziz Mahmut Hudai Vakfi tarafindan bir Hayirsever tarafindan okutulmus yetiştirildim.
Bugun ben-i Ben yapan gecmisimdir!!
Zengin bir Ailede yetismis olsa idim asla bugun yaptigim hizmetti yapmaya tenezul etmezdim.. Karda, kisda kiyamette ayaklarimin
parmaklarinin donmasini bilmese idim bugun multeci cocuklarini asla anliyamazdim!!
ben de KIZILAY-in kisin dagittigi cizmeler ile okulla gider gelirdim beyaz di..KIZILAY-in verdigi ,dagittigi sut tozu ile beslenmem olurdu..
ama O gunleri hic unutmadim o yuzden bugun kimsesiz cocuklar ile calismaktayim..
cunku Ben de O cocuklardan biri idim.. ama fakirlik, yoksuluk ayip degil..yalan,hirsizlik, insanlar ile alay etmek, onlari asagilamak,
kul HAKKINA girmek ,sonradan görmeler gibi kendini gulunc duruma dusurmek, ahlaksizlik af edilemez...
insanlari sadece maddi değeri ile ölçenleri kendi değerleri ile YANLIZ birakarak siz okulunuza, geleceginize bakin!!
Yarin neler getirir..bunu Allah bilir...

para denilen alet insanların kişisel ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılır. bunu bir mutluluk aracı olarak göremezsiniz
ve para ile alınabilecek şeyler maddeden ötesine geçemez..
ama hersey gecici..bunlarda gececek bir gun sizde okulu bitirip
bir Mevki Sahibi oldugunuzda bu gunlerinizi ins. Unutmazsiniz...
bunlar da Gececek Ya Hu...

dogukan_62

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Geri cevabın için teşekkürler güzel kardeş..Senin dediğin gibi gitmeye çalışıyorum.Cin konusunda bir dede muska verdi ve kurtuldum.Ama sorunlar bitmiyor çözdükçe çoğalıyor gibi.Yine bir şey oldu öğretmenlerle ilgili.Ben bilgisayardan anlarım.Öğretmene her zaman yardım ettim iyi davrandım.Bir gün yardım istedi biliyordum fakat bilmediğimi söyledim.Yardım etmedim.Sonra ne olduysa bana zıt gitmeye başladı.Beni kıskandırmak için arkadaşlarımı kullanmaya başladı ben uğraşmadım.Hoca devam etti.Hoca bir şey söyledi çalışın dedi.Ben de ezbere biliyorum tabi.Herkes hocayı kandırmak için yanda site açmıştı.Ben bilmeme rağmen açtım okudum bitince bilgisayar parçalarını inceledim yanımda ki arkadaş gördü o da baktı ve benden yardım istedi.Yanına gidince hoca kızdı ve artis gibi davrandı seni tokatlarım dedi.Tabi bende korkak biri değilim atletik yapılı yaşıtlarıma göre iriyim.Cevap vermedim.Hoca sonraki gün sınıf defterini getirmemi söyledi ben bayan hocalardan utanırdım hocaya gitmek istemediğimi anlattım beni zorladı ve seni tokatlarım döverim gibi davrandı ve hakaret etti gerizekalı salak gibi.Zoruma gitti tabi..Ama hoca değil mi sınıfta bırakır zıttıma girer tüm derslerden 5 alsan bile onun dersinden kalırsan kalıyorsun.Ben de sustum tabi.Bu hocada tabi baya korkak.Okulda artis gibi kollarını açıyor dışarıya çıktımı korkak.Neyse hoca sonraki gün geldi yine aynı şekil davrandı.Kasıtlı mı davrandı ne bana zıt davranıyordu.Ben de hocaya benle ne derdinin olduğunu sordum.Bana hakaret etti ben de o anki sinirle klavyeye yumruk vurdum kırıldı.Benle düzgün konuş hocalığını bil dedim gerizekalı sensin nasıl hocasın bir şey bildiğin yok dedim.Disipline şikayet etmiş.Çağırdılar beni konuştular herşeyi aynen böyle anlattım öğretmenin haklı olduğunu söylediler öğretmen apaçık yalan söylüyor.Ben de hocaya disiplinin önünde atarlı davrandım saygılı olmamı söylediler bende yalanın olduğu yerde saygı olmaz dedim.Çıktım atılmadım fakat anlamadığım şu bizi yetiştirenler neden böyle? neden yalan söylüyorlar veya neyine güvenip artis oluyorlar.Sıkıldım nasıl davranayım lütfen yardımcı olsun biri hala aynı şekil davranıyor dövecem bir gün öldüresiye dövecem veya bilgisayarları bozarak ona birşey yapacam ne yapayım yardımcı olun lütfen.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli aksamlar..Bir sey Degil Deli-KAN-li kardesim..
Öfke ile kalkan zarar ile oturur ..Siz boyle davrandikca kendinizi Hakli iken Haksiz duruma dusurdugunuzun farkindamisiniz?
döverim, keserim yerine O senin buyugun ve su an notlarin sinifi gecmen durumun ona bagli..
bunu unutma Sevmek zorunda degilsin ama Saygiyi her insanin insan olmasi sebebi ile hak ettigini inaniyorum..
zaten O da Sizden cekinmistir.. artik lutfen bu olayi daha fazla buyutmeden kendi vazifenizi yapin..ders calisin ve surda 5,6 ay sonra onun sinifindan ayrilacaksiniz..
herseyin bir zamani var..
bakin kendi kizimdan tekrar ornek vereyim..Kizim universitede gercekten cok da caliskan basarili.. imtihan zamani gecesini gunduzune katar imtihana en guzel sekilde hazirlanir..
butun dersleri 90 uzerinde.. cok da hirsli, rekabeti sever hmm kime benziyor..aassd..sırıtık.:,
neyse bir siniftan sinav sonucu 70 alinca cildirdi..agladi, kendini parcaladi.. bu Haksizlik dedi ogretmenine yani profesorune tam kufur mektubu yazarken fark ettim..
aman Kizim yapma cok sinirlisin izin ver ben yazip (E.Mail ) gondereyim.. tmm dedi o kadini bogacam vs.. vs..
Ben profesoru olan dekana yazdim bayan smith Saygilarim ile..
Sizin dersinizden ziyadesi ile faydalaniyor ve cok da seviyorum.. ve bu imtihana gunlerce hazirlanmis iken boyle dusuk puan almama cok uzuldum..Sizden ricam acaba ben nerde hata yaptim ve yapiyorum acaba marklarimi puanlarimi nasil yukseltebilirim !!Sizin gibi tecrubeli bir egitimciden bu konudaki goruslerinizden yararlanmak isterim..
Saygi ve hurmetler efendim diye gonderdim..

ertesi gun cevap geldi;Ms S...
Dersim ile bu kadar ilgilenmeniz hosuma gitti.. puan meselesi kisisel degil ben hic kimseye 70 den yukari vermem..bu benim prensibim.. 70 benim en yuksek puanimdir..
dersleri, konulari basit ve kolay dedirtmem..xxzzl..cddvb..
ve Kizim O sinifta en sevilen, saygili ogrencisi oldugundan onu diger dekanlara anlatip ovmus..
iste boyle kardesim.. insan kendini vezir de yapar Rezil de..

Ogretmenin Gozune Girmenin Yollari;
Sana Takan Ogretmenine Takma !!Ona Karsi Zit Gitmek Sana Hicbir Sey Kazandirmaz. Aksine Cok Sey Kaybettirir.
Arkadasina Yaptigin Kaprisleri Ogretmenine Yapmaya Kalkarsan Zararli Cikan sen Olursun. Uyumlu Ol,Hatta Gerektiginde Ozur Dilemesini Bil.
Dersi Dinlemek Ve Hatta dersle Ilgili Sorular Sormalisin.
su an arayi yumsatmaya calismaktan baska careniz yok kardesim..
Hayirli geceler ve Sabirlar...sırıtık.:,

Üst Alt