Hayat bir su gibidir

cOspy

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hayat , bir su gibidir
Kimilerin yaşlı gozu
Anaların gamlı yuzu
Babaların tatlı sozu

Mısralarımda yaşadım ben
Yar sana uyamadım ben
Sen beni terketme
Hayat itti beni zaten

cOspy , (Oğulcan GUVEN)

cOspy

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İhsan eyleme ya rab

Ey rabbim ;
Gokte ucan martıdan
Adaleti sağlayan tartıdan
Flistini sarsan taramadan
Mahsulu bitmiş tarladan
Kısacası tum hayattan
Beni ihsan eyleme ya rab !

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz
hayat bir su gibidir.evet.ama kimine tatlı su,kimine acı su verir.
nedense bana hep acı suyu sundu:(

cOspy

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Şukret kardeşim, bugunune yarınına sadece şukret. Emin ol bizlerden daha kotu , muhtaç , kırıntıya hasret insanlar var. He sen sukrediyomusun dersen bana, rabbime sığındığım zaman sukrediyorum. :)

Hayatın tek bir çeşmesi olsaydı, hepimizin kaderi aynı çizgide yer alırdı . Kimisine tatlı , kimisine acı , kimisine kireçli su bile verir kardeş :)

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hayatı bilmem ama insanoğlu aynen bir su gibidir, hayat onu hangi kabın içine koyarsa onun şeklini alır.

Hayat kimini, şişeye koyar, insan o küçük şişenin içindedir, ister istemez onun şeklini alır. Kimini büyük bir kazana... su gibi olan insan o büyük kazanın şeklini alır. Hayatta önemli olan akışkan olmak galiba, girdiğin kabın şeklini alabilmek. İnsan bir su gibidir ama birde suyun katı hali var... Suyu dondurursan katılaşır, buz olur. Buzu her kaba sığdıramazsın. Belki de hayat beni katılaştırdı, özüm su olsa da katı halimle her kaba sığamıyorum. Serdar...

cOspy

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Buharlaşmakta, ayrılmak fiili olarak kullanılabilir aslında. İnsan, yaşadıkları olaylardan, çevre etkenlerinden kısacası hayata dair her konudan mutekerrir olduğu için, hayat insana gireceği kalıbın olcusunu kaderiyle belirler. Bazen 5 bazen 10 bazen 19 litre gibi .. HAYAT , kaybettiğimiz anları yerine koymak değil aslında, umursamadığımız zikri tamamlamaktır. İnsan hayatında bir çiçeğin bile kaybettikten sonraki acısı buyuktur. Benim deneyimlerime gore ; şukur her kapanan kapıyı açmak için kullanılan shirli sozcuk gibidir. Açıl susam açıl misali. İnsan şukrunu de bilmeli, hukmunude. Tamam biraz uzun oldu belki konu dışınada çıkmış olabilirim , içimi dokmek istedim. Kısacası hayat, kalıbını doldurabilecek kadar akışkan değilde, kaderini tamamlayacak kadar katıdır. ( Oğulcan GUVEN ) hayırlı gunler ...

Üst Alt